Урок № 42 18.11.2025 року
Конспект уроку математики у 4 класі
Тема уроку: Площа фігури. Знаходження периметра фігури. Розв'язування рівняння.
Мета уроку:
Предметна компетентність:
Повторити та закріпити вивчене про полщу та периметр фігур; вчити дітей вимірювати площини фігур; продовжувати розвивати обчислювальні навички, навички розв’язування задач,розвивати просторові компетентності.
Ключова компетентність:
спілкування державною мовою; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до вивчення математики; опановування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання.
Обладнання: презентація до уроку, руханка, підручник, робочі зошити, ручки, прості олівці, лінійки, цеглинки LEGO, математичний кубик, казкові Тролі.
Тип уроку: повторення та вивчення нового.
Хід уроку
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно!
II. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності.
- Яке було д/з? (№ 450, 451)
- Отже, № 450 – перевіряємо рівняння:
1) покажіть цеглинку зеленого кольору в кого в першому рівнянні с = 333;
2) покажіть цеглинку жовтого кольору в кого в другому рівняння у = 81;
3) покажіть цеглинку блакитного кольору в кого в другому рівнянні х = 403
- Перевіряємо наступний № 451:
1) То в якому столітті було засноване нове портове місто – Одеса? (в 1794 році – це 17 століття);
2) В якому столітті була написана знаменита опера Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм»? (в 1862 році – це 18 століття);
3) В якому столітті Данило Галицький заснував Львів? (в 1247 році – це 12 століття);
4) І на останок, в якому столітті Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності України? (24 серпня 1991 року – це 19 столітті).
- Молодці, гарно справилися з домашнім завданням!
2. «Фігура-розминка»
- Я називаю фігуру — ви швидко складаєте її руками або тілом:
«Квадрат!» — діти показують чотири кути руками.
«Прямокутник!» — витягують руки в довжину.
«Трикутник!» — складають руки над головою.
«Коло!» — показують круг руками.
ІІІ. Повідомлення теми уроку. (Слайд 2)
І ми з вами повторимо тему, з якою вже знайомі «Знаходження периметра фігури» і познайомимося з новою темою «Площа фігури».
ІV. Робота за темою уроку. (Слайд 3)
Отже, площа – це величина, яка визначає розмір поверхні.
Гра «Периметр кроками»
— Периметр — це шлях навколо фігури. Зараз покажемо його своїм тілом!
Р = 15 мм * 6 = 90 мм
Р = 35 мм + 48 мм + 82 мм = 165 мм
V. Фізкультхвилинка «Руханка з Юрієм Ткачем» (Слайд 11)
-Перед виконанням наступного номеру згадаймо компоненти всіх дій (використовую чарівний математичний кубик)
- Як називаються компоненти дій додавання?
- Яке число найбільше при додаванні?
- Як називаються числа при відніманні?
- Яке число найбільше при відніманні?
- Як називаються числа при множенні?
- Яке найбільше число при множенні?
- Як називаються числа при діленні?
- Яке число при діленні найбільше?
(По черзі біля дошки з поясненням)
(По черзі біля дошки з поясненням та перевіркою)
Третє рівняння виконуємо самостійно.
VІ. Пояснення виконання домашнього завдання (Слайд 18)
VІІ. Підсумок уроку (Слайд 19)
VІІІ. Рефлексія (Слайд 20)