План-конспект уроку з фізичної культури 5 клас НУШ
Тема: Урок-закріплення набутих вмінь та навичок з модулів «Легка атлетика», «Панна», «Волейбол»
Мета: Сприяти вихованню в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою та спортом, розвивати морально-вольові якості засобами фізичних вправ та рухливих ігор.
Завдання уроку: 1)Повторити та закріпити набуті навички та уміння:
а) «Легка атлетика»-біг, стрибки, метання малого м’яча.
б) «Панна»-ведення, зупинки м’яча, удари м’яча у різні способи.
в) «Волейбол»- прийом м’яча зверху, знизу двома руками, передача м’яча зверху, знизу двома руками.
2) Сприяти розвитку фізичних якостей учнів засобами фізичних вправ.
3) Виховувати в учнів свідоме ставлення до власного здоров’я, стимулювати бажання до всебічного фізичного розвитку, виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги.
Наскрізні лінії: «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність.
Ключові компетентності: вільне володіння державною мовою, математична, навчання впродовж життя, громадянська та соціальна, інформаційно-комунікаційна.
Тип уроку: Змішаний
Обладнання: Свисток, секундомір, тренажер драбина, м’ячі волейбольні, футбольні, фішки , мультимедійна дошка, футзальні ворота, тенісні м’ячики.
Місце проведення: Спортивний зал.
Хід уроку
№п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина уроку |
14хв |
|
1 |
Організований перехід до місця занять в одну колону. Вчитель: Пролунав уже дзвінок Час почати нам урок, То і ми часу не гаймо Працювати починаймо Вправа «Мій настрій»-кожен учень обирає смайлик, який показує його настрій. |
1хв |
Звернути увагу на зовнішній вигляд та самопочуття.
|
2 |
Шикування, рапорт чергового. Привітання. Повідомлення теми та завдань уроку |
30сек |
Перевірити присутність учнів на уроці. |
3 |
Вимірювання ЧСС |
30 сек. |
Звернути увагу на учнів з підвищенною ЧСС |
4 |
Пропоную вам переглянути відео « Техніка безпеки на уроці фізичної культури» https://www.youtube.com/watch?v=BDoiFGQyApE Вікторина «Правила безпеки на уроці фізичної культури» (так чи ні) 1 Займатися фізичними вправами необхідно в спортивній формі та спортивному взутті. (так чи ні?) 2 Можна виконувати вправи на спортивному обладнанні без інструкцій з техніки безпеки вчителя. (так чи ні?) 3 При виконанні в колоні різних видів бігу та вправ необхідно тримати дистанцію. ( так чи ні?) 4 Під час спортивних ігор можна чіплятися за форму товариша, робити підніжки.( так чи ні?) 5 Урок починається та закінчується за дзвінком. (так чи ні?) 6 У разі поганого самопочуття учень повинен попередити вчителя і звернутися до медичного пункту. ( так чи ні?)
|
4хв |
Відмічати правильні відповіді у визначений вчителем спосіб. |
5 |
Організуючі вправи:- повороти ліворуч, праворуч, кругом;- перешикування з однієї шеренги в дві , в три шеренги. |
30 сек. |
Звернути увагу на чітке й одночасне виконання організуючих вправ |
6 |
Вправи для формування правильної постави та профілактики плоскостопості. Ходьба: - звичайна; - на носках; - на п'ятках; - на зовнішній стороні ступні; - на внутрішній стороні ступні; - випадами з поворотом тулуба в однойменну сторону; - в присіді |
1хв |
В обхід залу. Темп середній. Руки вгору. Руки за голову Руки на пояс. Спину тримати рівно |
7 |
Спортивна ходьба з переходом в біг. |
1хв |
Поступово прискорювати темп руху |
8 |
Біг та його різновиди: звичайний, приставними кроками, спиною вперед, «протиходом», «змійкою», із зміною напряму. |
1хв |
Дистанція – 2-3 кроки |
9 |
Вправи на відновлення дихання. |
1хв |
Темп виконання повільний |
10 |
Комплекс вправ на місці (ЗРВ) № 1
|
3хв |
Стежити за чіткістю виконання та правильністю вправ. Вправи виконуються під музичний супровід. |
11 |
Вимірювання ЧСС |
30сек |
120-130 та 140-150 уд/хв |
|
ІІ. Основна частина уроку |
26хв |
|
1 |
Клас ділиться на 3 групи: «Легка атлетика», «Панна», «Волейбол» |
1 хв |
Клас ділиться за обраними дітьми модулями. |
2 |
«Легка атлетика» -стрибки на двох на одній нозі по драбині тренажер, кожен по черзі;-«човниковий» біг;-метання тенісного м’яча в ціль. |
|
Звернути увагу за дотримання правил безпеки, а також за технікою виконання «човникового» бігу |
3 |
«Панна»- фігурне ведення «вісімкою»; - Удари по нерухомому м'ячу внутрішньою частиною ступні на точність по воротах . |
11 хв |
На одні ворота. Удари виконують по колу, один за одним.
|
4 |
«Волейбол»-передача м’яча двома руками знизу в колі (d=1м); -передача двома руками зверху в парах; -передачі м’яча партнеру після 2-3 разового підкидання над собою. |
|
Стежити за правильною постановкою ніг і роботою рук. Звернути увагу на пересування для передачі в стійці волейболіста. |
5 |
Рухлива гра «Швидко по місцях» Гравці стоять у колоні по два. За сигналом вчителя „ На прогулянку” - всі розбігаються, за другім сигналом - „ Швидко по місцях” - усі гравці повинні стати на свої місця. Виграє та команда, яка швидше вишукувалась |
7хв |
Стежити за дотриманням дистанції та дисципліною. |
6 |
Рухлива гра «Волейбол за спрощеними правилами»-гравці діляться на дві команди. Посередині зала протягують мотузку, або волейбольну сітку на висоті 1,5 - 2м.. Команди стоять по різні сторони мотузки. Кожна команда отримує по 2 повітряні кульки. Після умовного сигналу треба перекинути кульку на сторону суперника. Перемогу отримує та команда, у якої після сигналу, на майданчику буде меньше повітряних куль. |
7хв |
Звернути увагу на дотримання учнями правил техніки безпеки під час гри. |
1 |
ІІІ. Заключна частина |
5хв |
|
2 |
Шикування в дві шеренги, обличчям один до одного. Вправи на рівновагу : а) в парах стоячи один напроти одного на одній нозі, взятись за руки. За сигналом намагатись вивести з рівноваги партнера;
б) Самостійно зробивши стрибок, заплющити очі, порахувавши до п'яти, утримувати рівновагу |
2хв |
Дотримуватись дистанції Стежити за правильністю виконання. |
3 |
Підведення підсумків уроку |
1хв |
Відзначити кращих учнів. |
4 |
Вимірювання ЧСС |
30сек |
Визначити ступінь відновлення. |
5 |
Домашнє завдання: виконати онлайн-тест: https://naurok.com.ua/test/tehnika-bezpeki-na-urokah-fizichno-kulturi-736870.html Прощання і організований вихід із залу. |
1.30хв |
Перевірити ступінь розуміння учнями домашнього завдання. В колону по одному. |