План-конспект заняття гуртка "Lego-конструювання" для вихованців молодшого шкільного віку

Про матеріал
Набуття вихованцями ключових компетентностей засобами лего-конструювання, а саме: пізнавальної – ознайомлення дітей з історією та традиціями проведення свята Halloween; розвиток мислення, емоції, уваги, пам'яті; виховання доброзичливості, колективної виручки і взаємодопомоги в процесі роботи; практичної – формування вмінь і навичок конструювання за допомогою набору Lego Education Wedo 2.0; збирання та підключення моделі «Обережний павучок» до електронного пристрою; представлення і опис своєї роботи; творчої – формування вміння творчо підходити до вирішення проблем; розвиток уяви, фантазії дітей; залучення їх до дослідження, моделювання, проєктування та науки; соціальної – виховання поваги та цікавості до культурних традицій інших народів; поповнення словникового запасу; формування естетичного художнього смаку.
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ГУРТКА «ЛЕГО-КОНСТРУЮВАННЯ»

ЗА ОРІЄНТИРОМ  «ТВОРЧА ОСОБИСТІСТЬ»

(для вихованців молодшого шкільного віку)

 

 

                                                                 Оксана МАРКІНА,

                                                                 керівник гуртка «Лего-конструювання»

 

 

 Тема:              «Обережний павучок»

Мета:

набуття вихованцями ключових компетентностей засобами лего-конструювання, а саме:

пізнавальної    ознайомлення  дітей з історією та традиціями проведення свята Halloween; розвиток мислення, емоції, уваги, пам'яті; виховання доброзичливості, колективної виручки і взаємодопомоги в процесі роботи;

практичної – формування вмінь і навичок конструювання за допомогою набору Lego Education Wedo 2.0; збирання та підключення моделі «Обережний павучок» до електронного пристрою; представлення і опис своєї  роботи;

творчої – формування вміння творчо підходити до вирішення проблем; розвиток уяви, фантазії дітей; залучення їх до дослідження, моделювання, проєктування та науки;

соціальної – виховання поваги  та цікавості до культурних традицій інших народів; поповнення словникового запасу; формування естетичного художнього смаку.

Методи:

пояснювально-ілюстративні, репродуктивні, проблемно-пошукові, ігрові.

Тип заняття:

засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Форма заняття:

фронтальна, групова.

Матеріально-технічне забезпечення:

 

набори конструктора Lego Education Wedo 2.0, планшети з  програмним забезпеченням, проєктор, ноутбук, мультимедійна дошка,  декорації до свята.

Дидактичне забезпечення:

 

Презентація «Хеловін. Історія і традиції святкування»; музичний супровід; зразок моделі «Обережний павучок».

Очікуваний результат:

 

навчити дітей конструювати модель «Обережний павучок» за запропонованою інструкцією; сприяти розвитку вміння творчо підходити до вирішення завдання.

 

Навчальна програма:

 

«Основи робототехніки та комп’ютерного моделювання», схвалена НМР КЗ «ЗОІППО» Запорізької обласної ради (протокол №7 від 08.11.2018 р.)

Використані джерела:

1) Презентація «Хеловін. Історія і традиції святкування»  [Електронний ресурс] - Режим доступу: https://cutt.ly/JR7qzd8

2) Геловін. Коли, як і чому святкують переддень Дня всіх святих [Електронний ресурс] - Режим доступу:   https://cutt.ly/iR7qn2W

 

І. Вступ

(Привітання до дітей, перевірка присутніх та відсутніх.

Оголошення теми й мети заняття)

 

Перебіг заняття

ІІ. Актуалізація опорних знань вихованців

Керівник гуртка:

Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про одне з найпопулярніших та найстрашніших свят у всьому світі, яке з кожним роком все більше набирає обертів у містах та містечках нашої країни. З асоціацій ви повинні здогадатись, що це за свято: його символікою є чорні й помаранчеві кольори, гарбузи-підсвічники, різноманітні «страшні» костюми, та пронизливі «страшилки»,  святкують це свято в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

 - Ну що, здогадались? (відповіді дітей)

- Молодці, ви здогадались про яке свято йде мова. Це Хеловін.

- Чи знаєте ви, що значить це свято? (відповіді учнів)

- Яким чином відзначають його діти? (відповіді учнів)

- Яка традиційна прикраса на Хеловін? (відповіді учнів)

 

 

Керівник гуртка:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Основна частина

Розповідь керівника гуртка

  Щорічно з 31 жовтня на 1 листопада у багатьох країнах відзначають Хеловін, свято, яке виникло 2000 років тому завдяки традиціям древніх кельтів. З часом легенди і традиції про нього розійшлися по різних державах. Назва Хелові (Halloween) – це скорочення від фрази All-Hallows-Eve, що перекладається «вечір усіх святих». Вважалося, що у цей вечір духи усіх померлих можуть повертатися на землю в гості до своїх живих нащадків. Однак разом з ними проникала і нечисть. Людям доводилось захищати себе та свої домівки від непрошених гостей. Щоб відлякувати злих духів, люди надягали страшну, брудну одежу та маски. Звідси і пішла традиція переодягатись в «страшні» костюми та наносити «зловісний» грим.

      У всьому світі, це свято особливо полюбляють діти. «Вбрана» дітвора ходить від хати до хати та задає суворе питання господарям: «Trick-or-treat?!» (Витівка або частування?!). І, звичайно ж, отримують відкуп – солодощі.

      Один з головних атрибутів свята – Джек-ліхтар, це гарбуз на якому вирізають моторошну чи веселу мордочку і всередину, обов’язково ставлять запалену свічку. Такий атрибут біля вхідних дверей, відганятиме всю нечисту силу від дому та його мешканців.

    На Хеловін є традиція прикрашати будинки, школи, офіси, кафе гарбузами із вирізаним «обличчям»,  павуками зі штучною павутиною, та іншою помаранчево-чорною ілюмінацією.

    Ось такі цікаві звичаї та традиції існують при святкуванні Хеловін.

 

 

 

Керівник гуртка:

 

ІV. Практична частина

Конструювання моделі «Обережний павучок» за інструкцією

     Темою нашого сьогоднішнього  заняття є один із символів свята.  Я підготувала для вас зразок. Подивіться, будь-ласка, хто це?  (відповіді дітей). Вірно, це – павук.

     Ми з вами будемо конструювати та вивчати особливості моделі «Обережний павучок». Створимо і запрограмуємо модель, презентуємо та опишемо свої роботи.

D:\Маркіна\Lego моделі\Обережний павучок\Новый рисунок (1).bmp

Діти, беремо набори Lego Education Wedo 2.0, знаходимо в додатку на планшетах модель «Обережний павучок», та по інструкції конструюємо її.

Успіху вам!

  Діти працюють, програмують та презентують свої моделі.

 

Керівник гуртка:

V. Заключна частина

Молодці, у вас чудові роботи!

Сьогодні ви познайомилися з традиціями та звичаями святкування Хеловіна.

  •         Коли відзначають це свято? (відповіді дітей)
  •         Які традиційні прикраси на Хеловін? (відповіді дітей)
  •         Що кажуть діти, коли просять солодощі? (відповіді дітей)
  •         Які костюми вдягають на Хеловін? (відповіді дітей)

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 січня
Переглядів
19
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку