Урок "Техніка володіння ключкою з м’ячем"

План конспект відкритого уроку з фізичній культурі для учнів 7 класу Загальна тема: Флорбол Тема уроку: Техніка володіння ключкою з м’ячем Місце проведення: Спортивний зала Дата та час проведення: Мета уроку: Ознайомити учнів з елементами флорболу, розвинути координаційні здібності під час уроку. Нагадати техніку безпеки під час уроку. Задачі: 1.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення флорбрлу. 2. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем. 3. Закріпити техніку переміщення в стійці і способу утримання ключки. 4. Сприяти розвитку координаційних здібностей. Необхідний інвентар: Секундомір, фішки, тенісні м'ячі , координаційна драбина. Підготовила вчитель з фізичної культури Зубченко Олена Анатоліївна Хід уроку Зміст уроку Дозування Організаційно-методичні вказівки основна підготовча підготовча спеціальна Підготовча частина (11 хв.) 1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом. 1.1.Підрахунок ЧСС 1' 6" 1' 6" 1' 6" Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я. Норма 70 – 75 уд./хв. 2. Повідомлення завдань уроку 30" 30" 30" Повідомлення задач та ціль уроку. 3.Різновиди ходьби з тенісним м'ячем 3.1 Ходьба на носках передаємо м’яч над головою з руки в руку 3.2 Ходьба п’ятках передаємо м’яч за головою з руки в руку 3.3 Ходьба на зовнішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку 3.4 Ходьба на внутрішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку 1' 1' 1' Повільному темпі. В колону по одному. 4.Біг з тенісним м'ячем 4.1 Приставним кроком з ударами тенісного м’яча об підлогу 4.2 Звичайним бігом передаючи м’яч з руки в руку 4.3 Біг з зупинкою по свистку підкидання м’яч у гору 2' 1' _ Повільному темпі. В колону по одному. Тримаючи дистанцію. 5. Робота на координаційній драбині 2' 2' 1' В колону по одному . 6. Перешикування 30" 30" 30" Фронтальний метод в колону по два. 7. Загально розвивальні вправи з тенісним м'ячем 4' 4' 4' Фронтальний метод. 1. В. п . - ноги нарізно; руки за головою з м’ячем. 1 – 4- передача м’яча за головою в праву сторону 5 – 8 –передача м’яча в ліву сторону 3р. 3р. 2р. Слідкуємо за правильністю виконання 2. В. п.- ноги нарізно; руки перед собою 1 – 4 – передача м'яча з руки в руку поступово піднімаємо руки в гору 5 – 8 - передача м'яча з руки в руку поступово опускаючи руки вниз 3р. 3р. 2р. Слідкуємо за осанкою 3. В. п. – ноги нарізно; руки перед собою 1 – 4 – передача м’яча за спину по колу 5 – 8 – те саме в іншу сторону 3р. 3р. 2р. Спина пряма. Дихання спокійне. 4. В. п. – широка стійка; 1 – 4 - робимо вісімку між ногами в праву сторону 5 – 8 – те саме в ліву сторону 3р. 3р. 2р. Акцент робимо на якість і швидкість виконання 5. В. п. – широка стійка; 1 – 4 – котимо м’яч по підлозі вісімкою між ногами в праву сторону 5 – 8 – те саме в ліву сторону 3р. 3р. 2р. Слідкуємо за м’ячем. 6. В. п. – о. с. обведення м’яча навколо ніг 8р 7р. 5р. Правильність і швидкість виконання з максимальною частотою. 7. В. п. – ноги нарізно; Набивання тенісного м’яча об підлогу 10р. 8р. 5р. Максимальна частота 8. В. п. – ноги нарізно; Підкидання тенісного м’яча над головою 10р. 8р. 5р. Амплітуда підкидання, правильність виконання вправи. 9. В. п. – о. с. настрибування на тенісний м’яч по черзі правою і лівою ногою 20р. 15р. 10р. Максимальна частота 10. В. п. – о. с. 1 – 4 - кидання м’яча лівою рукою в гору ловимо правою 5 – 8 – те саме правою рукою 8р 7р. 5р. Звернути увагу на правильність виконання Основна частина (30 хв.) 8.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення. 3' 3' 3' 1.1 Теоретичний матеріал Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі, насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу. Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор. Правила гри На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри — 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. Третій період грається тільки у випадку якщо за перші 2 періоди в команд рівний рахунок. Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу. Гра проходить на майданчику розміром 40 на 20 метрів, закритої бортиками, кути заокруглені. Існує другий варіант проведення гри: на майданчику розміром 24 на 14 метрів, в такому випадку команда складається з трьох польових гравців і одного воротаря. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метрів. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути довшою ніж 105 сантиметрів і вагою не більше 350 грамів. М'яч зроблений із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса - 23 грама. У м'ячі є 26 отворів. 9. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем. 10′ 10′ - 2.1.» Гладке» ведення м’яча ( з боку від себе) 3' 3' - 2.2.Ведання м’яча перед собою 3' 3' - 2.3.Робота с ключкою 4' 4' - 10.Закріпити техніку переміщення в стійці і способу утримання ключки. 10′ 10' - 3.1.Переміщення в стійці обличчям вперед 2′ 1′ - 3.2.Бігом 3′ 1′ - 3.3.Вліво, вправо приставним кроком 3' 1' - 3.4. Хват за верхній кінець палки і середину колючки. 2' 1' - 11. Сприяти розвитку координаційних здібностей. 4.1. Естафета з фішками 7' 6' - Контролювати правильність виконання 12. Підрахунок ЧСС 30'' 30'' 30'' 141 - 160 уд./хв. – середнє фізичне навантаження; 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. Заключна частина (5 хв.) 1. Ходьба в повільному темпі 2. Відновлення дихання 3. Шикування в шеренгу. 4. Підбиття підсумків уроку 5. Підрахунок ЧСС 1 хв. 30" 30" 1'30" 30" Повільному темпі. В колону по одному. Піднімаємо руки до гори робимо – вдих, опускаємо – видих. Нагадуємо техніку безпеки, аналізуємо правильність виконання вправ, даємо поради на що потрібно акцентувати увагу. 60 – 80 уд./хв. – дихання відновилося. 6. Домашнє завдання 6.1. Згинання, розгинання рук в упорі лежачи. Від підлоги хлопці. Від лави дівчата. 6.2. Лежачи на спині, піднімання і опускання тулуба. 1 хв. 20 – 25 р. (хлопці) 20р (дівчата) 20 – 30 р. (хлопці) 15 – 20 р. (дівчата) Слідкуємо за осанкою, і правильністю виконання вправи.

Дата та час проведення:

Мета уроку: Ознайомити учнів з елементами флорболу, розвинути координаційні здібності під час уроку. Нагадати техніку безпеки під час уроку.

Задачі: 1.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення флорбрлу.

2. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем.

3. Закріпити техніку переміщення в стійці і способу утримання ключки.

4. Сприяти розвитку координаційних здібностей.

Необхідний інвентар: Секундомір, фішки, тенісні м'ячі , координаційна драбина.

Підготовча частина (11 хв.)

1. Шикування в шеренгу, рапорт, привітання з класом.

1.1.Підрахунок ЧСС

1'

6"

1'

6"

1'

6"

Перевірити стан спортивної форми учнів та стан їхнього здоров'я.

3.4 Ходьба на внутрішній стороні стопи передаємо м’яч перед собою з руки в руку

1'

1'

1'

Повільному темпі. В колону по одному.

4.Біг з тенісним м'ячем

4.1 Приставним кроком з ударами тенісного м’яча  об підлогу

4.2 Звичайним бігом передаючи м’яч з руки в руку

4.3 Біг з зупинкою по свистку підкидання м’яч у гору

2'

1'

_

Повільному темпі. В колону по одному. Тримаючи дистанцію.

5. Робота на координаційній драбині

2'

2'

1'

7. Загально розвивальні вправи з тенісним м'ячем

4'

4'

4'

Фронтальний метод.

1. В. п . -  ноги нарізно; руки за головою з м’ячем.

5р.

Правильність і швидкість виконання з максимальною частотою.

5р.

Амплітуда підкидання, правильність виконання вправи.

Основна частина (30 хв.)

8.Ознайомити з правилами гри у флорбол та історія виникнення.

3'

3'

3'

1.1 Теоретичний матеріал

Флорбол народився у Швеції в 70-их роках минулого століття і швидко здобув популярність в Європі,

насамперед у самій Швеції, а також у Фінляндії і Швейцарії. На сьогоднішній день МФФ об’єднує флорбольні федерації 49 країн, що значно укріпило позиції флорболу.

Перший чемпіонат світу з флорболу серед чоловіків відбувся у 1996 році. У лютому 2008 року флорбол отримав визнання Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Можливо вже у 2020 році флорбол увійде в програму літніх Олімпійських ігор.

Правила гри

На полі в кожній команді присутні 5 польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється лише ключкою, яка є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не наносити удари по воротах. Ця гра схожа на хокей з м’ячем і на хокей без льодового майданчика, проте в правилах цих ігор є суттєві відмінності. В ході гри дозволяється необмежена кількість замін, які можна проводити, не зупиняючи гру. Тривалість гри — 3 періоди по 20 хв. Перерва між періодами триває 10 хвилин. Третій період грається тільки у випадку якщо за перші 2 періоди в команд рівний рахунок.

Якщо гравець порушив правила, протилежна команда отримує право на штрафний удар. Гравців можуть карати дво- або п’ятихвилинними вилученнями. За неспортивну поведінку гравець може бути вилучений на 10 хв. Найважчим покаранням є вилучення до завершення матчу.

Гра проходить на майданчику розміром 40 на 20 метрів, закритої бортиками, кути заокруглені. Існує другий варіант проведення гри: на майданчику розміром 24 на 14 метрів, в такому випадку команда складається з трьох польових гравців і одного воротаря. Розмір воріт: 1.60 на 1.15 метрів. Ключки зазвичай робляться із пластику, їхня довжина не може бути довшою ніж 105 сантиметрів і вагою не більше 350 грамів. М'яч зроблений із пластмаси, його діаметр становить 72 мм, максимальна маса - 23 грама. У м'ячі є 26 отворів.

9. Навчити техніці володіння колючкою з м’ячем.