План-конспект уроку з англійської мови "Вибір професії" 9 клас

Про матеріал
План-конспект уроку з англійської мови "Вибір професії" для учнів дев'ятого класу загальноосвітніх навчальних закладів
Перегляд файлу

Урок № 52

 

9 клас

 

Тема: Сareer choices (Вибір професії)

Мета: 

Освітня :

- поглибити та активізувати знання учнів про флору та фауну в усній та писемній мові;

- навчити використовувати нові ЛО в розмовній мові.

Практична :

- практикувати засвоєння нового ЛМ під час виконання комплексу вправ.

Розвиваюча :

- розвивати навички аудіювання, монологічного та діалогічного мовлення;

- розвивати комунікативні здібності, фонематичний слух, пам’ять,

- розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію.

Виховна :

-         виховувати культуру спілкування;

-         виховувати інтерес до пізнавальної діяльності;

-         прищеплювати прагнення використовувати здобуті знання як засобу інтелектуального самоствердження.

Міжпредметні зв'язки: українська мова, економіка.

 

Внутрішньопредметні зв'язки: лексикологія, граматика.

 

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок.

 

Методи і прийоми: робота з текстом, бесіда, слово вчителя, робота з підручником, робота з унаочненням.

 

Обладнання: словник, текст, слова й словосполучення на дану тематику, унаочнення.

 

Список використаних джерел:

1. Карп’юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. (5-й рік навчання) – Тернопіль: «Видавництво Астон», 2013. – 280с.:іл.

2. Сучасний англо-український та українсько-англійський словник – Х.: «Промінь», 2002. – 736с.

         3. Новітній англо-український, українсько-англійський словник. _ Харків: «Промінь», 2008. – 960с.

         4. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. Іно земна мова. Рівень стандарту. Академічний рівень. Профільний рівень.

 Часова схема уроку

І. Організаційний момент (0,5хв)

II. Уведення в іншомовну атмосферу (0,5хв)

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку (0,5хв)

ІV. Фонетична зарядка (2хв)

V.  Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (5,5хв)

VІ. Вивчення та закріплення навчального матеріалу (34хв)

VІІ. Підготовка до виконання домашнього завдання(1хв)

VІІІ. Підсумок уроку (1хв)

 

Хід уроку

І. Організаційний момент (0,5хв)

Т: Good morning, children.
P: Good morning
T: Sit down!

 

 

ІІ. Уведення в іншомовну атмосферу. Оголошення теми та мети уроку (1хв)

 

Т:

Today we'll talk about Characteristics of professions.

Сьогодні ми з вами поговоримо про характеристику професій

 

 

ІІІ. Лексична зарядка (2хв)

 

Т:

How are you?

How is your mood?

Do you like the weather outside?

What was the weather yesterday?

Do you think tomorrow will be warm?

 

Як ваші справи?

Як ваш настрій?

Чи подобається вам погода за вікном?

Яка погода була вчора?

Як ви вважаєте, завтра буде тепло?

Т:

Ким би ви хотіли стати у майбутньому?

Ким працює ваш тато?

Ким працює ваша мама?

Ким ви мріяли стати  дитинстві?

Які назви професій ви знаєте?

Whether you want to become in the future?
Who is your daddy?
Who is your mom?
What do you dream to become a child?
What are the names of professions do you know?

 

ІV.  Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання. (5,5хв)

Т:

Now check how you have done your homework

 

Open notebook, where performing the exercise. If someone wants to answer, raise your hand.

 

Т:

At home you must do Ex 4,5 p 147

 

 

Expensive

Imagination

Have just bought

дорогий
уява
Тільки що купив

brush

щітка

 

 

Зараз перевіримо, як ви виконали домашнє завдання

 

Відкрийте зошити, там де виконували вправу. Якщо хтось хоче відповісти, піднімайте руку.

 

Вдома виконайте вправу 4,5 на сторінці 147

V. Вивчення та закріплення навчального матеріалу (34хв)

T:

Образование конструкции …to be going to + infinitive

Для выражения действия в будущем вместо Future Simple часто употребляется глагол to go в форме Present Continuous + инфинитив основного глагола без частицы to = I am/He, she is… going to + infinitive.
Значение оборота …to be going to + infinitiveнамереваюсь, собираюсь. I am going to learn English – Я собираюсь (намереваюсь) изучать английский язык.

Утвердительная форма

Отрицательная форма

Вопросительная форма

I

am going to work

I

am not going to work

Am

I

going to work?

he
she
it

is going to work

he
she
it

is not going to work

Is

he
she
it

we
you
they

are going to work

we
you
they

are not going to work

Are

we
you
they

Сокращенные формы:

‘m = am
‘re = are
‘s = is
aren’t = are not
isn’t = is not

Употребление конструкции …to be going to + infinitive

1. Действие в будущем, предпосылки, для свершения которого имеются в настоящем.

Примеры:Look at those black clouds in the sky. It’s going to rain. – Посмотрите на те темные тучи на небе. Похоже, что будет дождь.

2. Намерение совершить действие в ближайшем будущем (когда такое решение уже принято).

Примеры:I’m going to have a shower. – Я собираюсь принять душ.
She’s going to change her job. – Она собирается сменить работу.

3. В обороте …to be going to + infinitive, инфинитив может употребляться в страдательном залоге.

Примеры:Don’t tell her she is going to be fired. – Не говорите ей, что ее собираются уволить (она будет уволена).

 

 

Т:

Ex 1 p 148

Read the article and be ready to answer the following questions:

- What idea has become old-fashioned?

- Where will many people work in the future?

- Which skills have become very important?

Прочитайте статтю і будьте готові відповісти на наступні питання:
- Яка ідея стала старомодним?
- Де буде багато людей працювати в майбутньому?
- Які навички стали дуже важливими?

 

Decisions

Occupation

As a teenager today

Expect to work for approximately 40 years

Several jobs

Jobs available

Old-fashioned

For several companies instead of just for one

Connected

 

 

 

Of full-time jobs or part-time jobs

Regular jobs or odd jobs

May lose

Become unemployed and have to look for new jobs

 Require

Meeting people

 

 

A good imagination or travelling a lot, physical strength or working late hours…

 

Is not easy

Are encouraged by their teachers

Or follow in someone`s footsteps

Other are influenced by certain peopleor certain events

 

Carefully at all aspects of the job

To consider

Using words

Solving problems may hold a special appeal to you

 

Aptitudes

Abilities or talents

It is easy

Certain things

To focus

-In what school subjects do I get the highest marks?

- What talents or natural abilities do I seem to have?  (painting or taking objects apart and putting them back together)

- What do other people think I could do?

 

Besides

Aptitude tests

Careers officers

Advise young people to get good training in order to have some skills

 

 

Drafting

Sewing and auto repair

 

Useful

 

Leadership skills

Teamwork skills

Critical thinking

Writing and reading skills

 

Should be at the top of the list

 

Age

Your computer skills need to be good

 

 

Prospects

 

A high school graduate has a better chance

Opportunities

 

Vocational high school

Vocational-technical school

Through on-the-job training

рішення
окупація
Будучи підлітком сьогодні
Чекайте працювати протягом приблизно 40 років
кілька робочих місць
вакансії доступні
Старомодний
Протягом декількох компаній , а не тільки для одного
підключений

З повний робочий день або неповний робочий день
Регулярні робочі місця або разова робота
може втратити
Стати безробітним і доведеться шукати нових робочих місць
вимагати
гуляю

Гарну уяву або багато подорожуєте , фізична сила або працює допізна ...

Хіба це не легко
Натхнені своїми вчителями
Або слідуйте в чиїсь кроки
Інші знаходяться під впливом певних peopleor певних подій

Ретельно всі аспекти роботи
розглянути
Використання слова
Рішення проблем може провести спеціальне звернення до вас

здібності
Здібності або таланти
Легко
деякі речі
для фокусування
-В якій школі предмети я можу отримати вищі оцінки?
- Які таланти або природні здібності мені здається , є? ( Живопис або приймати об'єкти один від одного і покласти їх назад разом )
- Що думають інші люди я міг зробити?

крім
тести на перевірку здібностей
Кар'єра офіцерів
Порадьте молодих людей , щоб отримати хорошу підготовку для того , щоб мати деякі навички

Розробка
Швейні та автосервіс

корисний

лідерські навички
уміння працювати в команді
критичне мислення
Написання та навички читання

Повинно бути у верхній частині списку

вік
Ваші навички роботи з комп'ютером повинні бути добре

перспектива

Випускник школи має більше шансів
можливості

Професійне середньої школи
Професійно-технічне училище
Через на робочому місці навчання

 

A career is a professional growth a person does in his or her life, usually in one field

 

 

A job is the work that a person does regularly in order to earn money

 

A profession is a job that requires special training, often a university education.

 

An occupation is a job or profession.

Кар'єра професійного зростання людина робить у своєму житті, як правило, в одному полі

Робота є робота, що людина регулярно робить для того, щоб заробити гроші

Професія робота, яка вимагає спеціальної підготовки, часто вищу освіту.

Окупація є робота чи професія

 

 

VOCABULARY

An aptitude

A career

Employment

Certain

(un)employed

To effect

To require

Available

In smb`s footsteps

 

здатність
Кар'єра
зайнятість
певний
(Не) зайняті
для ефекту
зобов'язати
доступний
У SMB `и стопах

 

 

Т:

Ex 2 p 150

.Complete the sentences based on the article

Доповніть пропозиції, засновані на статті

 

It`s never too early to begin…

 

Changes in the world will…

We often speak of full-time jobs or…

People may lose their jobs and…

Some jobs require…

In their career choices some people are influenced by… and a lot of people are encouraged by…, some follow…

 

Your aptitudes are…

Skills are…

Specialised training opens up…

Вона ніколи не буває занадто рано, щоб почати ...
Зміни в світі буде ...
Ми часто говоримо про зайнятих повний робочий день або ...
Люди можуть втратити свої робочі місця і ...
Деякі роботи вимагають ...
У їх вибору професії деякі люди перебувають під впливом ... і багато людей воодушевлени ..., деякі слідують ...
Ваші здібностей є ...
Навички ...
Спеціалізований тренінг відкриває ...

 

T:

Ex 3 p 150

Answer the questions

Дайте відповіді на запитання

1. What is one of the most important decisions in life of any personality?

2. Is choosing a career easy?

3. What does the phrase ‘to take a good look at yourself’ mean?

4. What questions can help to focus on aptitudes?

5. Who can help young people to get good training?

6. What are the examples of skills that can be useful?

7. Why is education important?

8. Where can you get specialised training?

1. Що є одним з найважливіших рішень у житті будь особистості?
2. Є виборі легко кар'єру?
3. Що означає фраза «взяти хороший погляд на себе" означає?
4. Які питання можуть допомогти зосередитися на схильностей?
5. Хто може допомогти молодим людям отримати гарну освіту?
6. Які приклади навичок, які можуть бути корисні?
7. Чому освіта важлива?
8. Де можна отримати спеціальну підготовку?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T:

Ex  4 p 150

Fill in with the words ‘job’, ‘profession’, ‘occupation’ or ‘career’

Введіть сюди «робота» словами: «професії», «окупації» або «кар'єри»

a) – How long had Linda been unemployed? – She is been looking for a … ………… for two months.

b)  Please write your …………………..on this form and hand it in.

c)  His ………………………..as a boxer came to an end after that fight.

d) My  mother is a doctor. I like this ……...........

………………..and I may follow her in her footsteps.

а) - Як довго Лінда був безробітним? - Вона довго шукали ............... протягом двох місяців.
б) Будь ласка, напишіть ваше ....................... в цій формі і передати його дюйма
в) Його ............................. як боксер підійшов до кінця після цього бою.
г) Моя мама лікар. Мені подобається цей .................
.................... І я можу слідувати за нею по її стопах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


T:

Ex  5 p 150

a)

In  groups, read the  list of some important jobs and explain what people in those jobs do.

У групах, прочитайте список деяких важливих робочих місць і пояснити, що люди в цих робочих місць зробити

Account

Account

Architect

Carpenter

Chef

Computer operator

dentist

Designer

Editor

Electrician

Engineer

Estate    agent

Fashion designer

Fireman

Hairdresser

 

Interpreter/translator

Interior    decorator

journalist

lawyer

Machine   operator

Model  (fashion model)

musician

photographer

Physician

Physicist

Receptionist

Social worker

Sports instructor

Surgeon

Travel agent

Vet (veterinarian)

pharmacist

 

рахунок
архітектор
Тесляр
шеф-кухар
оператор ЕОМ
дантист
дизайнер
редактор
Електрик
Інженер
агент з продажу нерухомості
модельєр
пожежний
перукар
 

Перекладач / перекладач
інтер'єр декоратор
журналіст
адвокат
механізатор
Модель (фотомодель)
музикант
фотограф
лікар
фізик
портьє
соціальний працівник
Спорт інструктор
хірург
турагент
Ветеринар (ветеринар)
фармацевт

 

 

b)

Refer  the jobs above to the characteristics below.

Див вище з наведеними нижче характеристиками робочих місць.

1. dangerous  jobs

2. jobs which require a university   degree

3. jobs which  are  primarily  done by man

 

4. jobs which  are  primarily  done by women

 

5. jobs which  are  most prestigious

6. jobs which  are  least prestigious

7. jobs which  are  well paid

8. jobs which  are  low paid

1. небезпечні роботи
2. робочих місць, які вимагають вищу освіту
3. робочі місця, які в першу чергу зробили людиною
4. робочі місця, які в першу чергу виконується жінками
5. робочі місця, які найбільш престижних
6. робочі місця, які не менш престижно
7. робочі місця, які добре оплачувані
8. робочі місця, які низькооплачуваних

 

 

 

VІІ. Підготовка до виконання домашнього завдання(1хв)

Т:

At home do Ex 6  p 151

Вдома виконайте вправу 6 на сторінці 151

 

Choose the adjectives from the box  to  complete the sentences and characterize the  occupations.

Виберіть прикметники з коробки для завершення пропозиції та охарактеризувати професій.

 

VІІІ. Підсумок уроку (1хв)

- It is time to finish our work.

Today, you have worked hard and got a good score

Lesson is over,good by.

 

Сьогодні ви старанно попрацювали і отримали хороші оцінки  

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
13 листопада 2023
Переглядів
915
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку