Подорож до осіннього лісу

Про матеріал

Інтегрований урок «Подорож до осіннього лісу».

Природознавство. Які бувають рослини.

Навчання грамоти . Закріплення знань про звукове значення букви « с»(ес). Читання слів.

Математика. Додавання і віднімання 0 і 1.

Образотворче мистецтво. Малювання композиції «Осіннє дерево».

Перегляд файлу

Тема.  Інтегрований  урок «Подорож до осіннього лісу».

Природознавство.  Які бувають рослини.

Навчання  грамоти . Закріплення знань про звукове значення букви « с»(ес). Читання слів.

Математика. Додавання і віднімання 0  і 1.

Образотворче мистецтво. Малювання композиції «Осіннє дерево».

 

Мета.  Формувати в учнів поняття « дерева», « кущі», « трав’янисті  рослини»; навчати порівнювати їх, розрізняти за певними ознаками.  Закріпити в учнів набуті знання про вивчену літеру; формувати навички читання, мовлення. Вдосконалювати вміння складати і обчислювати вирази на додавання та віднімання 0 і 1 . Розвивати логічне мислення, уважність, кмітливість. Виховувати старанність, охайність, наполегливість, співпереживання, бажання допомогти іншим та охороняти природу  і примножувати її красу.                   

Обладнання:  презентація  до  уроку, корзинки пронумеровані цифрами, картки з  словами,  дерево,  роздатковий матеріал для малювання, смайлики, горішки. 

Тип уроку: урок-подорож

Вид уроку: інтегрований

 

Хід уроку

 Слайд  2

І. Організаційний момент.

 

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок. 

Він незвичний і цікавий,

Гостей багато завітало.

Аж сівтліше в класі стало.

Тож до гостей поверніться,

Їм ласкаво усміхніться.

І тепер часу не гаймо

Наш урок розпочинаймо.

 

 

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і завдань уроку.

 1. Урок сьогодні не звичайний – у нас  урок- подорож до осіннього лісу. Незвичайна чарівниця до нас завітала. Хто це? Мерщій -но відгадайте!

Робота над загадкою.

Виснуть хмари низько-низько,

Опустили пасма-коси.

Всюди мокро, всюди слизько –

Ходить нашим краєм…(Осінь)

Слайд3

Ось ми  прийшли до лісу.

Слайд  4

 Розгляньте рослини які є у лісі.

  • Чи однакові ці рослини?
  • Чим вони відрізняються?
  • Що спільного в їх будові?

 У природі є різні рослини. Серед них – дерева, кущі, трав’янисті рослини.

 Дерево має одне міцне, велике стебло, його називають стовбуром.

  • Назвіть дерева які ви знаєте?

У куща від кореня росте кілька стебел. Вони теж міцні, але значно тонші й менші, ніж стебло дерева.

  • - Назвіть кущі  які ви знаєте?

Рослини з мякими соковитими стеблами називаються травами, або травянистими рослинами.

  • Назвіть травянисті рослини, які ви знаєте?
  • Відгадайте загадки.

Слайд 5

  • Біла кора , тоненькі віти.

 Що  то є? - Відгадайте діти.   ( Береза)

Слайд 6

  • У вінку зеленолистім, у червоному намисті,

Видивляється у воду,

На свою хорошу вроду.  ( Калина)

Слайд 7

  • Не вогонь, а обпікає. (Кропива).
  • До яких груп належать рослини, про які  йдеться у загадках?
  • Чому?

Слайд 8

3. Робота в зошиті.

Слайд 9

4. Фізкульхвилинка.

Слайд 10

5.  - Сьогодні у лісі ми будемо зустрічати лісових мешканців. Вони підготували багато цікавих завдань, які ми з вами із задоволенням виконаємо!

На лісовій галявинці з’явилося звірятко.

  •  Хто це?

Слайд 11

Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

Слайд 12

Щоб  лисенятко добралося до мами Лисичка просить виконати завдання:  прочитати слова.

а) читання буксиром;

б) читання ланцюжком.

Лис    ліс    ліс    ліс      ліс

Ли     ліс     лис   лис     лис

Мис  міс     мис  мис    мис

Син   син   син   мис    син

Слайд 13

  • Молодці, ви   виконали завдання і лисенятко  добралося до мами.

6.Словникова робота.

Слайд 14

Мис - частина землі, яка гострим кінцем врізається у море, озеро або річку.

7. Йдемо далі. Назустріч нам ...

Слайд 15

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)

Слайд 16

Їжачок хоче пограти з нами в гру «Один – багато».

( Учитель показує табличку зі словом, діти читають її і змінюють за зразком: син  - сини.)

Сосна, слово, оса, лис, сова, лимон.

Складіть звукову модель слова  сосна.

(один учень працює біля дошки)

Складіть речення зі словом сосна.

  • Молодці, ви  справилися з цим завданням.

Слайд 17

8.  Фізкультхвилинка. Розминка  для очей.

Сплять маленькі совенята.

Раз -  розкрили оченята,

Подивилися навколо,

Потім вгору і додолу.

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо , вліво  оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будем  працювати.

9.Ми продовжуємо подорож. А на зустріч нам…

Слайд 18

Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок.
(Білка)

Білочка приготувала нам завдання з математики.

Слайд 19

-  На  партах у вас лежать листочки з рівностями. Вам потрібно розвязати ці рівності і почепити на дерево, але якщо рівність дорівнює нулю, то листочки кладемо під дерево.

Слайд 20

-   Ще  білочка просить допомогти їй позбирати горішки на зиму.

( робота в парах)

Перед вами стоять 5  корзинок з цифрами. Вам потрібно покласти туди стільки ж  горішків .

  • А зараз давайте порівняємо числа які написані на корзинках і дізнаємося у якій корзинці більше, а у якій менше горішків.
  • Молодці, ви знову справилися з цим завданням.
  • Білочка дякує вам за допомогу.

10. Діти ми сьогодні подорожували до осіннього лісу,

-Кого ми зустрічали? (звірят)

-З чим познайомились? (дерева, кущі, трави та тварини)

-У вас на партах є зображення, розмалюйте їх!

Слайд 21

-Із ваших малюнків я пропоную створити разом проект на тему «В осінньому лісі».

Слайд 22

ІІІ.  Підсумок уроку.  

  • Вам сподобався урок?
  • Діти, у вас на партах лежать смайлики.  Один смайлик посміхається, а  інший сумний. Я  виготовила їх для того, щоб  ви могли  оцінити наш урок коли він закінчеться. Якщо вам сподобався урок – веселий смайлик. Якщо ні – сумний смайлик.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
18 червня 2018
Переглядів
1487
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку