Інтегрований урок
з природознавства і математики
1 клас НУШ
« Цікава подорож »
Вчитель : Доденко С.Є.
2018р
Інтегрований урок ( природознавство і математика) 1клас.
Тема уроку: Подорож у царство тварин
Природознавство.Звірі. Мета : формувати в учнів уявлення про особливі ознаки звірів; про значення звірів у природі та цінність їх для людей, закріпити знання дітей про види тварин, вчити розрізняти тварин різних видів; розвивати у дітей , мислення, вміння порівнювати, ставити запитання; виховувати бережливе ставлення до природи.
Математика. Лічба в межах 20. Розв’язання задач та прикладів на додавання та віднімання. Розпізнання геометричних фігур. Мета: формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі, розпізнавати геометричні фігури; виховувати пізнавальний інтерес до математики. Тип уроку: урок засвоєння нових нових знань.
Вид уроку: інтегрований, урок – подорож.
Обладнання: картки із зображенням чисел і тварин, малюнки тварин за групами, геометричний матеріал.
Хід уроку
І.Етап організаційни
Привітання. ( 2 хв.)
- Діти, в народі кажуть, що добрий гість - дому радість, сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашім гостям. Давайте разом привітаємо гостей.
Всі: Ми вам раді, добрі люди, і вітаємо щиро вас,
Та запрошуєм ласкаво на урок у 1 клас!
ІІ. Етап. Актуалізація опорних знань. ( 2 хв.)
(Діти отримують квитки з зображенням тварин)
Вправа « Синоптик».
- Потяг відправляється.
Чух – чух – чух.
Потяг швидкість набирає
До першої станції нас доставляє.
ІІІ. Етап. Повторення вивченого матеріалу.
(на дошці картки з числами та знаками > < ).
Сніговик пропонує вам проїхати до наступної станції.
Робота в групах (7 хв.)
1 група: як ми називаємо одним словом цих тварин? (комахи).
2 група: А як одним словом називаються ці тварини? (птахи).
3 група: Остання група тварин як називається? (риби).
Отже, ви розділилисьна групи і завдання таке: кожна група розповість про те, що вона знає про своїх мешканців. (комах, риб, птахів).
1. перша група пригадає , що вона знає про комах? (Мають шість ніг, тіло поділено на три частини:голова, груди, черевце. На голові у комах є очі, рот, вусики. За допомогою вусиків комахи відчувають запах. У них дуже добрий нюх. Це допомагає їм шукати їжу.)
2. А що друга група знає про птахів? ( Тіло птахів вкрите пір’ям. У них є крила і дзьоб.)
3. А тепер черга третьої групи, що вони нам хочуть розповісти? Що ви знаєте про риб?
(відповіді дітей).
( вивішуємо на дошку)
Дякую! Швидко впорались із завданням. Їдемо далі.
Чух – чух – чух.
Потяг швидкість набирає
До першої станції нас доставляє.
ХВИЛИНКА ВІДПОЧИНКУ. Вправи для очей. (2 хв.)
ІV. Узагальнення і систематизація опорних знань.
Технологія «Мікрофон»
- Що ви вже знаєте про звірів?
- Де мешкають звірі?
- Чим вони відрізняються від інших тварин?
- Чим вкрите тіло звірів?
-Дякую вам за відповіді, їдемо далі.
Чух – чух – чух.
Потяг швидкість набирає
До першої станції нас доставляє.
І зустрічає нас начальник станції – Дідусь Лісовичок .
Він приготував для вас завдання.
Є тут мишка – гострозубка
є тут зайчик – куций хвіст,
є тут білка – тепла шубка,
що малесенька на зріст.
Ще й лисиця є, сестриця
і вигадлива, й метка
є кабан, їжак, куниця.
Ну, а хто це нас ляка?
сміху, жартів не люблю!
Сяду я на вашу хату,
Всіх вас разом роздавлю!
V. Етап. Підсумок уроку рефлексія.
- Ось і закінчується наша подорож. Чи сподобалась вона вам ?
- Покажіть свій настрій за допомогою смайликів.
Закінчіть речення:
Промінчик, сонячний візьму
До серця ніжно притулю.
Довкола стане все світліше,
Миліше і добріше!
Дякую всім, хто працював,
Письмові роботи, хто гарно писав.
На всі запитання відповідав,
Різні завдання старанно виконував.