Поняття про підприємництво. Види підприємств

Про матеріал
ПЛАН: 1. Поняття про підприємництво. 2. Види підприємств Підприємництво — форма діяльності у сфері виробництва і обміну товарів та надання послуг з метою отримання прибутку. Підприємницька діяльність (підприємництво) — це ініціативна, самостійна діяльність осіб або підприємств (фірм), націлена на отримання прибутку, або особистого доходу, і яка здійснюється на власний ризик та під власну майнову відповідальність Підприємства за формою власності: • приватне – належить одній особі; • колективне – належить колективу людей; • державне – належить суспільству. За метою діяльності підприємства поділяються на прибуткові та неприбуткові. Для прибуткових підприємств мета одержання прибутку є першорядною. Для неприбуткових підприємств прибуток не є метою діяльності. Але якщо у процесі господарської діяльності їхні доходи перевищують витрати, то різниця цілком повертається у справу з метою її розширення або модернізації. Цілі діяльності неприбуткових підприємств (організацій) можуть бути: • Для профспілок, творчих спілок письменників, композиторів, художників – захист інтересів певних груп людей; • Для університетів, коледжів, шкіл, клубів – освіта та просвітницька діяльність; • Для Червоного хреста, товариств милосердя, об'єднань для підтримки людей з обмеженими можливостями – благодійна діяльність; • Для товарних та фондових бірж – упорядкування ринкових відносин та надання їм більш цивілізованих форм.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Підприємництво і підприємство»

Номер слайду 2

Американський учений, професор Роберт Хизрич визначає «підприємництво як процес створення чогось нового, що має вартість, а підприємця – як людини, що затрачає на це весь необхідний час і сили, бере на себе весь фінансовий, психологічний і соціальний ризик, одержуючи в нагороду гроші і задоволення досягнутим».

Номер слайду 3

Підприємництво – це вільна, ініціативна діяльність людей у різних сферах виробництва, що здійснюється на власний страх і ризик з метою одержання прибутку. Підприємництво є необхідною визначальною рисою ринку, його обов'язковим атрибутом. Якщо нема підприємців, то нема й ринку, і навпаки. Підприємство – це організаційно відокремлена і економічно самостійна ланка виробничої сфери народного господарства, що спеціалізується на виготовленні продукції, виконанні робіт і наданні послуг. Головне завдання підприємства полягає в задоволенні потреб ринку в його продукції або послугах з метою одержання прибутку.

Номер слайду 4

“Підприємці” – це люди, котрі організовують виробництво товарів і послуг і забезпечують діяльність підприємства.“Підприємство (фірма)” – це самостійний суб'єкт господарювання, який здійснює виробничу і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку. Підприємство має назву (найменування) під якою воно діє в господарському житті.

Номер слайду 5

самоокупністьсамофінансуваннясамозабезпеченняматеріальна зацікавленістьекономічна відповідальністьгосподарська самостійність. Принципи підприємства

Номер слайду 6

Одержання прибутків його власниками. Створення робочих місць для населення. Охорона навколишнього середовища. Забезпечення підприємства заробітною платою. Забезпечення персоналу нормальними, прийнятними умовами праці, а споживачів – продукцією Задачі підприємства

Номер слайду 7

Підприємство як юридична особа має: Свій статут (а якщо вимагає закон, тоді ще й договір про заснування). Рахунок у банку. Баланс прибутків і витрат. Печатку. Право встановлювати договірні відносини з іншими підприємствами і громадянами країни (фізичними особами).

Номер слайду 8

Ознаки підприємства як юридичної особи: Організаційна єдність;Відокремлення майна;Майнова відповідальність;Право від свого імені й у власних інтересах звертатися до суду.

Номер слайду 9

Види підприємництва

Номер слайду 10

Підприємства. За організаційною формоюодноосібне володіння партнерство корпорація. За метою діяльності прибуткові неприбутковіЗа формою власності приватні колективні державніЗа масштабом (розміром) великі середні малі

Номер слайду 11

Форма власності Організаційні форми підприємств Одноосібне володіння. Партнерство. Корпорація. Приватна. Колективна. Виробничі кооперативи. Збутові та споживчі кооперативи. Кредитні кооперативи (Спілки)Державна. Комунальні підприємства. Загальнодержавні підприємства

Номер слайду 12

  Виробниче підприємництво можна назвати ведучим видом підприємництва. Тут здійснюється виробництво продукції, товарів, робот, надаються послуги, створюються певні духовні цінності.

Номер слайду 13

Далі підприємець приступає до маркетингової діяльності. Для виявлення потреб у товарі, попиту на нього він вступає у контакт з потенціальними споживачами, покупцями товарів, з товарними організаціями. Формальним завершенням переговорів може стати контракт, який заключається між підприємцями та майбутніми покупцями товару. Такий контракт дозволяє звести до мінімуму підприємницький ризик. У протилежному випадку підприємець починає виробничу діяльність по випуску товару, маючи лише усну домовленість.

Номер слайду 14

Важливим етапом виробничої діяльності є придбання або оренда факторів виробництва. У число таких факторів входять основні та оборотні виробничі фонди, робоча сила, інформація. Результатом виробничої діяльності підприємства є реалізація продукції (робот, послуг) покупцю, споживачу або виручка певної суми грошей. Різниця між грошовою виручкою та витратами виробництва складе прибуток підприємства.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Комерційне підприємництво Полем діяльності комерційного підприємництва служать товарні біржі та торгові організації. Основний зміст комерційного підприємництва складають операції та угоди по купівлі – продажу, іншими словами, по перепродажу товарів та послуг. Загальна схема комерційного підприємництва у певній мірі аналогічна схемі виробничо-підприємницької діяльності. Однак відмінно від неї тут замість матеріальних ресурсів придбається готовий товар, який потім реалізується споживачу.

Номер слайду 17

Перш ніж приступити до комерційної справи, необхідно виконати маркетинговий аналіз ринку. За допомогою маркетингу здійснюються усі види життєвого циклу торгового підприємства: дослідження ринку, просування товарів по каналах звертання до кінцевого споживача, фінансове забезпечення й одержання прибутку. Якщо попередній аналіз ринку і прогноз свідчить на користь здійснення комерційної справи, то підприємцю необхідно проробити бізнес-план, у якому повинні знайти відображення програма дій по здійсненню угоди і розрахунок необхідних витрат і очікуваних результатів. 

Номер слайду 18

Фінансове підприємництво  Сферою діяльності фінансового (фінансово-кредитного) підприємництва є обіг, обмін вартостей. Особливість фінансової діяльності у тому, що вона проникає й у виробничу, і в комерційну діяльність, хоча може бути і самостійною – банківська, страхова справа й ін. Основне поле діяльності фінансового підприємництва – комерційні банки і фондові біржі. Комерційний банк – це фінансово-кредитна установа акціонерного типу, що кредитує на платній основі переважно комерційні організації, що здійснює прийом грошових внесків (депозитів) і інші розрахункові операції з доручення клієнтів. Джерелом доходів комерційних банків є різниця між процентними ставками депозитних внесків і позичкових коштів.

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Операції комерційних банків поділяються на три групи:пасивні (залучення коштів);активні (розміщення коштів);комісійно-посередницькі (виконання різних операцій з доручення клієнтів зі сплатою комісії).  Під фондовою біржею розуміється організаційно оформлений, регулярно функціонуючий ринок цінних паперів, що сприяє підвищенню мобільності капіталу і виявленню реальної вартості активів. Принцип функціонування фондової біржі ґрунтується на оперативному регулюванні попиту та пропозиції. На фондовій біржі проводяться котирування цінних паперів. Вони складаються в регулярній оцінці фахівцями котирувального відділу біржі курсів покупців і курсів продавців по всіх цінних паперах, що проходять через біржу.

Номер слайду 21

Переваги та недоліки організаційних форм бізнесу{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A} Переваги Недоліки Одноосібне володіння самостійність власника та свобода дій у прийнятті рішень простота організації та швидкість утілення управлінських рішень привласнення всього прибутку однією особою висока мобільність та здатність пристосовуватись до потреб клієнта повна відповідальність усім майном у разі банкрутства обмеженість капіталу значна кількість функцій, виконуваних однією особою може спричиняти хибні рішення

Номер слайду 22

{93296810-A885-4 BE3-A3 E7-6 D5 BEEA58 F35} Переваги Недоліки Партнерство розширення джерел фінансування за кошти кількох партнерів імовірність виникнення суперечностей між партнерами якісніше управління завдяки розподілу функцій між партнерами відповідальність одного партнера за хибні рішення інших використання податкових пільг, оскільки прибуток кожного партнера оподатковується як індивідуальний необхідність реорганізації підприємства в разі виходу з партнерства одного із засновників

Номер слайду 23

{93296810-A885-4 BE3-A3 E7-6 D5 BEEA58 F35} Переваги Недоліки Корпорація значне розширення капіталу за кошти від продажу акцій ймовірність зловживань з боку менеджерів, оскільки власники акцій не беруть участь у поточному управлінні можливість наймання професійних менеджерів і вища якість управлінських рішень подвійне оподаткування доходів:як прибутку корпорації, як дивідендів власників акцій обмежена відповідальність власників акцій немає загрози реорганізації через зміну власників під час продажу ними акцій

Номер слайду 24

До підприємницької діяльності Допускаються. Громадяни України та інших держав,не обмежені законом у правоздатності або дієздатностіЮридичні особи всіх форм власності, визначених законом України “ Про власність”До підприємницької діяльностіВійськовослужбовціЗасуджені та особи з незнятою судимістю. Посадові особи органів прокуратури і внутрішніх справ, держбезпеки, державного арбітражу і нотаріату. Співробітники органів державної влади і управління, що здійснюють контроль за діяльністю підприємств. НЕ допускаються

Номер слайду 25

Витрати підприємства. Постійні FCВідсотки за кредитами. Оренда устаткування. Рентні та страхові платежіЗарплата керівникам. Змінні VCНа сировину, матеріали, паливо. Оплата праці найманих працівників. Витрати підприємства. Загальні витрати ТССередніATCАFCAVC

Номер слайду 26

Загальний дохід. ТR=PQР- ціна товару. Q- кількість продукціїДохід та прибуток підприємства. Загальний прибуток. ТР= ТR-TCTR- загальний дохід. ТС- загальні витрати. MR- граничний дохід, пов’язаний із продажем додаткової одиниці продукції МС- граничні витрати, пов`язані зі створенням додаткової одиниці продукції MR=MC- правило максимізації прибутку підприємства

Номер слайду 27

Види прибутку. Бухгалтерський-різниця між виручкою і явними витратами. Економічний- різниця між виручкою й усіма витратами (явними і неявними)Чистий- прибуток, що залишається у підприємця після всіх відрахувань

Номер слайду 28

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Abikh Оlena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
2 лютого 2023
Переглядів
6050
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку