Методична розробка уроку
на тему:
Поняття презентації та комп’ютерної презентації,
їх призначення
Тема: Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення.
Мета:
сформувати:
• поняття презентації, зокрема комп'ютерної;
розглянути:
• види та призначення комп'ютерних презентацій;
• призначення й можливості технічних та програмних засобів, що використовуються під час демонстрації презентацій;
формувати:
• інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
До уроку підготовлено презентацію на тему: «Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення», презентації показові: слайдова та потокова, опорний конспект для учня.
Базові поняття й терміни: комп'ютерні презентації, слайдові і потокові презентації, мультимедіа, мультимедійні пристрої.
СТРУКТУРА УРОКУ
І. Організаційний етап.................................................................................................2-3 хв
II Перевірка домашнього завдання
повідомлення учнів ……………………………………..........................................10 хв
IIІ Актуалізація опорних знань
Експрес повторення………......................................................................................3-5 хв
IV. Мотивадія навчальної діяльності............................................................................3-5 хв
V. Засвоєння нових знань..........................................................................................15-25 хв
План уроку
1. Поняття та призначення комп'ютерних презентацій.
2. Властивості слайдових та потокових презентацій.
3. Призначення й можливості програмних та технічних засобів.
VI. Узагальнення навчального матеріалу...................................................................5-10 хв
VII. Підбиття підсумків уроку.......................................................................................2-3 хв
VIII. Домашнє завдання.................................................................................................2-3 хв
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап
II. Перевірка домашнього завдання
Учні роблять виступи за підготовленими повідомленнями. (Учитель доповнює за потреби)
Орієнтовний зміст повідомлень
Повідомлення учнів
Учень: Ідея PowerPoint з'явилася у Боба Гаскінса, студента університету Берклі, який вирішив, що століття графічних інтерфейсів, що наступило, може провести революцію в дизайні і створенні презентаційних матеріалів.
У 1984 році Гаскінс приєднався до провальної компанії (фортсотч) Forethought і найняв розробника Денніса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об'єднали зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім'я на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукту.
У 1987 році вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював в чорно-білих кольорах. Незабаром з'явилися кольорові Macintosh і нова версія PowerPoint не забарилася. Програмне керівництво з першою редакцією було унікальне. Це була книга синього кольору в твердій палітурці. Компанія (фортсотч) Forethought вважала, що це краще ніж різноманіття виконуваних файлів допомоги на комп'ютері і інструкцій в електронному вигляді.
Пізніше в 1987 році Forethought і її продукт були куплені Microsoft за $14 млн. У 1990 році вийшла версія для Windows. З 1990 року PowerPoint став стандартом в наборі програм Microsoft Office.
Учень: Ідея Боба Гаскінса засновника презентації продовжувала з роками вдосконалюватися. З’являлися щороку нові програмні продукти.
У 2002 році вийшла версія PowerPoint, яка не тільки була включена в пакет Microsoft Office XP, але також розповсюджувалася як окремий продукт. У нім з'явилися такі функції, як можливість задавати шляхи анімації для індивідуальних форм, створення пірамідальних, радіальних і цільових діаграм, панель завдань для перегляду і вибору об'єктів буфера обміну, захист презентації паролем, автоматична генерація фотоальбому, а також «розумні теги» для швидкого вибору формату тексту, скопійованого в презентацію.
Microsoft PowerPoint 2003 не сильно відрізняється від попередника. Він збільшує ефективність роботи в групі і тепер має можливість створення «Пакету для CD», який легко дозволяє скопіювати презентацію з мультимедійним змістом і переглядача на компакт-диск.
Поточна версія PowerPoint 2007 додає основні зміни в інтерфейс програми і збільшує графічні можливості.
Історично першим типом дан их, з яким працювали комп’ютери, були числа,
У 50-ті роки XX ст.. розвиток нових видів даних ішов шляхом розширення числових типів:
У 60-ті роки об'єм оперативної пам'яті і продуктивність процесора стали достатніми для роботи з графікою — цілими числами кодувалися кольори окремих точок зображення.
Значно пізніше (у 80-ті роки) комп'ютери стали оснащуватися засобами для роботи зі звуком, тоді ж з'явилися і перші стандарти для цифрового кодування звуків. Подальше нарощування потужності процесорів і об'єму оперативної пам'яті дозволило використовувати комп'ютери для зберігання і обробки відеоінформації. Про сучасні комп'ютери говорять як про мультимедійні пристрої. Під словом мультимедіа розуміють здатність збереження и одній послідовності даних різних видів інформації: числової, текстової, логічної, графічної, звукової та відео. Пристрої комп'ютера, призначені для роботи зі звуковою і відеоінформацією, називають пристроями мультимедіа. До них також відносять пристрої для запису і відтворення мультимедійних даних — дисководи — CD, DVD та Blue-Ray, акустичні системи тощо. Спеціальні програми, що дозволяють створювати, редагувати і відтворювати мультимедійні дані називають мультимедійними програмними засобами.
Останнім часом створено багато мультимедійних програмних продуктів. Це енциклопедії з найрізноманітніших сфер життя (історія, мистецтво, географія, біологія, музика), навчальні програми з іноземних мов, фізики, хімії тощо.
Мультимедійні програмні продукти можуть бути інтерактивними, тобто користувач може взаємодіяти з програмою. Комп'ютерні презентації є одним э видів мультимедійних проектів. Вони часто застосовуються в рекламі, під час виступів на конференціях і нарадах, можуть також використовуватися на уроках для пояснення нового матеріалу вчителем або заслуховування доповідей учнів.
III. Актуалізація опорних знань
Експрес-повторення
(Заслуховування відповідей учнів)
IV. Мотивація навчальної діяльності
На наступних уроках ми детальніше ознайомимося з програмою, що дозволяє працювати з презентаціями. Це програма для підготовки презентацій з інтегрованого пакету Microsoft Office — Power Point.
V. Засвоєння нових знань
Пояснення вчителя з елементами демонстрації — використовуються можливості мультимедійної проектора.
Призначення комп'ютерних презентацій
1. Поняття та призначення комп'ютерних презентацій.
Презентація (від англ. presentation — подання)— це виступ, доклад, захист проекту тощо. Кажучи узагальнено, демонстрація ідей, людей, виробів, матеріалів і послуг — це завжди презентація.
Один із напрямів підвищення ефективності презентацій — це використання наочності, зокрема плакатів, діаграм, фотоматеріалів, а також кіно-, відео- і діапроекторів, комп'ютерної техніки тощо.
Комп'ютерні презентації— це електронні документи особливого виду, вони відрізняються комплексним мультимедійним вмістом і особливими можливостями керування відтворенням (показом). Відтворення може бути автоматичним або інтерактивним, у тому числі й дистанційним. Документи цього типу готують за допомогою спеціальних програмних засобів, але при цьому широко використовують і традиційні універсальні засоби, такі як текстові і табличні процесори, графічні редактори, засоби обробки аудіо-, відео інформації та інші програмні засоби.
Розгляд інтерфейсу вікна програми PowerPoint
2. Властивості слайдовых та потокових презентацій
Загалом, комп'ютерні презентації поділяють на два типи: слайдові і потокові.
Слайдова презентація— це набір картинок-слайдів з певної теми, що зберігаються у файлі спеціального формату. На кожному слайді можна вміщувати довільну текстову, графічну, відеоінформацію, анімації, звук. Слайдова презентація надає можливість інтерактивної взаємодії користувача з презентацією, розширює можливості керування порядком показу слайдів (розгалужені презентації).
Потокова презентація — це вид подання мультимедійних даних, що зібрані й перекодовані в потоковий файл (фільм).
Демонстрація потокової презентації
3. Призначення та можливості програмних засобів, що використовуються під час створення презентацій.
Демонстрація програмного забезпечення з поясненням основних можливостей.
Зрозуміло, що для створення презентацій необхідне спеціальне програмне забезпечення, наприклад: Слайдові презентації:
• Microsoft Office (PowerPoint);
• OpenOffice (Presentations);
• Movie Maker;
• Microsoft Producer;
• ProShow Producer та ін.
Призначення й можливості технічних засобів, що використовуються під час показу презентацій (Демонстрація можливостей за наявності засобів.)
Учні самостійно опрацьовують матеріал, заповнюють таблицю (шаблон таблиці демонструється на екрані.
Комп’ютерні презентації |
||
Слайдові |
|
Потокові |
Переваги
------------ ------------
|
|
Переваги
-------------- --------------
|
недоліки ------------ ------------ |
|
недоліки ------------- ------------- |
Вибіркове оцінювання складених конспектів. Демонстрація роботи з програмою Microsoft PowerPoint:
• завантаження програми;
• елементи головного вікна;
• довідкова система;
• перегляд готових презентацій;
• збереження презентацій;
• завершення роботи з програмою.
VI. Узагальнення навчального матеріалу
Завдання
1. Інтерфейс програми. Підписати елементи головного вікна Microsoft PowerPoint.
1_________________
2_________________
3_________________
4_________________
5_________________
6_________________
7_________________
8_________________
9_________________
10________________
Коментоване оцінювання роботи учнів на уроці.
VII. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
Чого навчилися? Що нового дізналися?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.