План-конспект уроку з літературного читання «Позакласне читання. Українська народна казка «Колосок»»

Про матеріал
Тема уроку. Позакласне читання. Українська народна казка «Колосок» Мета: ознайомити учнів зі змістом української народної казки «Колосок»; вчити правильно, виразно читати, аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристику; розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного, зв’язне мовлення; виховувати любов до праці
Перегляд файлу

Тема уроку. Позакласне читання. Українська народна казка «Колосок»

 

Мета: ознайомити учнів зі змістом української народної казки «Колосок»;

 вчити правильно, виразно читати, аналізувати вчинки дійових осіб,                            

           давати їм характеристику;

 розвивати вміння відтворювати зміст прочитаного, зв’язне мовлення;

 виховувати любов до праці

 

Тип уроку: удосконалення умінь, знань, навичок

 

Обладнання: малюнки півника, мишенят, ілюстрації до казки, презентація, пшеничні колоски

 

Словникова робота. Колосок, млин, ціп, схоплювався

 

Хід уроку

І. Організаційна частина

Привітання. Ми вам раді добрі люди,

                      І вітаємо щиро вас,

                      Та запрошуємо ласкаво

                       На урок у третій клас

 

Девіз уроку. Уважність, старанність, праця -  

                       Наш шлях до знань                   

 

ІІ.Загальнокорекційна частина

Для того, щоб ви гарно читали, ми проведемо мовну розминку

1. Чистомовка

Че-че-че- влітку сонечко пече.                          

Чу-чу-чу- всім спечу по калачу.

Чі-чі-чі- не лежи на печі

2. Гра «Дощик»

- дощик крапає (читають повільно)

- дощ (скоріше і голосніше)

- злива (голосно і скоромовкою)

ІІІ. Основна частина

Діти, а чи любите читати казки? Казки люблять читати не лише діти, а й дорослі. Ми читали з вами багато казок , а як добре ви знаєте їх, зараз перевіримо

Вікторина «Впізнай казку»

   1.Дід із бабою все плачуть,

    бо спіткала їх невдача:

    Мишка шкоди наробила,

    Золоте яєчко їм розбила. (Курочка Ряба)

 2.Сидить півник на печі

     їсть смачненькі калачі

     ось лисичка прибігає,

     Півника мерщій хапає.

     Біжить півень рятувати,

     В лиса півника забрати. (Котик і півник)

    3. Я-бичок-третячок,

    Солом’яний у мене бочок.

    Із соломи дід зробив,

    Бік соломою засмолив. (Солом’яний бичок)

4.На городі, що за черга?

Дід і баба тут стоять,

Тягнуть щось поперед себе

І не витягнуть ніяк.

Казку швидко ви впізнайте,

Всіх героїв відгадайте. (Ріпка)

5. Це-маленький колобок,

Утікати він мастак,

Від бабусі покотився

І у лісі опинився

Тож, мені підкажіть

Із якої казки він утік. (Колобок)

Сьогодні на уроці ми теж будимо читати казку. А щоб дізнатися яку, вам потрібно зібрати намистинки.

Вправа «Намистинки» 

Катерина, Ольга, Семен, Олег, Лариса, Олена, Костянтин (Колосок)

Так, вірно сьогодні ми познайомимося з українською народною казкою «Колосок». Будемо вчитися описувати героїв казки за характером, поведінкою, вчинками.

Хто ж герої цієї казки? Вам потрібно на колосках переставити зернята місцями, ви отримаєте імена героїв казки. (Круть, Верть, півник)  

  1. Слухання казки (читає вчитель)
  2. Словникова робота  
  3. Перевірка первинного сприймання
  • Як звали півника?
  • Хто були Круть, Верть? Чому в них такі імена?
  • Що знайшов півник?

 

Фізкультхвилинка (вправи для очей)

 Мишенята

Сплять маленькі мишенята,

Раз-розкрили оченята, подивилися навколо.

Потім вгору і додолу.

Оченята-блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво оченята

Повертали мишенята

  1. Вправа на розширення поля читання

Зараз ви пограєтесь, як мишенята по черзі будите «перестрибувати», тобто читати піраміди слів

 

 Коло                    сок

 

 Моло                                     тити

 

 Намо                                                   лотити

 

Замі                                                                           сити

 

 

 

 

 Їс                   ти

 

 Тіс                                 то

 

 По                                        тім

 

 Пи                                                     роги

 

 

 

5.Читання казки учнями

6.Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

Характеристика героїв казки 

Дидактична вправа

Ви повинні знайти і підкреслити ті риси характеру, які, на вашу думку, притаманні героям казки

 

МИШКИ ПІВНИК                                                  

Слухняні                                           Роботящий                                                         

Веселі Розумний

Ледачі Лінивий

Нероби       Трудолюбивий

Працьовиті                                         Невдячний

Хитрі     Стриманий

Фізкультхвилинка (слайд)

 

А ми зерно сіяли, сіяли

У земельку свіжу, свіжу

І з’явились перші листочки

А з них повні, гарні колосочки!

До сонечка повернулись

І сонечку усміхнулись.

Вітер колоски хитає

До зерняток промовляє:

Ви і повні, і хороші,-

Буде урожай хороший.

  • Як звали півника?
  • Хто були Круть, Верть?
  • Що любили робити мишенята?
  • А що робив півник?
  • Що знайшов півник?
  • Що зробили з цього колосочка? ( з зерняток змололи муку і спекли пиріжки)
  • Чому півник не пригостив мишенят пиріжками?

Перекажи казку за малюнками 

Перегляд мультфільму (уривок) знайти в тексті і прочитати

ІV. Підсумок уроку

Відшукайте продовження прислів’їв і скажіть, яке з них виражає закінчену думку казки 

Без трудів                    а хто гави ловить

Хто дбає,                      не їстимеш пирогів

Хто діло робить,          той і має

- Чого вчить нас ця казка?

- Чи подобається вам поведінка мишенят? Що вони робили неправильно?

- Хто із героїв казки, вам більше сподобались?

Виберіть слова, які б залишилися у нашому класі

Рано прокидатися

Лінуватися

До роботи братись

Нероби

Старатись

Ледарі

- Ось і підійшов до завершення наш урок

Хай казок герої

Дарують нам тепло,

І хай добро навіки

Переможе зло.

Казок багато в світі

Веселих і сумних.

Але не можуть діти

Ніяк прожити без них.

 

 

doc
Додано
9 травня 2019
Переглядів
3479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку