1
Комунальний позашкільний навчальний заклад
«Центр спорту для дітей, юнацтва та молоді «Олімп»
Криворізької міської ради
План-конспект заняття з фітнес-аеробіки «Формування здоров’язберігаючих компетентностей вихованців на заняттях гуртка фітнес аеробіки»
Мета заняття: Вивчити і закріпити техніку базових кроків класичної аеробіки, сприяти формуванню здоров’язберігаючих компетентностей вихованців.
Освітні завдання:
• Знати основні кроки класичної аеробіки і техніку їх виконання
• Вміти ритмічно узгоджено виконувати прості рухи
• Володіти основними видами рухів: ходьби, стрибків, статичної рівноваги
Розвиваючі завдання:
• вдосконалити координаційні здібності, точність відтворення рухів, витривалість і гнучкість
• Розвивати рухову активність
виховні:
• Формувати вхвня і навички працювати в колективі
• сприяти формуванню здоров’язберігаючих компетентностей вихованців
Тип заняття: формування ухвь і навичок
Місце проведення: спортивна зала
Обладнання: магнітофон, гімнастичні килимки, палиці
Час проведення: 130 хвилин
керівник гуртка –Жарова Тетяна Іванівна
група основного рівня,
ВСТУП
Освітній процес являється чинником формування у дітей відповідального ставлення до власного здоров'я, і здоров'я інших людей, як до найвищих суспільних та індивідуальних цінностей. Збереження та зміцнення здоров'я молодого покоління - найважливіша функція позашкільної освіти.
Перед сучасним керівником гуртка постає проблема у створенні певних умов при проведенні заняття, які б з одного боку, через реалізацію оздоровчої функції освіти дали змогу оптимізувати розвиток життєвих компетентностей, природних нахилів, творчого потенціалу кожної дитини, з іншого боку – дозволили б вийти у здорове життя зі свідомим ціннісним ставленням до власного здоров'я, як першочергової умови формування та реалізації життєвих компетентностей.
Хід заняття:
Частина заняття |
Зміст |
Час |
примітка |
|
|
|
|
1.Організаційний момент, побудова, привітання, повідомлення завдань заняття
2.Вимірювання ЧСС за 10 сек (в нормі 70-80 ударов)
|
Ходьба: на носках, на п'ятах, на зовнішній і внутрішній стороні стопи, вправи в русі, рівномірний біг
Бігові вправи: біг з високим підніманням стегна, захлест, підскоки, стрибки, схресний крок, «ножиці», біг «по купинах», прискорення
ЗРВ з гімнастичної палицею I. В.П. палиця вниз 1-4 - поворот голови вправо 5-8 то ж вліво II. В.П. стійка ноги нарізно, палицю на груди 1 Встати на носки, палицю вгору 2 В.П. 3-4 - те ж саме III. В.П. палицю вниз 1-4 – повороти палиці назад 5-8 - В.П. IV. В.П. палицю за голову 1-2 - повороти тулуба вправо 3-4 то ж вліво V. В.П. палицю вгору 1-2 - нахили вправо 3-4 то ж вліво VI. В.П. палицю вперед 1-3 - нахили вперед 4-прогнутися назад VII. В.П. присід на праву ногу, палицю вперед 1-2 - перекат на ліву ногу 3-4 - В.П. VIII. В.П. широка стійка, палицю за голову 1-2- глибокий присід 3-4 В.П. IX. В.П. палицю вгору 1 - мах правою ногою, палицю до ноги 2 В.П. 3-4 то ж лівою |
5 хв
4хв
9 хв
9 хв
8 хв
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз
6-8 раз |
Перевірка форми, самопочуття
Стоячи, виміряти пульс по команді за 10сек.
Стежити за правильним виконанням вправ
Стежити за правильним виконанням вправ
Виконувати не різко
Стежити за поставою, руки не згинати
Звернути увагу на правильне виконання вправи не відривати стопи від підлоги
Нахили виконувати енергійно, як можна нижче
Коліна не згинати
При перекаті таз високо не піднімати, тримати рівновагу
Коліна не зводити, тримати спину прямо, п'яти не відривати
Мах вище, коліна не згинати |
Основна частина (90 хв) |
1.Базовий кроки аеробіки. 1впр. Марш (на місці, з просуванням вперед і назад) 2 впр. Open-step (відкритий крок) - 1 - крок правою ногою вправо, ліва залишається на носку; 2 - дотик лівим носком об підлогу 3 впр. Curl (захлест гомілки) - 1 - крок правою ногою вправо і напівприсід на ній; 2 - зігнути ліву ногу назад, п'ятою до сідниці; 3-4 - те ж на іншу ногу 4 впр. Grape wine (схресний крок) 1 - крок правою в сторону; 2 - крок лівою скрестно позаду; 3 - крок правою в сторону; 4 - приставити ліву 5 впр. Step-touck (приставний крок) 1 - праву ногу в сторону вправо; 2 - ліву приставити на носок; 3-4 - те ж на іншу ногу. 6 впр.V-step 1 - крок правою вперед в праву діагональ 2 - крок лівою вперед в ліву діагональ 3 - крок правою на місце 4 - крок лівою на місце
7 впр. А-step (то ж, що V-step,
8 впр. Mambo
9 впр. стрибки
2. Марш на місці (відновлюємо дихання)
3. Повтор всіх базових кроків ще раз Перевірка ЧСС після навантаження
4. Розучування комплексу вправ на координацію В.П. 1 - права на пояс 2 - ліва на пояс 3 - права-о-пліч 4 - ліва-о-пліч 5 - права вгору 6 - ліва вгору 7-8 - 2 плескаєм над головою; 1 - права-о-пліч 2 - ліва-о-пліч 3 - права на пояс 4 - ліва на пояс 5 - права вниз 6 - ліва вниз 7-8 - 2 плескаємо знизу
5. Робота в групах (4-5 чоловік). Самостійне складання комбінацій з базових кроків класичної аеробіки |
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1хв
1 хв.
5-6 хв.
30 сек
8-10 раз
5 хв. |
Стежити за синхронністю, за правильністю виконання вправ, виконувати строго під рахунок, чітка постановка ніг і рук, крок пружну, при показі вправи маршируємо, не зупиняємося, виконуємо всі в помірному темпі, постійно дотримуємося дистанцію
Ускладнювати, додаючи dable- step і торкання спереду і ззаду
Вправу можна ускладнити, додавши розворот
У спокійному темпі
Стежити за технікою
Простежити за самопочуттям студентів
Починати вивчення на місці, поступово збільшувати темп і додати марширування
У комбінації має бути не менше 5 різновидів кроків |
Заключна частина (30 хв) |
1. Вправи на розтяжку (стретчинг) 1. нахили голови вправо, вліво, вперед, назад 2. Руки назад, долоні разом, нахил вперед. Утримати 15 повільних рахунків. 3. Широка стійка 1 нахил вперед, торкаючись підлоги кінчиками пальців 2 нахил, торкаючись підлоги долонями 3 нахил, тягнемося до підлоги передпліччя 4. Стоячи на лівій, праве коліно підтягнути до грудей, затриматися на 15 рахунків, потім ліве 2. Побудова, визначення ЧСС Підведення підсумків, домашнє завдання
|
8-10 хв.
3 хв.
5 хв.
5 хв
5 хв |
Затримуватися при кожному нахилі на 5сек. стопи паралельно
Ноги в колінах не згинати
Намагатися утримати рівновагу
Повторити тест на координацію
Залучити вихованців до аналізу |
|
Рефлексія і самоаналіз: викладач кидає м'яч зі словами: «Продовж фразу»: Сьогодні на занятті я дізнався ... Я навчився… Я проявив себе ... Я зможу застосувати ... Мені сподобалося… Мені не сподобалося… Найскладнішим було завдання ... Як придбані сьогодні знання знадобляться мені в майбутню професію ... І останнє запитання: «З яким настроєм ви йдете з навчального заняття? Оцініть за допомогою рухів: гарне - ляскаємо в долоні, нейтральне - ставимо руки на пояс, погане - тупає ногами » |
|
|