Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Профспілка працівників освіти і науки: МОН надало відповідь на звернення педагогів щодо тривалості відпусток

Міністерство освіти і науки України розглянуло звернення освітян від 8.05.2022 щодо надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану. Про це повідомляє Профспілка працівників освіти і науки України.

Так, у МОН пояснили, що відповідно до статті 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні. 

Законом не заборонено у період дії воєнного стану надавати  працівникам, які мають дітей, додаткову відпустку, що передбачена статтею 19 Закону України «Про відпустки».

Зверніть увагу: Подовжена тривалість щорічної основної відпустки для педагогічних працівників закладів освіти не скасовується, а лише обмежується на період дії воєнного стану. Надання невикористаних у період дії воєнного стану днів щорічної відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану.

Також у своїй відповіді МОН зазначило, що у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», до якого МОН надавало свої зауваження стосовно внесення змін до статті 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо зняття обмеження тривалості щорічної відпустки, що надається педагогічним і науково-педагогічним працівникам протягом періоду дії воєнного стану.

Прийняття цього законопроекту дозволить надавати у період дії воєнного стану педагогічним працівникам щорічну основну відпустку повної тривалості. 

Наразі цей законопроєкт прийнятий за основу, але Комітет ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів має ще його доопрацювати. 

 
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter