Інтегрований урок з літературного читання, трудового навчання з елементами СТЕМ.
Тема. Поетичні образи у творах Дмитра Павличка. Д. Павличко «Вітряк»».
Мета. Ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Д. Павличка. Удосконалювати навички правильного і виразного читання, зв’язного висловлювання власних думок; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати уяву, фантазію, творчі та конструкторські навички. Виховувати спостережливість, інтерес до творчості поета.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Мовленнєва розминка.
Вербі коси розплітаю.
Покручу я вітрячок
Якщо добре розлютити,
Можу шкоди наробити.
Читання
|
|
|
|
|
|
1 |
Метал |
Небеса |
Вітряк |
Летить |
Б І Л И Й |
2 |
Дитина |
Червоний |
Неділя |
Трудиться |
|
3 |
Лимон |
Найстаріше |
Стоїть |
Зустрічає |
|
4 |
Пісня |
Гарний |
Посипаний |
Світить |
|
5 |
Заєць |
Сонячний |
Стадіон |
Згасає |
|
1 |
Просили |
Чумацький |
Чіткий |
Навколо |
Ж О В Т И Й |
2 |
Подумали |
Жайворонок |
Легкий |
Щоднини |
|
3 |
Вертоліт |
Літати |
Розумний |
Неокрає |
|
4 |
Горять |
Опівночі |
Зрозумілий |
Виразно |
|
5 |
Дивляться |
Навчання |
Розбірливий |
Чітко |
|
1 |
Сумна |
Крила |
Блакить |
З’явилося |
С И Н І Й |
2 |
Грубий |
Духм’яно |
Символ |
Світить |
|
3 |
Дзвінком |
Яскраво |
Хліб |
Відлітає |
|
4 |
Дружний |
Темніє |
Календар |
Палає |
|
5 |
Молоти |
Весело |
Калина |
Літає |
1 кружечок білий - вітряк
3 трикутник жовтий - вертоліт
4 квадрат жовтий - опівночі
5 трикутник синій - молоти
3 прямокутник жовтий - неокрає
3 кружечок синій - хліб
1 квадрат білий - небеса
1 кружечок синій - блакить
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
( пісня про вітерець__)
Вітер, вітерець, вітряний, вітряк.
Вітряк – млин
Вітряк – світло
Вітряк – мука.
Вітряк – вода
Вітряк – поле
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
(Повідомлення інформаторів)
Ви ознайомилися з вітряками, які люди використовували раніше і використовують зараз у народному господарстві.
Багато художників також змальовували вітряки у своїх художніх полотнах.
Художник Юрій Журка
Поети описують їх у своїх творах.
( діти читають вірші)
ВІТРЯКИ
Вітряний млин окрай села, Де поле неозоре… Кругом хліба, кругом хліба – Десь трактор ниву оре… Те, що зібрали - до млина, Везуть молоти люди. І мелють, мелють жорнова, Зерно на біле чудо. Ніч наступає –небеса Вкривають рясно зорі. Вітряк із скрипом галаса, У просторі прозорім. Вітер притих, замовк вітряк, Знов тишею п’янкою. Посипав зорі хтось вгорі, Ще свіжою мукою… О, вітряки, млини мої, Ви й нині при роботі… Окраса рідної землі, Ви у муці і поті… |
V. Ознайомлення з темою уроку.
Цілі для учня:
Вчитель. Зможете самостійно виготовити вітрячок
VІ. Робота над темою.
Інформацію про Дмитра Павличка ви дізнаєтеся просканувавши кюар код. Ваше завдання:
Вчитель. Про маму поет писав: мама навчила мене розмовляти а книжка думати.
Дмитро Павличко написав багато творів для дорослих читачів. Але про молодших школярів він не забув. Для дітей він написав книги «Найкраще місце на землі», «Кіт Мартин», «Золоторогий олень», «Веселка».
Неокрає мукою
Опівночі тишею
Дзвінкою блакить
Посипаний вертольоти
( безмежне, безконечне, нескінчене, неозоре, неоглядне…)
Таблиця
– Прочитайте в лівій колонці тлумачення і доберіть до них відповідні слова з правої колонки
Пагорб – |
гелікоптер, літальний апарат. |
Неокрає – |
горб, форма рельєфу, що піднімається над навколишньою поверхнею. |
Опівночі – |
величезне скупчення зірок , яке ми бачимо неозброєним оком. |
Вертоліт – |
без краю. |
Чумацький Шлях- |
о 12 годині ночі. |
Повідомлення груп.
( це є розповідь про вітряк який стоїть на пагорбі і виконує роботу)
Читання вірша ланцюжком.
Ваші однокласники із 3 – В класу вчора вчили цей вірш і вони для вас підготували завдання за змістом вірша у коміксах.
( діти складають комікси)
Робота по рядах
Вітряк – так згаса – небесса
Неокрає – літає опівночі – очі
Є – своє вертольоти – молоти
Блакить – лежить дзвінкою – мукою
Вітряк хотів би літати , вітряк злітає в небеса, зір палають очі, вітряк лине у блакить, Чумацький шлях лежить.
Робить –працю, трудиться, виконує, заподіює, чинить
Згасає – погасає, гасне, меркне, темніє, затихає.
Ми старанно працювали час і відпочити.
Закрийте очі. Уявіть, що ви знаходитесь серед лісової галявини. З усіх боків чути ( музика) щебетання птахів. Легенький вітерець обвіває ваше обличчя. Все навколо відпочиває – і земля, і дерева. Відпочиває наш мозок. Земля віддає нам силу ( кінець музики). Повільно відкривайте очі і подивіться на мене, усміхнулись. І ще мить і ви готові долати нові вершини знань.
Дослідження млинів.
Вправа « Трикутник Волта Діснея»
Висновок. Мріяти це дуже добре, але мрії повинні бути реальними,
Діти, як ви думаєте вітряки це добре чи погано. Хто вважає, що добре прикріпіть біля слова «Добре», а хто по іншому біля «Погано»
І сьогодні ми попробуємо виготовити вітряки. Діти переглянули відеопрезинтації різноманітних вітряків, підготували матеріал і сьогодні вони попробують їх виготовити.
VІІ Підсумок уроку.
Вправа « Навчальний дайвінг»