Урок "Технічні засоби обробки документів та інформації. Класифікація офісної техніки"

Про матеріал
Урок з навчального модулю "Основи електронного документообігу". Презентація до уроку такожзавантажена за ідентичною назвою. Вдалої роботи, колеги!
Перегляд файлу

document, refresh, reload icon Урок №8 Технічні засоби обробки документів

 

Урок 8. Технічні засоби обробки документів та інформації. Класифікація офісної техніки.

Мета:

  • формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про технічні засоби обробки документів та інформації; формувати вміння орієнтуватися у класифікації офісної техніки
  • формування ключових компетентностей:
    • спілкування рідною мовою: уміння усно й письмово тлумачити поняття, факти і погляди;
    • уміння вчитися: навички конструювати власну освітню траєкторію;
    • ініціативність і підприємливість: готовність брати відповідальність за свої дії.

Очікувані результати: учні знають основні технічні та програмні засоби обробки документів та інформації, користуються класифікацією офісної техніки

Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.

Тип уроку: Комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

Створення атмосфери психологічного комфорту.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду

Прийом «Вивчали – не вивчали»

Учням потрібно визначити поняття, які вони вже вивчали та які ще їм не відомі.

  • Системи управління електронними документами   +
  • Технічні засоби обробки документів та інформації   -
  • Класифікація офісної техніки      -
  • Засоби створення, зберігання, обробки, копіювання і транспортування документів                                                                                                                                            -
  • Програмні засоби обробки документів та інформації   -
  • Види систем обробки текстів       -
  • Комунікаційні технології       -

ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку

Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та  визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.

Завдання уроку: зрозуміти, які технічні засоби використовують для обробки документів та інформації; з’ясувати класифікацію офісної техніки.

IV. Мотивація навчальної діяльності

Мотиваційні запитання

  • Наскільки тема уроку важлива особисто для мене?
  • Що слід робити на уроці, щоб досягти мети уроку?
  • Де я зможу застосувати знання, які можу набути на уроці?

V. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом «Чесна самоперевірка»

Учням пропонують провести чесну перевірку засвоєння розглянутого на уроці матеріалу й заповнити таблицю

  • Я знаю технічні засоби обробки документів та інформації
  • Я розумію, як використовувати технічні засоби обробки документів та інформації
  • Я знаю класифікацію офісної техніки

VІI. Практична робота «Підготувати реферат на тему: «Технічні засоби обробки документів» та оформити згідно правил»

Послідовність виконання роботи

  1. Здійснити роботу з джерелами інформації
  2. Створити реферат
  3. Створити бібліографічний список
  4. Контроль якості виконаної роботи

VIІІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія

Запитання для рефлексії

  • Що нового я дізнався на уроці?
  • Що було незрозумілим на уроці?
  • Чи є задоволення від роботи на уроці?
  • Чи досягнуто мети й вирішено завдання уроку?

IX. Домашнє завдання

Зробити пост у соціальних мережах про технічні засоби обробки документів та інформації.

X. Оцінювання роботи учнів

docx
До підручника
Інформатика (академічний, профільний рівень) 11 клас (Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
15 березня 2021
Переглядів
2082
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку