План-конспект уроку з фізичної культури "Подорож по зупинках"

Про матеріал

формування ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури під час вивчення модулю: "баскетбол".

Перегляд файлу

План- конспект уроку для учнів 8-х класів у вигляді змагань.

«Подорож по зупинках».

Мета: «формування ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури під час вивчення модулю «Баскетбол» (уміння навчатися впродовж життя).

Інвентар: б/б мячі, гімнастичні обручі, гімнастичні лави, фішки, секундомір, крейда, картки, тести, ручки.

Місце проведення: спортивний зал.

Підготовча частина уроку (8-10 хв.).

Шикування, повідомлення задач уроку, вимірювання ЧСС учнів.

Клас ділиться на дві команди, кожній команді роздаються конверти з маршрутними листами і завданням. Команди ознайомлюються із завданнями. На лінії старту включається час. Команди проходять всі «зупинки» якомога швидше і приходять до лінії фінішу де час зупиняється. Враховується загальний час, кожна правильна відповідь оцінюється в мінус 30 секунд.

Основна частина уроку (30-35 хв.).

Команди проходять завдання, проходячи всі зазначені «зупинки».

Зупинка «Логічна».

Учасники всієї команди повинні придумати і записати якомога більше слів на кожну букву слова «Спорт».

Зупинка «Поетапна».

І етап- команди стоять в колону по одному біля фішки, капітан навпроти команди біля іншої фішки з баскетбольним мячем у руках. Капітан виконує передачу першому гравцеві своєї команди той повертає мяч і перебігає на бік капітана, і встає за ним. Капітан передає мяч другому гравцеві, той також передавши мяч капітану перебігає в колону капітана і т.д. Передачу можна здійснювати різними вивченими способами.

 

ІІ етап- команда розвертається кругом у першого гравця мяч у руках, попереду стоїть гімнастична лава. Учасник повинен виконати біг до орієнтира лавка між ногами і ведення мяча з боку від лавки. Добігши до орієнтира відповідає на теоретичне запитання і повертається назад мяч тримає у руках і передає естафету наступному гравцеві і т.д.

Зупинка «Передай і відгадай».

Вся команда стоїть в колоні по одному. Капітан стоїть попереду обличчям до команди з баскетбольним мячем у руках. За спиною у капітана показ картки з видами спорту, яку він не має права бачити. Вся команда дає йому підказки, а той повинен відгадати. Відгадав виконує передачу другому і стає в кінець колони. Той хто прийняв передачу стає на місце капітана і відгадує наступну картку і т.д.

Зупинка «Переправа».

Вся команда стоїть в колоні по одному. Перший виконує капітан біг до баскетбольного мяча. Забирає його і виконує біг до своєї команди з веденням мяча.  Підбігши до другого гравця бере його за руку і виконують біг до фішки, мяч у руках. Перший тобто капітан залишається біля фішки. А другий біжить за третім і т.д. коли вся команда переправилась на інший бік повинна скласти прислівя.

Зупинка  «Комбінована».

Вся команда в колону по одному. Перший гравець виконує біг з ведення баскетбольного мяча до гімнастичного обруча, пролазить в обруч, виконує біг до баскетбольного щита, робить кидок у кошик, підбирає мяч і повертається назад знову пролазить в обруч і біг по прямій з веденням і передає естафету наступному і т.д. Виконавши естафету команда розвязує тестові завдання.

 

Заключна частина уроку (3-5 хв.).

Визначити команду переможець. Нагородити грамотами за І,ІІ місце.

docx
Додав(-ла)
Зварич Юлія
Додано
29 жовтня
Переглядів
51
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку