Поетична скринька. Іван Андрусяк «Вірші для дітей» (1 кл.)

Про матеріал
Викликати в учнів бажання читати і вивчати поезію; узагальнити знання учнів про вірші; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати творчі здібності учнів, уміння висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідної поезії.
Перегляд файлу

 Слайд 1     Поетична  скринька.

Іван Андрусяк  «Вірші для дітей» (1 кл.)

                         

    Тема позакласного заняття:

Поетична скринька. Іван Андрусяк «Вірші для дітей» (1 клас)

Мета: Викликати в учнів бажання читати і вивчати поезію; узагальнити знання учнів про вірші;  удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати творчі здібності учнів, уміння висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідної поезії.

Обладнання:  виставка книжок з віршами, вірші для читання Івана Андрусяк  і творчі завдання  для учнів, мультимедійна дошка, (зображення героїв віршів, зображення - смайлики). 

Хід уроку:

  1. Вступна частина .

Доброго дня діти! Мене звати Ганна Федорівна, сьогодні ми з вами трохи по працюємо в нашій бібліотеці. Я дуже рада вас бачити.

Організаційний момент

Відгадайте  загадку.     СЛАЙД  2

Красивий, щедрий рідний край,

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна).  СЛАЙД 3

-         Діти, як називається країна, у якій ми живемо?(Україна…)  

ІІ. Оголошення теми і завдань заняття     СЛАЙД 4

-         Правильно, Україна — наша земля. Тут народилося багато письменників та поетів. З віршами одного з дитячих поетів ми з вами сьогодні познайомимося. Тема нашого маленького заняття — «Поетична скринька. Іван Андрусяк «Вірші для дітей»».

 

Вправа «Очікування».

-         Як ви вважаєте, діти, яким буде наше заняття? (цікавим, пізнавальним тощо… відповіді дітей).

 Отож, постараємось і зробімо його цікавим .

ІІІ. Вивчення  матеріалу  

  1.        Іва́н Миха́йлович Андруся́к (портрет) — поет, дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок». Народився 28 грудня 1968 року в селі  Вербовець  Косівського  району  Івано-Франківської області.

Він завжди розповідає, що писати почав тоді, як народилася молодша донечка Стефа.                    СЛАЙД 5  відео про Андрусяка (скорочено)

Іван Андрусяк автор численних поетичних збірок, дитячих повістей та ще багато іншого. Нині відомий насамперед як дитячий письменник. https://www.youtube.com/watch?v=URdVxwj0jic (Автор: Український інститут книги)     

СЛАЙД 6

  1. Сідайте   всі зручненько і  ми з вами  послухаємо  перший віршик цього автора, віршик «Про користь читання».

Уважненько  слухаємо  усі. https://www.youtube.com/watch?v=I3Lfx_snDJY (Автор: Юлія Лебедюк)

- Всі уважно слухали? Про кого віршик?(картинка мами мишки та маленького миша)

-  Сподобався вам вірш?

Мабудь ви трохи ухляли, тож  трохи відпочинемо:

Встали всі і повторюємо за мною

Мовленнєво-рухова розминка:

Вітерець у лісі:  ш - ш –ш

Прилетів жук: ж – ж – ж

Заспівав комарик: з – з – з

Подуйте на кульбабку     СЛАЙД 8

3.- Ну що? Давайте  давайте працювати далі. Ми з вами подивимося та уважно послухаємо ще один маленький відеоролик  на  віршик Івана Андрусяк «Про вміння читати» https://www.youtube.com/watch?v=g3R1MHWkmRA  (авторка: Людмила Дудук) СЛАЙД 9

-         Ну що ви думаєте, як потрібно читати книжку?

-         А цей віршик вам сподобався?(робота з дітьми)

  1. Робота  з виставкою книжок з віршами.

- Що ви бачите на виставці? (книжечки)

- Так на виставці ми вам показали які є дитячі книжечки з віршами цього автора та інших в нашій бібліотеці.

        - Читання вивчених  віршів напам’ять (як що хтось з дітей знає віршик).

ІV. Підсумок уроку

- З якими віршами  ознайомилися  ми з вами сьогодні?

- А ви запам’ятали хто автор?

- Які ці вірші за настроєм?

- Хто з героїв вам подобається? Чому? 

- З творами якого поета ми сьогодні познайомилися?

-  Пригадайте, з яких віршів персонажі у кросворді

- Дякую всім за увагу! До зустрічей в нашій бібліотечній скринці!

Описание: C:\Users\Aser-aspire\Desktop\мій урок 1 клас позакласне читання\CR12BF9EC6B - 0001.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ПРО КОРИСТЬ ЧИТАННЯ

 

За сьогодні сіра мишка

з’їла вже четверту книжку,

а така ж мала –

майже як була.

 

Докоряє миша-мама:

– Не читала ти їх, мабуть,

а без цього ти

не будеш рости.

 

Це, дитинко, знають всі

миші й навіть люди:

не читаєш, а їси –

користі не буде.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРО ВМІННЯ ЧИТАННЯ

Умів читати носоріг —

та в книжці сторінки

перегортати рогом міг

він тільки навпаки.

Отак читав, читав, читав,

почавши із кінця:

ох, нецікава книжка та

і нецікава ця…

Бо коли знаєш, як в кінці

героям пощастило, —

то з чого все це почалось,

не так уже й важливо.

Себе картає носоріг:

я, певно, помилився,

тому що балуватись міг,

а я читати вчився!

Із нами теж таке бува,

хлоп’ятка і дівчатка,

що з букв складаємо слова

з кінця а чи з початку,

і так у книжці сторінок

ковтаємо багато, —

а виявляється, що ми…

         не вміємо читати!


 

 

 

 

 

КРОСВОРД

 

мишка

книжка

носоріг

         читати

 

маленька сіренька

багато знає, всім все розповідає

великий та товстий з рогатим носом

допомогає все зрозуміти

 

 

 

 

 

                             

doc
Додано
3 квітня
Переглядів
271
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку