Згідно з вимогами нового Закону «Про загальну середню освіту» всі російськомовні школи повинні організувати викладання державною мовою. При цьому рівень її має складати не менше 80% від навчального процесу. Російська лишатиметься основною лише для молодших класів російськомовних шкіл.
«Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою».
Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад
У межах підготовки до переходу на українську мову викладання передбачені курси підвищення кваліфікації – їх мають пройти всі вчителі російськомовних шкіл. Для учнів передбачається певний адаптаційний період, а за результатами першого року будуть зроблені висновки, згідно з якими будуть відкореговані навчальні програми.
«Нам нині насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови».
Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад
Про деталі реалізації Закону стане відомо пізніше.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.