План-конспект уроку з української мови для 4 класу з використанням міжпредметних зв’язків

Про матеріал

Тема уроку. Вимова та правопис найуживаніших у мовленні числівників.Використання числівника на уроках природознавства,математики, літературного читання та інших.

Форма проведення: комбінований інтерактивний урок міжпредметних зв'язків з використанням прийому Кластер

Автор: Угринчук Мирослава Василівна

Предмети: українська мова, математика, природознавство, літературне читання, англійська мова,музика

Мета уроку:вчити учнів правильно вживати числівники у власному мовленні,проводити аналогії знань з різних предметів; розвивати системне мислення,причинно-наслідкові зв'язки,вміння виділяти головне,переходити від загальних знань до подробиць і навпаки;підвищувати мотивацію учнів до навчальної діяльності,формувати компетенції учнів,створювати обстановку співробітництва; виховувати почуття власної гідності,творчої свободи.

Методично-дидактичне забезпечення: географічна карта,ребуси,фотографії Шевченка,Франка,Українки , картки-тести, сигнальні прямокутники, картки парної та індивідуальної роботи , підручник, комп′ютер, телевізор, мультимедійні презентації.

Перегляд файлу

Конспект уроку української мови з використанням міжпредметних зв’язків

 (математика, природознавство,англійська мова,   літературне читання, музика) .

Тема уроку. Вимова та правопис найуживаніших у мовленні числівників.Використання числівника на уроках природознавства,математики, літературного читання та інших.

Форма проведення: комбінований інтерактивний урок міжпредметних зв’язків з використанням прийому Кластер

Автор: Угринчук Мирослава Василівна

Предмети: українська мова, математика, природознавство, літературне читання, англійська мова,музика

Мета уроку:вчити учнів правильно вживати числівники у власному мовленні,проводити аналогії знань з різних предметів; розвивати системне мислення,причинно-наслідкові зв’язки,вміння виділяти головне,переходити від загальних знань до подробиць і навпаки;підвищувати мотивацію учнів до навчальної діяльності,формувати компетенції учнів,створювати обстановку співробітництва; виховувати почуття власної гідності,творчої свободи.

Методично-дидактичне забезпечення: географічна карта,ребуси,фотографії Шевченка,Франка,Українки , картки-тести, сигнальні прямокутники, картки парної та індивідуальної роботи , підручник, комп′ютер, телевізор, мультимедійні презентації.

 

                 Хід уроку

I.Організація учнів до уроку!

І.1 Привітання

 Лунає дзвіночок, до праці мерщій!

Ти всі перешкоди здолати зумій!

Працюєм наполегливо,творчо,старанно-

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.

І. 2. Налаштування на урок.

      Я - учень. Я ходжу до школи. Мене вчать вчитися. Я все розумію.Я хочу все знати, щоб корисним Україні стати.

 

І. 3. Ознайомлення з девізом.  

Очі дивляться - та все бачать.

 Вуха слухають – та все чують.

 Голова – думає і все записує.

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.

ІІ.1 Мозковий штурм.

-Які частини мови ми знаємо?

-З якою частиною ми знайомились на попередньому уроці?

-Що таке числівник? На які питання він відповідає?

ІІ.2 Мотивація навчальної діяльності.

-Чи можете ви сказати коли народились, чи коли сьогодні пробудились не використовуючи числівників?

-А спробуйте щось купити в магазині не вживаючи у своєму мовлення цифри?

-А як ви гадаєте числівник вивчають тільки на уроках української мови, чи ми можемо сказати,що цифри  та числа є в математиці, природознавстві, літературному читанні,музиці,трудовому навчанні,образотворчому мистецтві,англійській мові та навіть фізичній культурі.

ІІ.3.Оголошення теми і мети уроку.

-Сьогодні ми  з вами спробуємо у цьому переконатись. Наш урок буде схожий на Кластер.

Ви знаєте з минулих уроків цей прийом.Ми протягом уроку з’ясумо і водночас повторимо все,що пов’язане з числівниками,числами та цифрами з різних навчальних предметів,щоб навчитися правильно вимовляти та писати числівники, а також систематизувати наші знання.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

ІІІ.1.Робота над прислів’ями.

Всі за одного і один за всіх. Працювати до сьомого поту.

-Як ви розумієте ці прислів’я? Які числівники є в них? Чи маємо працювати злагоджено.

Який числівник є у другому прислів’ї? А назвіть число,попереднє до числа сім.

ІІІ.2. Каліграфічна хвилинка.

Шш ВвСттд шість шістдесят шістсот шістдесяти вісімдесяти

ІІІ.3. Відпрацювання вимови числівників

 50  60  16  13  12

ІІІ.4. Перегляд відеопрезентаціїї.

-Як утворюються числівники в українській мові?

ІІІ.5. Диктант «Тиша»

На дошці записані цифри, учні мовчки в зошит записують словами.

5 14 18 50 11 60 6 19

ІІІ.6. Взаємоперевірка

Учні обмінюються зошитами,перевіряють правильність написання.

ІІІ.7.Робота в групах

-Розгадайте ребуси. Складіть з одним на вибір речення.

100лиця         3буна           ві3ла       г1на           і100рія          ві3на

7я                    100ляр       смор1а     пі100лет     ви3мка           під3мка          

мі100              пі2л            с3бав        3тон           3зуб              гор1а

 ІV. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок учнів

              Встановлення зв’язків з природознавством

1.Робота з географічною картою.

-Показати океан, який займає друге місце за величиною? Третє?

-Скільки океанів об’єднує Світовий океан?

-Скільки материків є на землі? Утворіть від числа 6 інші числівники?

2.Вправа «Мікрофон»

-Які природні зони є на материку Африка? Скільки їх? Яка кількість рослин є у вологих екваторіальних лісах? Скільки серед них дерев?

-Які частини включає в себе Євразія? Скільки їх?

-Скільки планет обертаються навколо Сонця?(8)

-Скільки країн омиває Тихий океан? (50)

-Скільки всього вчені налічують сузір’їв?(88)

-Скільки зір у сузір’ї Велика Ведмедиця? (7)

3.Цікава природа

* Птах сіра  мухоловка  прилітає  з  кормом  до  свого  гнізда 300 – 400  разів  на  день.

* Протягом  доби  новонароджений  кит – малюк  випиває  400 літрів  молока.

*  Бджола  за  день  запилює  7000 квіток.

* Висота  найвищої  тварини  на  Землі – жирафа – 5 метрів, 50 сантиметрів.

* Полюючи  за  комахами,  стриж  за  день  пролітає  1000  кілометрів.

* Морські  птахи  за  день  з’їдають   корму  у  10  разів  більше  за  власну  вагу.

4.Підсумки фенологічних спостережень.

-Який сьогодні день тижня? Який по порядку?Чому дорівнює температура повітря?

-Яка пора року? Який місяць року?Назвіть релігійні свята цього місяця.

V. Фізкультхвилинка

Колядка «Добрий вечір тобі,пане господарю!»

-Чи зустрічались в колядці числівники? На які запитання вони відповідають?

VІ.  Встановлення зв’язків з математикою

1. Робота в парах.

Обчислення площі і периметра прямокутника.

-Які числівники використали?

2. Математичний диктант.

-Число 5 збільшити у 10 разів.

-Чому дорівнює третина від 18? А від 180?

Від якого числа можна відняти 30 і одержати 50?

VІІ.  Встановлення зв’язків з англійською мовою

1. Лічимо англійською.

-Скільки цифр використовуємо для запису чисел?(10)

-Давайте спробуємо повторити їх на англійській мові.

         Відеопрезентація.

VІІІ.Тріада української літератури.

1.Фронтальна бесіда

 Тарас Шевченко  Іван Франко   Леся Українка

-На уроці літературного читання ми вивчаємо творчість Лесі Українки.

-Пригадаймо з якими числівниками пов’язані її біографічні дані.

(діти називають дату народження , в скільки років навчилась читати , написала вірш)

2. Гра «Чи уважні ви?» Відеопрезентація

-Переглядаючи презентацію полічіть скільки числівників було названо.

25 1871 сім 10 мов 9 1886 1893

Х. Встановлення міжпредметних зв’язків з іншими предметами.

-Скільки лінійок має нотний стан?

-Скільки є нот у гамі?

-Скільки кольорів використовує художник?

ХІ.Підведення підсумків.

-Чи дотримались ми свого кластеру? Чисистематизували знання про числівник та числа з різних дисциплін? Чи можна сказати,що ми працювали до сьомого поту.

-Як будемо писати 50 60 80?

ХІІ.Домашнє завдання.

І гр..-впр.259,с.11

ІІгр.-підготувати цікаву інф-ю  Північну Америку використовуючи числівники

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Прокопова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 січня 2018
Переглядів
5134
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку