ПОКАЗОВИЙ УРОК.УКРАЇНСЬКА МОВА.ЧИТАННЯ. ЗА НАУКОВО -ПЕДАГОГІЧНИИМ
ПРОЕКТОМ «ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ »
Тиждень 22
День 30
Тема. Алфавіт.Звук [й], букви Йй. Казка Ганса Крістіана Андерсена « Русалонька »
Мета. Формувати навичку раціонального читання, навичку роботи з текстом, вміння переказувати уривок, сприймати аудіо- та відеоінформацію; повторити звукове значення вивчених букв, алфавіт й розміщення слів в алфавітному порядку; вдосконалювати знання про чарівний світ казки, використовувати поняття теорії літератури ; розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення; виконувати вправи здоров’язбережувального характеру, виховувати позитивні якості особистості
Обладнання. Таблиця «Алфавіт», ілюстрації до казки, аудіо- та відео матеріали, карта України.
Зміст уроку
1. Організаційний момент
Давайте привітаємося з нашими гостями.
- Хай першими сядуть дівчатка – наша краса, а потім хлопчики – наша сила.
2. Оголошення теми, завдань уроку
Починаємо урок використовуючи прийом стеження:
Алфавіт. Звук [й], букви Йй. Казка Ганса Крістіана Андерсена « Русалонька »
- Назвіть ключові слова. Підкресліть.
- Отже, з якою буквою працюватимемо на уроці? Який звук вона позначає? Що знаємо про цей звук?
- З якою казкою продовжимо знайомство? Хто її автор?
- А розпочнемо ми урок з пісеньки про алфавіт.
Пісня алфавіт.
3. Формування (закріплення) знань про букви, звукове значення вивчених букв, алфавіт й розміщення слів в алфавітному порядку.
Формування навичок читання.
- Яка літера не відкрила віконечко? Який звук вона позначає? Поплескали букві.
- Хто живе поруч з нею? Над нею? Під нею?
- Назвіть букви, що проживають на ІІІ поверсі.
- На якому поверсі живе буква, що не позначає звук? Назвіть її. Назвіть букви, що позначають два звука.
- Для чого в житті потрібен алфавіт?
- Пронумеруйте слова в алфавітному порядку.
- Перевірте свою роботу.
- Хто справився із завданням? Похваліть себе.
- Прочитайте слова в алфавітному порядку на клас.
Вправа «Фотоапарат»
- Краще запам’ятовувати букви нам допомагає вправа фотоапарат. Приготували очки - фотоапаратики. Покліпали. Увага на екран.
Працюють у зошиті.
- Чи всі «віконечка» були заповнені?
- У якому «віконечку» склад починався з великої літери?
- У якому «віконечку» склад починався з малої літери?
(Перевірка, запис біля дошки.)
- Прочитати, що записано у першому «віконечку». Другому. Третьому.
- Хто всі «віконечка» заповнив правильно? Хто допустив одну помилку? Дві помилки?
- Що ви можете сказати про букву Й ?
Вправляння у швидкому темпі читання
Вправа заспівай склади на мелодію «Пісні про чарівника »
- Прочитайте зверху вниз.
- Читаємо як молоді сороки разом зліва на право.
- Розумні діти вміють не тільки читати, а й вправно співати. Разом, дівчатка, хлопчики.
- А швидше зможете?
Вправа «Черепаха Сорока»
- А повправлятися у швидкому темпі нам допоможе чистомовка.
Спочатку прочитають хлопці, як повзе черепаха. (Хором).
- Як молода сорока прочитають дівчата .
- А хором прочитаємо, як досвідчена сорока, яка швидко розносить новину. (Читають хором )
Релакс
- Над якою казкою ми працюємо? Хто її автор?
- В якій країні народився? Покажіть на карті. На якому материкові знаходиться? В якому місті?
Давайте закріпимо наші знання прослухавши повідомлення від Знайка.
Вправа «Повітряні кульки».
Мавпочка і ведмедик зачекалися, коли ми їх спустимо на землю.
- Навчитися читати правильно і швидко нам допоможе вправа «Повітряні кульки».
Ручку поклали на діафрагму. Вдихаємо носом. …..
-Прочитайте слова, значення яких вам може бути незрозумілим.
Давайте звернемося до електронного тлумачного словника.
- Які слова запам’ятали?
- Тваринки дякують вам за чудову роботу.
Пісня про казку.
4. Робота над казкою Ганса Крістіана Андерсена « Русалонька »
Давайте пригадаємо початок казочки «Русалонька».(Розповідають)
Вправа «Черепаха Сорока»
- Читаємо разом як повільні черепашки. … Прочитає як молода сорока.
- Прочитайте продовження казки Ганса Крістіана Андерсена « Русалонька » за диктором.
Вправа для очей.
- Знайдіть і підкресліть в тексті речення про переглянуте. .
5. Підсумок уроку
Пісня «Казка Андерсена»