Знання літературного персонажа, які може використати кожен вчитель у своїй роботі

Не так важко знаходити методи, стратегії управління класом, взаємодії з учнями. Часто доводиться звертатися до кращих педагогів, чиї надбання надихають. Проте не тільки реальні, а й вигадані персонажі здатні давати хороші поради. Сьогодні мова піде про педагогічний досвід Мері Поппінс, створеної англійською письменницею Памелою Треверс. Цей знаменитий персонаж не просто ідеальна няня, а й педагог, чиї ідеї варто використати в сучасних реаліях, адже ця пані завжди керувалась добрим серцем та мала гарне почуття гумору.

Будьте добрими, але твердими

Ми знаємо, що Мері Поппінс у книзі з перших хвилин знайомства прямо говорить про свої методи та наміри. А найголовніше те, що вона неухильно їм слідує.

Акуратність у всьому – це добре

З наймолодших класів переконуйте учнів у тому, що за собою треба прибирати. А ще краще, взагалі не смітити. І мова йде не лише про охайність в одязі, чистоту у кабінеті, а й про ошатність думок, намірів та слів. Це і є один із прикладів шанобливого ставлення до чужої роботи.

Перш ніж щось говорити, переконайтесь, що вас усі слухають

Говоріть прямо та не завуальовано, коли хочете привернути чиюсь увагу. Вас має слухати увесь клас, це початкова мета кожного вчителя.

Удосконалюйте свою міміку

Досвід поколінь доводить, що для того, аби заспокоїти клас, інколи достатньо одного погляду. Потренуйтесь і зробіть так, аби учні з першого погляду зрозуміли, що зайшли надто далеко.

Не забувайте хвалити

Звісно, можна побудувати прекрасний урок: ідеальний план, цікаві завдання, інтерактивна дошка, можливо, музика, хвилинні перерви, які допоможуть оживити роботу. Діти будуть у захваті, ви молодець! Та наприкінці уроку не забудьте похвалити себе і школярів за хорошу роботу.

Нехай учні знають, що на вас можна покластися

Підтримуйте зусилля всіх учнів, підбадьорюйте кожного, особливо тоді, коли дитина пізнає гіркоту невдачі. І будьте готовими навіть забруднитися, якщо доведеться.

Не бійтеся посміхатися чи сміятись

Ви – зразок для наслідування всіх емоцій. Покажіть дітям, що можна бути серйозною, веселою – різною. І це добре!

Встановіть межу

Учні можуть бути нетактовними у своїх запитаннях. Ви не зобов’язані відповідати на кожне з них. Придумайте собі коронну фразу на випадок такої ситуації.

Будьте чарівником, не втратьте магію

Трапляються дні, коли ви розчаровані та надто втомлені. Підготуйтесь до такого дня, заховайте у шухлядці маленьку шоколадку чи шоколадну монетку, або напишіть короткого листа та скажіть, що все буде добре. Це стане маленьким чудом, яке дозволить вам й надалі творити чудеса.

Не забувайте, завтра довгий-довгий день

Важливо піклуватися про себе. Особливо наприкінці напруженого дня. Важливо й уміти очистити свої думки, адже завтра буде новий день, що принесе зміни.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter