План конспект відкритого уроку
з фізичній культурі
для учнів 7 класу
Загальна тема: Флорбол
Тема уроку: Техніка володіння ключкою з м’ячем
Місце проведення: Спортивний зала
Дата та час проведення:
Мета уроку: Ознайомити учнів з елементами флорболу, розвинути координаційні здібності під час уроку. Нагадати техніку безпеки під час уроку.
Задачі: 1.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення флорбрлу.
2. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем.
3. Закріпити техніку переміщення в стійці і способу утримання ключки.
4. Сприяти розвитку координаційних здібностей.
Необхідний інвентар: Секундомір, фішки, тенісні м'ячі , координаційна драбина.
Підготовила вчитель
з фізичної культури
Зубченко Олена Анатоліївна
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|||||||||
основна
|
підготовча
підготовча |
спеціальна
|
|||||||||
Підготовча частина (11 хв.) |
|||||||||||
1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом.
1.1.Підрахунок ЧСС |
1'
6" |
1'
6" |
1'
6" |
Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Норма 70 – 75 уд./хв. |
|||||||
2. Повідомлення завдань уроку |
30" |
30" |
30" |
Повідомлення задач та ціль уроку. |
|||||||
3.Різновиди ходьби з тенісним м'ячем 3.1 Ходьба на носках передаємо м’яч над головою з руки в руку 3.2 Ходьба п’ятках передаємо м’яч за головою з руки в руку 3.3 Ходьба на зовнішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку 3.4 Ходьба на внутрішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку
|
1' |
1' |
1' |
Повільному темпі. В колону по одному. |
|||||||
4.Біг з тенісним м'ячем 4.1 Приставним кроком з ударами тенісного м’яча об підлогу 4.2 Звичайним бігом передаючи м’яч з руки в руку 4.3 Біг з зупинкою по свистку підкидання м’яч у гору |
2' |
1' |
_ |
Повільному темпі. В колону по одному. Тримаючи дистанцію. |
|||||||
5. Робота на координаційній драбині |
2'
|
2'
|
1'
|
В колону по одному .
|
|||||||
6. Перешикування |
30" |
30" |
30" |
Фронтальний метод в колону по два. |
|||||||
7. Загально розвивальні вправи з тенісним м'ячем |
4' |
4' |
4' |
Фронтальний метод. |
|||||||
1. В. п . - ноги нарізно; руки за головою з м’ячем. 1 – 4- передача м’яча за головою в праву сторону 5 – 8 –передача м’яча в ліву сторону |
3р. |
3р. |
2р. |
Слідкуємо за правильністю виконання |
|||||||
2. В. п.- ноги нарізно; руки перед собою 1 – 4 – передача м'яча з руки в руку поступово піднімаємо руки в гору 5 – 8 - передача м'яча з руки в руку поступово опускаючи руки вниз |
3р. |
3р. |
2р. |
Слідкуємо за осанкою |
|||||||
3. В. п. – ноги нарізно; руки перед собою 1 – 4 – передача м’яча за спину по колу 5 – 8 – те саме в іншу сторону |
3р. |
3р. |
2р. |
Спина пряма. Дихання спокійне. |
|||||||
4. В. п. – широка стійка; 1 – 4 - робимо вісімку між ногами в праву сторону 5 – 8 – те саме в ліву сторону |
3р. |
3р. |
2р. |
Акцент робимо на якість і швидкість виконання |
|||||||
5. В. п. – широка стійка; 1 – 4 – котимо м’яч по підлозі вісімкою між ногами в праву сторону 5 – 8 – те саме в ліву сторону |
3р. |
3р. |
2р. |
Слідкуємо за м’ячем. |
|||||||
6. В. п. – о. с. обведення м’яча навколо ніг |
8р |
7р. |
5р. |
Правильність і швидкість виконання з максимальною частотою. |
|||||||
7. В. п. – ноги нарізно; Набивання тенісного м’яча об підлогу |
10р. |
8р. |
5р. |
Максимальна частота |
|||||||
8. В. п. – ноги нарізно; Підкидання тенісного м’яча над головою |
10р. |
8р. |
5р. |
Амплітуда підкидання, правильність виконання вправи. |
|||||||
9. В. п. – о. с. настрибування на тенісний м’яч по черзі правою і лівою ногою |
20р. |
15р. |
10р. |
Максимальна частота |
|||||||
10. В. п. – о. с. 1 – 4 - кидання м’яча лівою рукою в гору ловимо правою 5 – 8 – те саме правою рукою |
8р |
7р. |
5р. |
Звернути увагу на правильність виконання |
|||||||
Основна частина (30 хв.) |
|||||||||||
8.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення. |
3'
|
3'
|
3'
|
|
|||||||
1.1 Теоретичний матеріал Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу. Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор. Правила гри На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри — 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. Третій період грається тільки у випадку якщо за перші 2 періоди в команд рівний рахунок. Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу. Гра проходить на майданчику розміром 40 на 20 метрів, закритої бортиками, кути заокруглені. Існує другий варіант проведення гри: на майданчику розміром 24 на 14 метрів, в такому випадку команда складається з трьох польових гравців і одного воротаря. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метрів. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути довшою ніж 105 сантиметрів і вагою не більше 350 грамів. М'яч зроблений із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса - 23 грама. У м'ячі є 26 отворів.
|
|
||||||||||
9. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем. |
10′
|
10′
|
- |
|
|||||||
2.1.» Гладке» ведення м’яча ( з боку від себе) |
3'
|
3'
|
- |
|
|||||||
2.2.Ведання м’яча перед собою |
3' |
3' |
- |
|
|||||||
2.3.Робота с ключкою |
4'
|
4' |
- |
|
|||||||
10.Закріпити техніку переміщення в стійці і способу утримання ключки. |
10′
|
10'
|
-
|
|
|||||||
3.1.Переміщення в стійці обличчям вперед |
2′
|
1′
|
-
|
|
|||||||
3.2.Бігом |
3′ |
1′ |
- |
|
|||||||
3.3.Вліво, вправо приставним кроком |
3'
|
1'
|
-
|
|
|||||||
3.4. Хват за верхній кінець палки і середину колючки. |
2'
|
1'
|
- |
|
|||||||
11. Сприяти розвитку координаційних здібностей. 4.1. Естафета з фішками
|
7' |
6' |
- |
Контролювати правильність виконання
|
|||||||
12. Підрахунок ЧСС |
30'' |
30'' |
30'' |
141 - 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження; 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. |
|||||||
Заключна частина (5 хв.) |
|||||||||||
1. Ходьба в повільному темпі 2. Відновлення дихання 3. Шикування в шеренгу. 4. Підбиття підсумків уроку
5. Підрахунок ЧСС |
1 хв. 30" 30" 1'30"
30" |
Повільному темпі. В колону по одному. Піднімаємо руки до гори робимо – вдих, опускаємо – видих. Нагадуємо техніку безпеки, аналізуємо правильність виконання вправ, даємо поради на що потрібно акцентувати увагу. 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. |
|||||||||
6. Домашнє завдання 6.1. Згинання, розгинання рук в упорі лежачи. Від підлоги хлопці. Від лави дівчата. 6.2. Лежачи на спині, піднімання і опускання тулуба. |
1 хв. 20 – 25 р. (хлопці)
20р (дівчата) 20 – 30 р. (хлопці) 15 – 20 р. (дівчата) |
Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи. |
|||||||||