План-конспект
уроку з англійської мови в 10-А класі
з теми «Шкільне життя. Наука і технічний прогрес». Підтема: Шкільні предмети»
Розробила
учитель англійської мови
Саламатіна І.О.,
вища категорія,
«Старший учитель»
Тема : Шкільне життя. Наука і технічний прогрес.
Підтема: Шкільні предмети Розвиток лексико-граматичних навичок
Мета : навчальна: формувати предметні компетентності з іноземної мови:
- лексичну - відпрацювати вживання лексичних одиниць з теми «Шкільне життя. Шкільні предмети», активізувати їх у мовленні, застосовувати отримані знання на практиці;
- граматичну - правильно користуватися граматичними ресурсами мови;
- фонологічну - відпрацьовувати правильну вимову іншомовних слів з теми;
- орфографічну - знати правильне написання лексики.
розвиваюча: розвивати ключові компетентності:
спілкування іноземними мовами – розвивати культуру спілкування, уміння висловлювати свої думки англійською мовою;
ініціативність і підприємливість - ініціювати усну, писемну взаємодію
іноземною мовою для розв’язання конкретної проблеми;
уміння вчитися упродовж життя - самостійно працювати з підручником, шукати нову інформацію з різних джерел та критично оцінювати її;
соціальна та громадянська компетентності – уміння учнів формулювати власну позицію; співпрацювати з іншими на результат, спілкуючись іноземною мовою;
виховна: виховувати культуру спілкування учнів,здібність до взаємодопомоги при роботі в парах та групах, активність в рішенні комунікативних завдань, розуміння актуальності й важливості вивчення всіх шкільних дисциплін
Наскрізні змістові лінії :
Громадянська відповідальність - формування учня як відповідаль-ного члена громади через колективну діяльність (дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо),яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок
Здоров'я і безпека - формування учня, який: є духовно/ емоційно/ соціально / фізично повноцінним громадянином, дотримується здорового способу життя, активно долучається до облаштування безпечного для життя й діяльності середовища.
Тип уроку : к о м б і н о в а н и й у р о к . Урок перевірки раніше засвоєного матеріалу й засвоєння нових знань
Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, групова.
Методи: метод проектів, ігрові (дидактична гра), наочні (презентація), репродуктивні (алгоритм дій у роботі з аудіювання), комунікативні (бесіда, опитування, дискусія), метод взаємоконтролю.
Прийоми: інтелектуальна розминка, акмеологічні («внесення мотиву», «емоційне заохочення», створення позитивного настрою, почую кожно-го), «мозкова атака», «асоціативний кущ», використання аутентичного аудіо запису, усний/письмовий контроль та взаємоконтроль, робота з підручником.
Обладнання: дошка , підручник, робочий зошит, ноутбук , екран, аудіо запис, презентація
Очікувані результати:
Учні повинні:
- вживати вивчені лексичні одиниці в діалогічному та монологічному мовленні;
- уміти розповідати про шкільні предмети, шкільне життя;
- уміти працювати в парі та в команді;
- уміти сприймати матеріал на слух;
- виражати свій інтерес до того чи іншого шкільного предмету.
План уроку:
І. Орієнтація, мотивація діяльності .
ІІ. Цілепокладання.
1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку .
2. Мотивація навчальної діяльності.
3. Визначення очікуваних результатів.
ІІІ. Цілереалізація.
1. Перевірка виконання домашнього завдання.
2. Усебічна перевірка ступеня раніше засвоєних знань.
3. Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.
4. Осмислення , первинна перевірка розуміння й корекція засвоєння нових знань.
5. Фізкультпауза.
6. Закріплення знань і способів дій.
7. Узагальнення й систематизація знань.
ІV. Рефлексивно-оцінюючий.
1.Контроль і самоперевірка знань.
2. Підведення підсумків уроку.
3. Рефлексія.
4. Інформування про домашнє завдання.
5. Цінування, оцінювання.
Хід уроку :
І. Орієнтація, мотивація діяльності.
The teacher greets the students (all the variants( I'm fine, thanks. Never better . Couldn't be better . Awesome / splendid / groovy / lovely / solid...! Can't complain (no compaints) . Not bad, thank you for asking . Thanks to your prayers . All the better for seeing you.), directs them to fruitful work and success.
ІІ. Цілепокладання.
Today we’ll continue our work on the topic "School", which was begun at the last lesson. Let's talk about education, educational institutions.
What associations do you have with the word "School"? I suggest to make an "associative bush"!
Yes, a school is the subjects that are studied in it. This will be the topic of our lesson.
So, at the lesson
*we will repeat the already learned words and get acquainted with the new ones,
* there will be many dictations to consolidate the new material, as well as *we will read,
*understand a foreign language while listening and performing exercises after listening.
2.Визначення очікуваних результатів.
Look at the epigraph of our lesson ("Education is knowledge, knowledge is strength, strength is respect, and respect is happiness"). I hope to see you at the end of the lesson even stronger and happier!
We will achieve this if you
* will be attentive and active ;
* you will use the correct vocabulary on the topic;
And another quote: "What we learn with pleasure - we will never forget."
I hope so!
ІІІ. Цілереалізація.
Take a look at the screen and give the ending of the proverbs:
1. Knowledge is power.
2. Live and learn.
3. It is never too late to learn.
4. To know everything means to know nothing.
5. How many languages do you know, how many times are you a man
One of the homework assignments was several options for school projects.
1. Education in Ukraine.
2. Schools of Berdyansk. My first school.
Let's listen!
Your grades to classmates for these creative tasks…
1). To consolidate the material on the types of schools - exercise. 16, p.39 (cross-check)
2). Premises in the school - exercise 11, p.38 (cross-check)
3. Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.
And again "bush"! This time - "vocabulary" or “word map”! Write the names of the subjects that are studied at school!
4.Осмислення , первинна перевірка розуміння й корекція засвоєння нових знань.
And now - dictations.
1.The first is oral. Dictation - pantomime (Game "Teacher - class") (3 cards with the names of objects) Give the name of the object, looking at my movements.
2. «Guess the subject».
1. You do a lot of experiments during this lesson (Chemistry).
2. You read books, stories and poems by different authors and discuss them (Literature).
3. You use calculators to do the tasks at this lesson (Math).
4. Before this lesson you warm up and then run and jump in the gum (Physical Training).
5. You learn a lot of facts about different countries (Geography).
6. At this lesson you learn about kings and queens (History).
7. You draw portraits and make different things during this lesson (Art).
The third - banana dictation - instead of the word "banana" you should write the name of the subject
12. To learn more about your mother tongue
The fourth is “Back to back”. One of your homework was exercise 8, p. 37.
Fifth – “By categories”: when naming a subject to determine its category (humanities, scientific, artistic, others)
5.Фізкультпауза.
6. Закріплення знань і способів дій.
1) I hope that you have rested and now will be able to work well during the reading exercise (exercise 12, p.38)
2) Listening. Ex. 4, p.40 (self-check)
7. Узагальнення й систематизація знань.
You have done a good job at the lesson. I hope the material was not very difficult. Let's revise the proverbs you know on the topic.
But there are others. Let’s translate them!
Proverbs about knowledge, education and schools.
• Live and learn
It’s never too late to learn
• Knowledge is power. Knowledge is wealth
• Repetition is the mother of learning
• A child without education, is like a bird without wings”
• He who has knowledge, rules the word
• Learning is a treasure that will follow its owner everywhere.
T. There is one more proverb, a Chinese one:
I hear and I forget, I see and I remember, I do and I understand.
ІV. Рефлексивно-оцінюючий.
1.Інформування про домашнє завдання.
Впр18,с. 39,
(в.р.) – повідомлення « Що б я змінив на краще в нашій школі?»
2. Рефлексія.
Have we achieved our goal? Have your expectations from the lesson come true? Have you enjoyed the lesson? What tasks were the best for you? (point your thumb up or down)
3.Цінування.
You’ve worked very well, were active and attentive. Your grades are as follows:…
I wish you success in all school subjects and I hope that our lesson help you in this. Thank you for your fruitful work. Goodbye!
Don't forget this truth: "THE LIMITS OF MY LANGUAGE ARE THE LIMITS OF MY WORLD"