Тема. Байки І.А.Крилова. (Урок додаткового та виразного читання
байок напам’ять).
Мета. Узагальнити знання учнів з теми «Байка». Поглибити знання
учнями байок Крилова; розвивати навички виразного читання
художнього твору, творче та асоціативне мислення школярів;
сприяти вихованню в дітей морально-етичних норм поведінки.
Тип уроку. Урок додаткового та виразного читання.
Форма уроку. Бесіда з елементами інсценізації.
Обладнання. Збірки байок І.Крилова; портрет Крилова; диск із
записами мультфільмів за мотивами байок І.Крилова,
комп’ютер, комп’ютерна презентація проекту « Байка у
світовій літературі», пам’ятка « Як декламувати байки».
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Слово вчителя:
Сьогодні у нас передостанній урок з теми «Байка у світовій літературі», а наступним уроком буде контрольна робота. Тому зараз ми узагальнимо ваші знання, зігравши у відому вам гру «Гол». (Вчитель задає 11 запитань. Якщо учні відповідають правильно, то рахунок на їхню користь і навпаки ).
ІІ. Мотивація теми, мети, завдань уроку.
Слово вчителя.
Моє останнє запитання було невипадковим, тому що сьогодні у нас урок додаткового і виразного читання байок Крилова, на якому ми розширимо свої знання та розуміння байок цього автора, розвиватимемо навички виразного читання художнього твору. Отже, користуючись пам’яткою, ще раз зверніть увагу на те, як декламувати байку.
ІІІ. Робота в групах. Виразне читання байок учнями.
«Вовк і ягня»
«Квартет»
«Бабка і мураха»
«Свиня під дубом»
План-конспект уроку
зарубіжної літератури
(Урок додаткового та виразного читання байок напам’ять)
Підготувала: Жакун Т.І.