План-конспект з дисципліни фізична культура тема Волейбол

Про матеріал
План конспект з дисципліни фізична культура тема змістовного модулю Волейбол
Перегляд файлу

План -конспект

для учнів 9 класів

З дисципліни: «Фізична культура »

Тема заняття: № 2.  Волейбол

Вид заняття: Практичне заняття

Тип заняття:удосконалення здобутих знань протягом  навчання.

 Мета заняття:

Навчальна: Повторити передачі м’яча двома руками зверху, знизу. Надати студентам інформацію,  що до удосконалення  нижньої і верхньої прямої подачі.

Розвиваюча: Розвивати пізнавальну активність що до зміцнення власного здоров’я. Розвивати руховий досвід та функціональні можливості організму сучнів завдяки цілеспрямованому розвитку основних фізичних якостей і природних здібностей. Розвивати мотивацію до праці.

Виховна: Виховувати у учнів прагнення дбати про власне здоров’я,  виховувати силу волі,  сприяти вихованню патріотичних почуттів, повагу до спорту. Формувати моральні якості  особистості, культуру поведінки, виховувати бережливе ставлення до природи. Сприяти задоволенню інтересів студентів у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни, мотивувати молодь до військової служби .

Міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечувальні: фізичне виховання, валеологія, основи медичних знань, культурологія.

Забезпечувані: основи безпеки життєдіяльності, біологія, захист Вітчизни, анатомія.

Забезпечення заняття

Обладнання: волейбольні м’ячі, волейбольна сітка, секундомір,  крейда.

Місце проведення:Спортивний майданчик.(спортивна зала)

Хід заняття:

 Організаційний момент: 10хв

1. Шикування в одну шеренгу,організаційні вправи - рівняйсь – струнко повороти на право на ліво кругом.  Привітання, перевірка  явки студентів та  причина відсутності, готовність до заняття.

2. Рапорт, вимірювання ЧСС.

3. Оголошення теми заняття. Повідомлення мети заняття, мотивація навчання(що знати що навчитись і вміти) 

4. Ознайомлення з інструктажем  з техніки безпеки

Розминка: ЗРВ в русі дивитись додаток № 1  15хв  

  ЗРВ на місці  дивитись додаток№2

 Пояснення нового матеріалу:25хв

Пояснення навчального матеріалу. Демонстрація цих прийомів викладачем потім виконання студентами під контролем викладача.

4.4. Нижня пряма подача

Для початківців основний спосіб подачі – нижня пряма подача.

Подача призначена для введення м’яча в гру, для зриву атаки суперника і для

виграшу очка.

Техніка виконання нижньої прямої подачі (рис. 38, 39):

Рис.38                                                           рис.39

- стоячи обличчям до сітки, одна нога попереду (для правші – ліва

й навпаки), інша позаду зігнуті в колінних суглобах, тулуб нахилений вперед;

- м’яч на долоні лівої зігнутої руки на рівні пояса або трохи нижче;

- праву руку відвести для замаху назад;

- удар по м’ячу напруженою долонею (напівкулаком, кулаком) випрямленої

руки на рівні пояса.

Методика навчання:

Підготовчі вправи:

Комплекс підготовчих вправ для навчання подачі включає:

1. Вправи для зміцнення м’язів променезап’ясткових і плечових

суглобів;

2. Вправи для рухливості в крижово-хребетному зчленуванні,

у колінних і гомілковостопних суглобах.

(рис. 40).

Спеціальні вправи:

– подача м’яча на точність: у межах майданчика; в праву й ліву, далеку

й ближню її половини; на три поздовжні частини (4–5, 6–3, 1–2 зони),

у кожну із зон; до бічних ліній; до лицьової лінії; на партнера, який перебуває

в різних місцях майданчика.

– виконання великої кількості подач поспіль без помилок (залежності від

рівня підготовленості).

– змагання на більшу кількість подач поспіль без помилок (задану ділянку),

на задане число спроб (облік помилок).

Подачі м’яча треба приділяти увагу на кожному занятті. Якщо це не

входить у завдання, то в кінці слід обов’язково виконувати 5-10 подач.

У процесі багаторічного навчання вимоги поступово підвищуються: від

нижньої прямої подачі до складної за силою, плануючої в стрибку. Не можна

форсувати події й відразу вивчати верхню пряму подачу, але й не можна

зводити всю роботу до вивчення й удосконалення одного способу.

Якщо гравці досконало володіють подачею м’яча основними

способами й упевнено діють на прийомі подачі – це надійна гарантія

успішного навчання та вдосконалення умінь і навичок отримання знань.

Помилки:

– ноги не зігнуті в колінних суглобах;

– тулуб не нахилений вперед;

– підкидання м’яча вище рівня голови;

– підкидання м’яча близько до тулуба;

– удар по м’ячу вище пояса і не напруженою кистю.

4.5. Верхня пряма подача

У верхній прямій подачі вдало поєднуються сила й точність, тобто

волейболіст може посилати м’яч у визначену зону й достатньо точно.

Техніка виконання: гравець стоїть обличчям до сітки. Ноги злегка

зігнуті, ліва нога (різнойменні з рукою, яка вдаряє по м’ячу) виставлена

вперед. М’яч утримують лівою рукою, права піднята вгору для удару. М’яч

підкидають угору і трохи вперед. У момент підкидання м’яча вгору вагу тіла

переносять на праву ногу, яку злегка згинають у колінному суглобі, тулуб

нахиляється назад і злегка повертається в бік ударної руки. Слідом за рухом

тулуба праву рука, зігнуту в ліктьовому суглобі, відводять за голову. При

ударі по м’ячу нога, яка позаду, випрямляється, вага тіла переноситься на

передню ногу. Рука, що б’є по м’ячу, спочатку переміщується ліктем уперед,

потім швидкість переміщення передпліччя заростає, і рука повністю

випрямляється (рис. 41).

Методика навчання:

Підготовчі вправи:

Комплекс підготовчих вправ спрямований на розвиток вибухової сили

м’язових груп плечового пояса й тулуба, рухливості (гнучкості)

в променевозап’ястному, ліктьовому суглобах.

– імітація подачі: на рахунок «раз» – зі стійки перевести руку в положення

замаху; на рахунок «два» – підкинути м’яч; на рахунок «три» – ударний рух;

– з положення руки з м’ячем внизу перевести їх вгору (але не за голову)

і кинути м’яч уперед;

– поєднання імітації подачі з підкиданням м’яча;

– підкидання м’яча перед собою на висоту трохи вище витягнутої руки, замах

і удар по м’ячу з підтримуванням м’яча рукою;

– в стійці удар по підвішеному м’ячу;

– подачі в стіну;

– подачі через сітку з 3, 6, 9 м у ближню частину майданчика;

– подача в стрибку;

– подачі в стрибку по зонах.

Помилки:

– підкидання м’яча не на оптимальній висоті й не в сагітальній площині;

– удар по м’ячу не точний (згори, збоку);

– швидкість удару руки незначна;

– зустріч удару руки з м’ячем не на оптимальній висоті.

V. Повторення, узагальнення,  закріплення.5хв

VI. Підведення підсумків заняття.

- вправи на відновлення дихання

- вимірювання ЧСС

VII. Оголошення домашнього завдання вивчити техніку нижньої і верхньої прямої подачі

Викладач:________ Н. Л. Божедай

 

docx
Додано
27 січня 2020
Переглядів
631
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку