План
уроку виробничого навчання
Тема уроку: Культура обслуговування, підбір посуду, столових приборів, сервірування столів.
Об'єкт роботи: лабораторія офіціантів.
Мета:
навчальна - закріпити знання, отримані на попередньому уроці; сформувати комунікативні навички, уміння працювати в команді;
виховна - розвивати в учнів самостійність, почуття відповідальності за виконання прийнятих рішень;
розвиваюча - розвивати творчий підхід до обраної професії.
Тип уроку: формування умінь і навичок учнів.
Форма проведення уроку: урок виробничого навчання.
Хід уроку
І. Організаційна частина (5 хв.)
1. Перевірка учнів згідно зі списком.
2. Перевірка стану санітарного одягу, дотримання правил особистої гігієни.
3. Перевірка організації робочого місця.
ІІ. Вступний інструктаж (45 хв.):
1. Оголошення теми і навчальної мети уроку.
2. Актуалізація теоретичних знань учнів.
Запитання:
1. Які столові прибори використовують для вечері, якщо в меню входить риба?
2. В якому посуді подаються салати?
3. З якої сторони кладеться виделка, ніж?
4. Що являють собою аксесуари?
5. Чим можна декорувати новорічний стіл?
6. За допомогою чого можна визначити своє місце в банкетній залі?
7. Як правильно оформити стіл для романтичної вечері?
8. Який посуд використовується для подачі десертів, чаю, кави?
3. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення нової теми та практичний показ майстром сервірування столу. (Опорний конспект до плану уроку).
4. Закріплення навчального матеріалу (запитання):
- Дайте визначення поняттю аванзал.
- Чим обладнують підсобне приміщення?
- Хто відповідає за збереження посуду в залі?
- Яка має бути відстань від стін до столів?
- Як поділяються столові прибори?
- Які скатертини використовуються для накривання столів?
- Що спочатку роблять з мокрим посудом?
- В якій послідовності сервірують стіл?
- У яких вазах ставляться квіти на стіл?
5. Видача рекомендацій учням для поточного інструктажу:
- організувати робоче місце для сервірування столу;
- підготовка посуду, приборів, столової білизни;
- сервірування столу;
- оформлення його;
- демонстрація столу.
III. Поточний інструктаж (5 год.)
Група поділяється на 4 бригади. Видача завдань:
1-ша бригада: сервірує стіл до сніданку.
2-га бригада: сервірує стіл до обіду.
3-тя бригада: сервірує стіл до вечері.
4-та бригада: сервірує святковий стіл.
Обхід майстром робочих місць перед початком виконання завдань з метою перевірити: чи всі учні можуть самостійно приступити до роботи; додержання ними правил охорони праці; організацію робочих місць. Майстер ще раз загострює увагу учнів на послідовності виконання завдання:
1. Отримати необхідний посуд, столові прибори, серветки.
2. Організувати своє робоче місце.
3. Дотримуватися правил охорони праці, санітарії та гігієни.
4. Бригадири отримують картки-завдання для сервірування столу.
Обходи майстром робочих місць під час виконання учнями практичних завдань з метою надання практичної допомоги та індивідуальних і додаткових фронтальних інструктажів на робочих місцях.
IV. Заключний інструктаж . (10 хв.):
- підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на виробничому навчанні мети;
- презентація бригадами своїх страв;
- аналіз роботи окремих учнів;
- аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, операцій, їх причини і шляхи попередження;
- оголошення і мотивація оцінок учнів;
- видача домашнього завдання.
- прибирання робочих місць.