"Повторення вивченого про звуки і букви"

Про матеріал
Урок - підсумок. Робота з ребусами. Робота з сигнальними картками. Удосконалювання орфографічних умінь.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: «Повторення вивченого про звуки і букви»

Мета: актуалізувати і закріпити знання та уміння учнів; перевірити якість сформованості графічних та правописних умінь; розвивати мовлення учнів, розширювати їх кругозір, виховувати любов до природи.

Хід уроку

І Організація початку уроку.

Я рада нашій новій зустрічі,
Мені з вами цікаво, друзі!
Цікаві ваші відповіді
З задоволенням слухаю я.
Ми сьогодні будемо спостерігати,
Висновки робити і міркувати.
А щоб урок пішов на кожному запас,
Активно в роботу долучайся, дружок!

ІІ Активізація засвоєних знань та умінь.

Перевірка домашнього завдання

III. Повідомлення теми, мети уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо вивчений матеріал.

 

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

  1.              Відгадування загадки

У садках, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості? (Осінь)

  •                  Чому осінь називають «золотою», «багатою»?
  •                  Які ознаки осені ми спостерігаємо у природі?
  •                  Поети прославляють осінь у віршах.
  1.              Слухання вірша

Осінь

Вересень зеленим

Осінь залишила,

Бо в траві високій

Пензлика згубила.

Аж у жовтні осінь

Пензлика знайшла

Й малювати фарбами

Скрізь розпочала.

Золотим й червоним

Змалювала гай,

Річку – темно – синім

Й синім небокрай.

Ще милує око

Листячко зелене,

Та пожовкли липи,

В позолоті клени.

Вже птахів гуртує

В небі чиста просінь,

І врожай в комори

Вносить щедра осінь.

В. Успенська.

- Якою змальовано осінь у вірші?

- Художники теж передавали красу і чарівність осені, але вони це робили фарбами.

3. Розгляд репродукцій картин.

4. Каліграфічна хвилинка.

- Скільки звуків і букв у слові осінь?

- Чому букв більше ніж звуків?

- З якої букви починається слово?

- Відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота. Прописуємо рядочок Оо.

5. Відгадування ребусів.

 

    вересень

 

 

  жовтень

 

 

    листопад

 

6. Запис відгадок у зошиті разом з транскрипцією.

Вересень [вересен’], жовтень [жовтен’], листопад [листопад]

7. Удосконалювання орфографічних умінь.

- Як осінь щедра і багата врожаями, так українська мова багата на прислів’я та приказки. Поєднайте частини, щоб утворилися прислів’я та приказки. Прочитайте  та поясніть їх значення.

 

Знання людині,                             краща за велике безділля.

Маленька праця                            ключ до знання.

Книги –                                          що крила пташині.

 

  •                  Поясніть написання виділених слів.

8. Робота з сигнальними картками.

- У вас на партах лежать картки з буквосполученнями ЬО, ЙО. Я буду читати слова, ви їх уважно слухаєте, обираєте те буквосполучення, що потрібно і сигналізуєте карткою.

Льотчик, бульйон, сьогодні, гайок, знайомий, синього, бойовий, його, цього, пеньок.

9. Творча робота.

А листопад той жалю не має,

З дерев останнє листя зриває.

  • Подивіться вітерець приніс і нам декілька листочків з осіннього парку. Але вони не звичайні, гляньте уважно, на них є слова. Прочитайте їх.

Сьомий, знання, перець, коріння, суддя, бадьорий, сльози, боєць, папірець.

  • Подумайте, на які групи їх можна поділити. Поясніть свою думку. Запишіть слова в три колонки. Поясніть написання слів кожної колонки.

V. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Чого навчилися на уроці?

— Над якою темою ми сьогодні працювали?

— Наведіть приклади таких слів.

 

docx
Додано
17 лютого 2019
Переглядів
2645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку