Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

МОН розробило проєкт «Про освіту дорослих»

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про освіту дорослих».

Мете нового законопроєкту полягає у створенні умов для розвитку освіти дорослих, визначення пріоритетних напрямів освіти та упорядкування самої системи освіти дорослих. Також законопроєкт має визначити визначити засади співробітництва між державою, органами місцевого самоврядування та провайдерами освіти дорослих і закласти правові основи діяльності.

Основні положення:

  • визначені основні напрями, принципи освіти дорослих, засади державної політики у сфері освіти дорослих;
  • визначені основні складники системи освіти дорослих;
  • вводиться в законодавчий обіг термін «провайдер освіти дорослих»;
  • виділяються окремі категорії провайдерів освіти дорослих – центри освіти дорослих (провайдери, що працюють за різними програмами неформальної освіти дорослих і виконують соціальну функцію) та заклади освіти дорослих (надають освіту дорослих у певній галузі).
  • впроваджуються вимоги до забезпечення якості діяльності провайдерів освіти дорослих;
  • передбачається створення Національної ради з питань освіти дорослих – консультативного органу, який матиме значущий вплив на формування державної політики у сфері освіти дорослих;  
  • визначені правові засади фінансового забезпечення освіти дорослих, у тому числі діяльності Фонду підтримки освіти дорослих, основна мета якого – надавати фінансову підтримку провайдерам та здобувачам освіти дорослих на конкурсних засадах;
  • визначені основні засади державно-приватного партнерства та міжнародної діяльності у сфері освіти дорослих.

Законопроєкт також визначає правові механізми взаємодії між формальною та неформальної освітою дорослих, спрямовані на те, щоб розширити доступ дорослих осіб до формальної освіти та закласти зручні і гнучкі правила здобуття дорослими особами формальної, неформальної та інформальної освіти.

Ознайомитися з проєктом Закону можна за посиланням.

Пропозиції та зауваження до проєктів законодавчих актів просимо надсилати до 08 жовтня 2020 р. на електронну адресу: panych@mon.gov.ua, Олена Панич.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter