Подовжені м'які приголосні звуки, позначення їх на письмі. Перенос слів з подовженими м’якими приголосними звуками

Про матеріал
Навчати учнів правильно вимовляти та переносити з рядка на рядок слова з подовженими м'якими приголосними звуками ,формувати навички правопису слів із вивченою орфограмою; розвивати орфографічну пильність, фонематичний слух, слухову й зорову пам’ять, культуру усного й писемного мовлення; виховувати в учнів любов до рідної мови, до України, почуття дружби, товаришування.
Перегляд файлу

Тема. Подовжені м'які приголосні звуки, позначення їх на письмі. Перенос слів з подовженими м’якими приголосними звуками

Мета: навчати учнів правильно вимовляти та переносити з рядка на рядок слова з подовженими м'якими приголосними звуками ,формувати навички правопису слів із вивченою орфограмою;

розвивати орфографічну пильність, фонематичний слух, слухову й зорову пам’ять, культуру усного й писемного мовлення;

виховувати в учнів любов до рідної мови, до України, почуття дружби, товаришування.

Обладнання – таблиця "Подовжені м’які приголосні", картки, аудіозапис,

мікрофон, «Квітка рішень», проектор

Тип уроку – засвоєння нових знань

         Хід уроку

Ι. Організаційний етап

Пролунав і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти посідайте,

Працювати починайте.

- Повернемось, посміхнемось до гостей і радісно промовимо: « Добрий день!»

Девіз уроку:  Добре того навчати, хто хоче все знати.

До нас на урок завітав Буратіно. Як ви думаєте, для чого він прийшов до нас на урок?

ΙΙ. Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння знань

1. Перевірка домашнього завдання

 (с. 48, вправа 3)

4учні читає по 1 реченню  ( в цей час 3 учні виконують завдання на картках)

ΙΙΙ. Етап всебічної перевірки знань

1.Колективна робота

1.Вправи на повторення

Вправа «Незакінчене речення»

1.В українській мові 6 голосних звуків

2.Приголосні звуки бувають тверді й м’які

3. Приголосні звуки бувають дзвінкі й глухі

4. Приголосні звуки, які вимовляються тільки з шумом наз. глухими

5.Буквосполучення ьо при переносі розривати не можна

2.Каліграфічна хвилинка.

 Н н     життя  знання      Зна..я  за  пл…чима  не носити.

  Спишіть каліграфічно, але перед тим  подивіться уважно на прислів’я. Буратіно також хоче написати це прислів’я, але не знає які букви потрібно написати.

-  Допоможемо йому?

 - Як ви розумієте це прислів’я?

2.Слово вчителя

-  Зверніть увагу на подовження  приголосний  у слові знання.

- Чи знаєте ви про подовжені м’які  приголосні звуки? Як потрібно переносити слова з подовженими м’якими приголосними?

- А буде наша мова красива, якщо ми не зможемо вірно вимовляти слова з подовженими м’якими приголосними?

 

 

3.Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми працюватимемо над вимовою та написанням слів із подовженими м'якими приголосними, вчитимемося переносити з рядка на рядок слова з подовженими м'якими приголосними звуками

4.Опрацювання нового матеріалу 

Робота з таблицею

Фізкультхвилинка «Ялинка»

5.Опрацювання теоретичного матеріалу

2.Робота з підручником.

- Вправа 1 ,

  • Прочитайте прислів'я. Спишіть перше прислів’я.

- Прочитайте підкреслені слова. Який звук промовляємо подовжено? Який це звук?

Правило на ст. 49

Вправа 2 ( робота в парах)

  • Прочитайте слова та їх значення. З'єднайте, спишіть речення (1 –на вибір)
  • Підкресліть букви, якими позначені м'які  подовжені приголосні звуки.

  Як би ви перенесли слова з подовженими приголосними?

Правило ст.49

Вправа З

  • Прочитайте текст. Про кого в ньому розповідається?
  • Чи є увас такі друзі? Розкажіть про них.
  • Спишіть  речення,в якому говориться які вони люблять уроки, уставляючи пропущені слова з довідки.
  • Зробіть звукові схеми вставлених слів. Поділіть їх для переносу.

3.Фізкультхвилинка ( музична)

IV.Етап закріплення нових знань     

Слайд 2

 Г ра «Прочитай — запиши»

 — За допомогою звукових моделей прочитайте і запишіть слова.

 [л’:е], [багат’:а], [вуг’іл’:а], [суд’:а], [нас’ін’:а], [зан’ат’:а], [взут’:а], [мал’уван’:а].

Слайд 5

Вправа «Добери слово»

 — До поданих ознак доберіть слова з подовженими приголосними.

Чорне  ….

Золоте …

Цікаве …

Міцні …

V. Інформування учнів про домашнє завдання
С. 49 вивч.правила, вик.вправа 3

Складіть і запишіть 5 речень про свого друга – для хлопчиків

Складіть і запишіть 5 речень про свою   подругу – для дівчаток

 ( Можна  намалювати портрет свого друга чи подруги) за  бажанням

VI Підсумок уроку

- Наш урок підійшов до завершення. Якраз час подивитися,чи виправдалися ваші очікування.

—Отже, наш урок був яким?

- Дійсно,добре того навчати, хто хоче все знати

 

 

doc
Додано
17 лютого 2019
Переглядів
2692
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку