Вправа для розвитку критичного мислення у школярів будь-якого віку.

Виконання такої вправи вимагає цілковитого переосмислення структури уроку, будьте готові провести його в іншому форматі. У процесі цієї «прогулянки» учні ходять класом та розглядають тексти чи зображення, розміщені на стінах кабінету. Вправа навчить системно аналізувати інформацію, співпрацювати, переосмислювати висновки інших. Якщо ви хочете, аби школярі вивчили історичні документи, тексти різного змісту, зібрали цитати, проаналізували зображення, вказавши їх характеристики, то зверніться до цього прийому. Вправа чудово відповідає вимогам візуального та кінестетичного стилю навчання.

Процес виконання

1. Оберіть матеріал для вивчення

Заздалегідь підготуйте фрагменти (цитати, зображення, документи чи навіть учнівські наукові/творчі роботи), які будуть використовуватися на уроці. Можете об’єднати класи у групи, доручивши аналізувати фрагменти на одній зі стін. Також це може бути індивідуальна робота.

2. Розмістіть матеріали у кабінеті

Намагайтесь розмістити документи у стилі галереї – приблизно на одній відстані, на одній висоті, щоб учні могли розійтися класом або стати групою напроти одного «експонату». До речі, не обов’язково тільки на стіні розвішувати, можна й ставити на столі. Останній варіант особливо актуальний, коли вивчаються зразки, що ілюструють історичну епоху, чи навіть стосуються певних тем з хімії. Головне, аби «експонати» були досить далеко один від одного.

3. Дослідження матеріалу

Інструкції стосовно перегляду матеріалів будуть цілком залежати від мети, яку ви переслідуєте протягом уроку. Якщо метою «Галереї» є ознайомлення учнів з новим матеріалом, можете попросити робити замітки на чернетках у процесі перегляду «експонатів».

Якщо ви хочете, аби учні відібрали інформацію для подальшого аналізу та переосмислення, підготуйте таблиці, які вони мають заповнити. Також можете дати список питань для відповідей. Як варіант, попросіть з’ясувати спільне та відмінне між «експонатами».

Дайте декілька хвилин для прогулянки кімнатою, а потім попросіть записати враження про те, що вони бачили. Учні можуть ходити кімнатою самостійно чи у групі. Координуйте процес пересування словами: «Тепер перейдіть до іншого експонату». Слідкуйте, щоб клас рівномірно розподілився перед усіма зображеннями, а не зібрався перед одним.

4. Підбиття підсумків

Після того, як учні переглянуть задуману кількість матеріалів, проаналізуйте діяльність класу. У залежності від мети вправи, підбиття підсумків також можуть маті різні форми. Попросіть учнів поділитися зібраною інформацією в усній чи письмовій формі.

Усі висновки, до яких дійшли школярі, можуть стати підґрунтям для осмислення нової складної теми, чи аналізу проблеми, яку потрібно розв’язати. За бажанням можете оцінити виконання вправи, або ж це стане складовою формування тематичного балу.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter