План – конспект практичного заняття в ГПД
Тема заняття: Літун S. Аеродинаміка.
Мета заняття:
Навчальна:
Виховна:
Розвивальна:
описами;
Матеріали та інструменти: зразок, фото, відео, папір різнокольоровий, нитки, клей-олівець, лінійка, ножиці, степлер.
Хід заняття:
-Зараз в нашій школі проходить інженерний тиждень. І ми з вами на ГПД теж долучимся до інженерії. Спробуємо себе в ролі інженерів конструкторів.
Пригадаймо, що таке інженерія?
Інжене́рія— здібність, винахідливість. Це практичне використання природничих наук, математики, інженерного проектування для вирішення технічних і технологічних задач.
А хто такий інженер?
Інженер — це фахівець, це творча людина. Він винаходить, проектує і запускає у виробництво всі необхідні для нас речі. Подивіться навкруги все зроблено завдяки інженерам. Це наші гаджети, комп’ютери, автомобілі, мости, кораблі, літаки, меблі, будинки, навіть одяг що на нас.
II. Оголошення теми і мети заняття.
Сьогодні ми познайомимося з наукою аеродинаміка. Виготовимо літуна S. Проведем дослідження аеродинамічної сили, що діє на поверхню літака.
-Хто з вас запускав паперового літачка? А чому він летить і не подає відразу?
Сьогодні ми будемо вивчати захопливий світ повітряних потоків за допомогою аеродинаміки. Аеродинаміка - це галузь науки, що вивчає рух тіл у повітрі. Можна пояснити аеродинаміку на прикладі польоту літачка. Коли літачок рухається в повітрі, динамічний тиск повітря забезпечує йому підйом і рух вперед. Аеродинаміка служить для вирішення практичних проблем у авіації, ракетобудуванні, наземного і морського транспорту, екології.
Гіпотеза «Аеродинаміка -це наука про те, чому літає літак, а крилами не махає»
-Будемо досліджувати нашу гіпотезу. Нам потрібно спочатку виготовити паперовий іграшковий літачок- літун. Він у нас буде незвичайний, нагадуватиме красивого птаха та запустити його на подвір’ї. (показ відео)
-Наш Літун – нехитра іграшка, яка нічого не коштує, але варта уваги, так як розвиває творчість, акуратність, моторику. Тому робимо Літуна з аркуша паперу і досліджуємо його аеродинамічні властивості.
-Перший паперовий літачок був створений близько 2000 років тому. Вважається, що першими, хто придумав робити літачки з папери, були китайці. Хочу зауважити, що паперові літачки стали популярною іграшкою в усьому світі і для багатьох людей це заняття стало справжнім хобі, тому деякі умільці знають не тільки як скласти літачка, а й беруть участь у змаганнях запускаючи їх в повітря.
IV. Практична частина .
Виготовлення паперового Літуна S та випробовування моделі на шкільному подвір’ї.
Для виготовлення Літуна нам знадобиться: різнокольоровий папір А4 (3 аркуша), нитки, лінійка, олівець, клей, ножиці, степлер.
Працюємо за інструкціями
(запускаємо літачки на подвір’ї)
Підсумок
За цією схемою робиться класична модель паперового літачка.
-Скласти простий літачок з паперу своїми руками за хвилину може
кожен, але чи стане він правильно триматися в повітрі, якщо зроблений
поспіхом?
-Чи не буде він падати, а не вільно розсікати простір?
-Своєю роботою ви дали відповідь на ці запитання і підтвердили висунуту гіпотезу.
«Аеродинаміка -це наука про те, чому літає літак, а крилами не махає»
Літачок потрібно складати не поспішаючи, ретельно виміряючи кути згину паперового листа і безпомилково задаючи пропорції іграшки. Далеко, впевнено і добре літає лише той літачок, у якого оптимально збалансований центр ваги, крила однакові за розміром і динаміці якого не перешкоджають зайві (виправлені) перегини листа.