Посібник для перевірки знань з модуля "Волейбол"

У зв'язку з пандемією у системі освіти з'явились нові можливості для викладання теоретичного матеріалу з фізичної культури. В умовах онлайн уроків більше часу можна приділити на вивчення теоретичного матеріалу, це дасть можливість торетично вивчити правила гра, розміщення гравці, розмір площадки, організацію змагань та перевірити їх за допомогою тестів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Посібник для перевірки теоретичних знань учнів з модуля «Волейбол» Вчитель фізичної культури Гибкова Л. П Загальноосвітньої школи №1 ім. О. В. Суворова І-ІІІ ст.з поглибленим вивченням англ.мови м. Ізмаїла Одеської обл. Ізмаїльського району Волейбол

Номер слайду 2

Картка №1 1. Гравець виконав атакуючий удар з подачі суперника. Чи дозволено це правилами? а) так; б) ні.  2. Команди прибули на зустріч на нейтральне поле у футболках одного кольору, тому форму повинна замінити: а) команда, яка записалася першою в програмі зустрічі; б) команда що записалася після свого суперника; в) проводиться жеребкування.3. Скільки ударів має право виконати команда для переведення м´яча на сторону суперника? а) 2; б) 3; в) 4.4. Чи дозволяється під час однієї з перерв одочасно замінити 2 і більше гравців? а) ні; б) так.5. Скільки раз може вийти на заміну в партії гравець, що замінює ? а) 3; б) за рішенням тренера; в) 1.  6. Скільки перерв для відпочинку можна взяти в одній партії ? а) 4; б) 2; в) 3.

Номер слайду 3

Картка №2 1. В кого з гравців під номером на грудях буде смужка? а) гравця Ліберо; б) капітана команди. 2. Скільки часу продовжується перерва на відпочинок під час гри? а) 1 хв; б) 40 сек; в) 30 сек. 3. Яке рішення повинен прийняти суддя, якщо при неправильному розміщенні гравців було розіграно декілька м´ячів? а) зняти з команди, що допустила помилку, отримані при цьому очки і відновити правильне розміщення гравців; б) відновити правильне розміщення і продовжити гру; в) зарахувати команді, що допустила помилку, поразку в партії  4. Яка відстань між середньою лінією і лінією нападу? а) 3 м; б) 4 м; в) 2.5 м. 5. Чи відбувається зміна сторін поля перед кожною партією? а) ні ; б) так ; в) тільки перед вирішальною. 6. Скільки часу дається гравцеві на виконання повторної подачі? а) 4 сек; б) 8 сек; в) 3 сек.

Номер слайду 4

Картка № 3  1. Які наслідки спричиняє помилка розміщення гравців на площадці? а) позиція виправляється; б) команда карається програшем розігрування, капітанові роблять попередження; в) команда карається програшем розігрування, позиція виправляється. 2. Гравець, що виконує блокування, торкнувся частини м’яча на своїй стороні реніше ніж атакуючий. Чи є це помилкою? а) так; б) ні. 3. Кому з гравців дозволяється брати участь у блокуванні? а) будь – кому з гравців; б) гравцям передньої лінії.   4. Чи має право команда одночасно, в кожній партії , провести всі шість замін? а) так; б) ні. 5. Хто має право просити перерву? а) тренер; б) граючий капітан; в) тренер і граючий капітан. 6. Команда суперника не з´явилася на гру, їй зараховується поразка з результатом зустрічі: а) 5:0; б) 4:0; в) 3:0. 7. М´яч портапляє в сітку, яка торкається суперника, чи є це помилкою? а) так; б) ні.

Номер слайду 5

Картка № 4 1. Якою має бути висота сітки для жінок? а) 2.20м; б) 2.26 м; в) 2.24 м. 2. Яке рішення повинен прийняти суддя, якщо команда порушує черговість подачі? а) відновити правильне розміщення і повторити подачу; б) відновити правильне розміщення і покарати команду втратою подачі ; в) відновити правильне розміщення, зробити гравцеві попередження і повторити подачу. 3. Кому після закінчення матчу дозволяється підписувати протокол гри з отриманими результатами? а) капітанові; б) тренерові. 4. Чи дозволяється гравцеві Ліберо бути капітаном команди? а) так; б) ні.  5 . Гравець торкнувся м´яча при виконанні блоку. Скільки ударів після цього може виконати його команда, щоб повернути м´яч на сторону суперника? а) 2; б) 3; в) 1.6. Скільки часу після свистка судді надається гравцеві для подачі м´яча? а) 5 сек; б) 8 сек; в) 10 сек.

Номер слайду 6

Картка №5 1. Чи може проводитись жеребкування (для визначення першої подачі і сторони майданчика ) перед грою у вирішальній партії? а) так; б) ні; в) за рішенням судді. 2. Яке рішення має прийняти суддя, якщо команда помилково просить третю перерву для відпочинку? а) надати перерву; б) відмовити; в) відмовити, а тренеру оголосити попередження. 3. Кого з гравців дозволяється замінити Ліберо? а) гравця на подачі б) будь-якого гравця на задній лінії4. Чи дозволяється гравцеві передньої лінії заблокувати подачу, яку виконує команда суперника? а) так; б) ні.5. В момент удару по м´ячу гравець, що подає, наступив на лицьову лінію. Чи вважається це помилкою? а) так; б) ні.6. Суддя показав гравцеві червону і жовту картки в різних руках. Яке покарання за цим слідує? а) зауваження; б) вилучення; в) дискваліфікація; 7. Яке рішення має прийняти суддя, якщо подача м´яча була виконана до його свистка?а) повторити подачу; б) покарати команду втратою подачі.

Номер слайду 7

Картка № 6 1. Чи може суддя дозволити грати босоніж? а) ні; б) так. 2. Гравець задньої лінії виконав нападаючий удар, відштовхнувшись перед лінією нападу, а приземлився за нею. Чи вважається це за помилку? а) так; б) ні.3. Яке рішення повинен прийняти суддя, якщо зміна сторін у вирішальні партії не була проведена в потрібний час? а) продовжити гру без зміни сторін; б) здійснити зміну сторін, скасувавши очки, набрані командами після часу, коли потрібно було провести зміну; в) провести зміну із збереженням рахунку в партії 4. Чи дозволяється виконувати атакуючий удар в межах ігрового простору протилежної команди? а) так; б) ні. 5. Які розміри волейбольної сітки? а) 9.0 х 1.5 м; б) 9.5 х 1.5 м; в) 9.5 х 1 м.   6. Скільки часу продовжується перерва між партіями? а) 3 хв; б) 5 хв; в) 4 хв.  7. Чи вважається виграною партія із рахунком 25:24 ? а) так; б) ні.  8. Скільки повторних подач може дозволити суддя після того, як у гравця була спроба подачі? а) 2; б) 1; в) 3.