ПЛАН-КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ З Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ У 1 КЛАСІ «У двері стукає зима»

Про матеріал
Тема. У двері стукає зима. Мета. Формувати вміння бачити красу рідної природи, вміти розрізняти зимуючих і перелітних птахів, збагачувати знання про диких тварин; поглиблювати усний рахунок в межах 10, знання геометричних фігур; розвивати мову дітей, мислення,уяву; виховувати любов до природи рідного краю.
Перегляд файлу

Ідеї на тему «Зима» (44) | різдвяний фон, фони, шпалериЯМПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2

ЯМПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ  РАДИ

 

 

 

 

 

 

план-конспект  Інтегрованого уроку                                                           з Я досліджую світ у 1 класі

«У двері стукає зима»                                                                                                        

 

 

Підготувала:

вчитель початкових класів,

«спеціаліст вищої категорії»,

«старший учитель»

Мова Валентина Володимирівна

 

 

 

 

2023  р.

Тема. У двері стукає зима.

Мета. Формувати вміння бачити красу рідної природи, вміти розрізняти зимуючих і перелітних птахів, збагачувати знання про диких тварин;

поглиблювати усний рахунок в межах 10, знання геометричних фігур;

розвивати мову дітей, мислення,уяву;

виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання: панорама зимового лісу, ілюстрації тварин і пташок, картки для індивідуальної та групової роботи,відеоролики, геометричні фігури, розмальовки.

Форма проведення: Інтегрований урок з Я досліджую світ у 1 класі.

Хід уроку

І.Організаційна частина

У цей ранковий , добрий час

Я рада,діти,бачить вас

Треба всім нам привітатись

Добрий ранок всім сказати.

Вліво – вправо поверніться,

Один одному всміхніться . Чи готові до уроку?Молодці!

То ж сідайте. Працювати почали.

-         Працюємо – дружно!

-         - Міркуємо – швидко!

-         Відповідаємо – правильно!

ІІ . Актуалізація опорних знань.

-         Яка зараз пора року? Відгадайте.

Стало біло навкруги -

Я розпушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались, я – (зима).

1.Асоціативний кущ.

Коли чуємо слово зима, що постає в уяві?

Зама – ( ялинка новорічна, канікули, розваги, подарунки, Різдво, Святий Миколай).

2.Мозковий штурм.

- Назвіть зимові місяці.(грудень, січень, лютий).

- Яку назву має місяць грудень?(хмурень,студень,лютень)

- Як ще називають січень?(льодовик,мостовик,прозимець).

- Яку назву має місяць  лютий?(прозимець, бокогрій).

- Який стан неба?

- Чи були зранку опади?

- Яка температура повітря?

- Чи є вітер?

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про зиму.

3.Поетична сторінка.

           Грудень

Уночі мороз поволі

Інеєм упав на шлях.

Спотикається на полі

Місяць грудень по грудках.

Сипле сніг, мов стеле килим,

Щоб за груднем із дібров.

Тим рипучим снігом білим

Рік Новий до нас ішов.

          Січень

Січень – року перший син.

Носить одяг він з перлин.

Всіх морозами страхає.

Путь – доріжки замітає.

Але люблять його діти.

Як же січню не радіти.

       Лютий

Лютий місяць дуже лютий

Запитає, в чому взутий?

Виє хуга- завірюха,

Не пускає без кожуха.

Але сонечко сміється,

Стиха до землі проб’ється.

Хоч частину, хоч хвилину,

А погріє її спину.

 ІІІ . Повідомлення теми уроку.

Тема нашого уроку : У двері стукає зима.

Діти, сьогодні ми будемо говорити про зиму . Я пропоную відправитись на заочну прогулянку . Одягаємось тепліше, а щоб нам було весело заспіваємо пісню «Підемо у двір гуляти».

1.Переглянемо відео «Зима».

- Який колір має зима?

- Які дерева ми побачили?

- Які дерева без листочків?

- Чому ялинка і сосна зелені?

- Які пташки  прилетіли  на годівничці?

2.Гра «Зимуючі і перелітні пташки».

Показую на малюнках пташок, якщо зимуючі , то плескаємо в долоні.

3.Робота в групах.

Об’єднаємось в групи, сказавши слова (синичка, горобець.)

На картках зображений різний корм, виберемо, який покладемо до годівнички.

- Діти, а чому ми підгодовуємо взимку пташок?

4.Веселі задачі.

Навкруги ми бачимо багато пташок, давайте порахуємо їх.

  1.                 Із куща ліщини білка

Нахиля гракові гілку.

Два і три дала горішки.

Їх одразу не гризи, спершу скільки всіх скажи?

( 2 + 3=5)

  1.                 Смакують гронами калини

3 синиці і голуб

Скільком  птахам не страшний голод?

(3 + 1=4)

3)До моєї годівниці

Прилетіли три синиці.

Потім прилетіло ще три

Скільки стало подивись?

(3 + 3 =6)

Фізкультхвилинка.

Відпочинемо, виконаємо музичну  руханку «Зима».

4. З приходом зими змінюється життя тварин . Деякі залягають у сплячку.

(Їжачок, ведмідь, борсук). А хто там на дереві?

Пролетіла на хвості

Та сховалась у дуплі

І горішки все гризе.( білка)

Ось білочка взимку не спить, гризе горішки , не страшні їй ні хуртовини, ні заметілі . У білочки змінився колір хутра, став густішим. Біля дерева лежать горішки, давайте полічимо їх.(діти рахують горішки).

Кого ми ще можемо побачити із звірів у лісі?

Вірно ми можемо побачити зайця, лисичку, вовка, дикого кабана, лося, козулю . Для  тварин  лісники ставлять годівниці і підгодовують  їх взимку.

5.Робота по підручнику с.66-67.

- Які розваги для дітей зимою?

- Які розваги ви любите?

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1.                 Робота з геометричний матеріалом.

-  Які геометричні фігури ми знаємо ?

Складіть з фігур пташок.( качку, трясогузку,лебедя, снігура)

  1.                 Робота в парах. ( Діти отримують розфарбовку і разом її розфарбовують). Діти, снігур прилітає до нас взимку . Давайте  розфарбуємо  цю красиву пташку.

4)Працюємо у зошиті на с.56, виконаємо завдання .

  1.                 Рефлексія

-  За  якими тваринами спостерігали?

-  Яких тварин ніколи не зустрінеш в лісі?

-  Яких тварин ви ніколи не зустрінете взимку?

V. Підсумок

Ось і завершилась наша заочна прогулянка.

-  Діти, якою ви уявляєте зиму?

(дбайливою,лагідною,турботливою,злою,жорстокою,доброю).

Як матусю рідну бережи природу.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 січня
Переглядів
346
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку