План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Домашні тварини» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Про матеріал
План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Домашні тварини» ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ
Перегляд файлу

План-конспект групового інтегрованого логопедичного заняття з використанням нетрадиційної техніки малювання з лексичної теми «Домашні тварини»

ЗНМ 3 рівень. Старша група ДНЗ

Тема: «Домашні тварини - друзі людини. Котик»

Мета:       * навчальна (розширювати та систематизувати уявлення про домашніхтварин (назви, зовнішній вигляд), навчати дітей уважно слухати художній твір, відповідати на запитання за змістом, вчити дітей описувати домашніх тварин за структурно-синтаксичною схемою та за схемою-моделлю, вчити дітей малювати нетрадиційним способом,  дотримуватися послідовності дій під час практичної роботи, продовжувати формувати вміння відгадувати загадки);

* корекційно-розвивальна (встановлювати атмосферу взаємодовіри, викликати емоційний відгук під час створення творчої роботи, розвивати зв’язне мовлення, розвивати темп  мовлення і мовленнєве дихання, сприймання кольорів, артикуляції, спостережливості, пам’яті, уваги, уяви, дрібної моторики та формувати творчі здібності);

*  виховна (виховувати акуратність в роботі, виховувати любов до природи й естетичний смак).

Обладнання: артикуляційна гімнастика, дидактична гра «Кіт чи собака», іграшка котик та песик, малюнки з зображенням домашніх тварин, зразок роботи, ємність з водою, пензлик, фарби, папір з намальованим контуром кошеняти, спонжики (реп’яшки), серветка

Хід заняття

І. Вступна частина

Психогімнастика «Котик спить».

(педагог пропонує дітям зручно влаштуватися на килимку та за його словами показати дії маленького кошеняти, про які йтиметься у віршику.)

Захотілося котику спати,

Котик лапками тре оченята.

- Зачекай, мій котику, трішки,

Постелю я для тебе тут ліжко.

Та сміливий мисливець завзятий

Вже не може на лапках стояти.

Він тихенько упав на підлогу,

Довго спатиме біля порога.

- Не турбуйте мого кошеняти,

Він набігався, мабуть, багато.

Подивився на мене коточок

Та й згорнувся в маленький клубочок.

Діти стають в коло та грають в гру-привітання «Комплімент» - по черзі передають один одному «в долоньки» приємні слова.

ІІ. Основна частина

Артикуляційна вправа

У будиночку своєму язичок шукає двері  (вправа "Горішки")

На прогулянку зібрався він умився  (вправа "Смачне варення")

Причесався  (рухи язиком згори вниз, торкаючись губ)

На сусідів озирнувся вправо-вліво обернувся (рухи язичком вправо-вліво)

Вниз упав (витягнути язик)

Вгору забрався (підняти язик вгору до носика)

Раз, і в ротику сховався ( закрити рот)

Знову вийшов язичок погуляти до діточок

Заглядав у віконечка  (рухи язиком вправо-вліво )

Гріється на сонечку (витягнути і широко розпластати язик)

Тут повіяв вітерець заховався пустунець  (закрити рот)

В гості кішечка прийшла. Просить: "Дайте молочка" (язичок облизує)

Потім коник прискакав. Все копитом вибивав (прицмокування язика до піднебіння)

"Тпр-ру",- сказав і геть помчав

А тут двері відчинились. Появились гості товсті (надути щічки)

За ними худі - лиш шкіра та кості (втягнути щічки всередину рота)

Ми їм щиро усміхнулись  (вправа "Усмішка")

Поцілувати потягнулись  (вправа " Хоботок")

І співати будем ми з ними звуки голосні (фонетична зарядка)

(проспівування голосних А, О, У, І, Е, И)

Добрий день, малята! Сьогодні у нас незвичне заняття. Ми з вами поговоримо на дуже цікаву та важливу тему, а на яку саме тему, ви зможете підказати мені, коли відгадаєте загадки.

Загадки про тварин, які підкажуть дітям тему заняття:

Полюбляє він ковбаску,

Розгризає маслаки

І отримує він ласку

Від хазяйської руки.

Якщо друга захищає,

Про життя своє не дбає.

Хто твій вірний помічник?

Хто сміливий захисник?   (Пес)

Давно відомий він тобі,

Коли на сонечку дрімає,

Він колискову сам собі

Під ніс тихесенько співає.

Що в пісні тій-ніхто не знає,

І ми про це тут не напишем.

Ми тільки знаєм, що вона

Не до вподоби мишам! (Кішка)

- Молодці, діти, ви відгадали всі загадки! Тож про кого ми сьогодні будемо з вами говорити?

- Так, правильно, про котиків і собачок та домашніх улюбленців.

Гра «Кіт чи собака»

- А тепер давайте пограємо в гру. Я буду називати риси характеру тваринок, а ви будете вгадувати, хто це: собачка чи котик і піднімати відповідну картку

• охоронець;

• майстер підкрадання;

• любить багато спати;

• любить вмиватися;

• муркотун;

• його легко дресирувати;

• не любить купатися;

• приносить капці;

• має чутливі вуса;

• любить прогулянки на вулиці.

Опис домашніх тварин за схемою-моделлю

1) Назва.

2) Де живе?

3) Якого розміру?

4) Якого кольору?

5) Яке хутро, шерсть?

6) Які вушка?

7) Який хвостик?

8) Що любить їсти?

9) Чим корисна?

Зразок опису: «Це собака. Вона живе поруч із людьми, у будці. Тварина невеликого розміру, чорного кольору. Тіло вкрите довгою, пухнастою шерстю. Вушка великі, довгі, овальні. Хвіст довгий, пухнастий, красивий. Собака любить м’ясо, гризти кістки. Людям вона потрібна для того, щоб охороняла будинок.» (Звернути увагу дітей на те, що спочатку треба назвати тварину, сказати де вона живе, якого розміру, кольору, чим вкрите тіло, які вушка, хвостик, що їсть та чим корисна тварина.)

Фізкультхвилинка

«Котик-муркотик» І. Блажкевич.

Ох і любить спать на сонці (Піднятися на носочки, потягнутися.)

Котик наш, муркотик, (Присідають, опускають голівку на долоні.)

Цілий день він на віконці (Підводяться, погладжують себе по животику.)

Гріє свій животик. (Роблять те саме, присівши.)

Та як мишка зашкребоче, (Біг - дріботіння на місці.)

Котик вже й пильнує. (Завмирають.)

Не заплющить доти очі, (Заперечні повороти голови.)

Поки не вполює. (Стрибки вперед із «хапальним» рухом)

Практична робота. Педагог пропонує дітям зобразити котика з використанням спонжиків схожих на реп’яшки.

Погляньте, я приготувала для вас папір, фарбу і незвичайні інструменти для малювання. Малювати ми з вами будемо незвичайно, реп’яшками.

На папері вже є зображення кошеняток. Він пухнастий, має м’яку шерстку. І хоче щоб ми теж намалювали котиків схожих на нього – пухнастих.

- А ми з вами вміємо малювати пухнастих кошенят?

- А хочете щоб я вас навчила?

- Тож давайте розглянемо ваших кошенят. Обведемо пальчиком контур котика і будемо називати в голос його частини тіла: голова, вуха, лапки…

  -Тепер діти уважно слухайте та дивіться, я покажу вам як ми будемо розмальовувати наших кошенят.

Показую послідовність виконання роботи.

Звертаю увагу на те,що потрібно тримати наш інструмент вертикально (рівно). Тоді наше кошенятко буде пухнасте.

-  Давайте згадаємо з чого ми починаємо малювати.

- Ми з вами трішки відпочинемо, щоб наші ручки нас слухалися, правильно і красиво малювали, давайте пограємося з пальчиками. Уявимо, що ми друкуємо казочку про котиків на комп’ютері.

- Розім’яли пальчики?

 А тепер спробуйте намалювати. Не забудьте, що інструмент потрібно тримати вертикально.

Діти малюють самостійно, педагог за потреби допомагає, контролює процес малювання дітей. Діти доводять роботу до кінця, а поки підсихають роботи, з допомогою вологих серветок протираємо руки і столи, наводимо лад на робочому місці.

ІІІ.Заключна частина

Давайте розглянемо ваші роботи. Вам сподобалось заняття? Що саме вам сподобалось?

Я пишаюсь вами, ви всі гарно працювали сьогодні на занятті.

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
11 вересня
Переглядів
68
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку