16 січня Верховна Рада України прийняла Закон «Про повну загальну середню освіту». Його підтримали 327 народних депутатів. Документ передбачає кілька важливих новацій, серед яких:
- Педагогічна інтернатура. Стосується молодих учителів, для яких перший рік роботи у школі проходитиме тепер інакше: спеціаліст отримає наставника, який допомагатиме йому опанувати професію.
- Контракти для директорів та вчителів, які вийшли на пенсію. Стати директором зможе будь-який учитель.
- Розширення прав учнівського самоврядування. У Законі розписані чіткі повноваження, які матиме учнівське самоврядування.
- Можливості для створення старшої профільної школи.
- Можливість обирати індивідуальню освітню траєкторію для кожного учня. Навчання відбуватиметься з урахуванням індивідуальних побажать та потреб учня.
- Фінансова автономія шкіл. Передбачено більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів
- Розширення можливостей для професійного зростання. Встановлено державні гарантії на підвищення кваліфікації вчителя та передбачає його співфінансування.
- Збільшення зарплат учителів. Передбачено більше доплат, зокрема від 10% до 20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами.
«Цей Закон – це нові можливості для наших учнів, вчителів та освітніх управлінців, а також гарантії для батьків. У 2017 році був прийнятий Закон "Про освіту", який передбачив багато потрібних нашій системі новацій, але знарядь для його втілення критично не вистачало. Закон "Про повну загальну середню освіту" – це реальні інструменти, які допоможуть втілити реформу. Попереду багато кропіткої роботи, ми до неї готові. Але нас замало, реальна школа – це не стіни і не закони, а перш за все вчителі, батьки та учні. Я закликаю всіх нас не зупинятися і разом працювати над побудовою Нової української школи – вона залежить від кожного із нас».
Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.