Поради, які допоможуть вчителеві покращити професійний імідж.

Спілкування і обмін інформацією завжди були надзвичайно важливими складовими людського життя. А останнім часом все більшого значення набуває наше спілкування в соціальних мережах. Ми звикли оцінювати людей за тією інформацією, яку вони  про себе «викладають».

Загальновідомо, що HR-фахівці все частіше звертають увагу на профілі шукачів роботи в соціальних мережах, бо вважають важливою представлену там інформацію. Профілі співробітників у мережах Фейсбук, Твіттер або Телеграм навіть можуть стати причиною публічних обговорень і службових розслідувань.

Про що ж може розповісти сторінка вчителя в соціальних мережах і на що треба звернути увагу, якщо ми прагнемо успішно презентувати себе в інтернеті?

1. Аватар

Найперше, на що фахівці у сфері інтернет-комунікацій радять звернути увагу, – головне фото (аватар). Бажано, щоб воно було портретне, за можливості – студійне. Аватар не повинен демонструвати особливості нашого світосприйняття і самоусвідомлення, проте має дати можливість роздивитися обличчя і впізнати при зустрічі.

Було б добре, якби фон, на якому розміщений портрет, був нейтральний, не відволікав уваги від обличчя, не створював додаткових асоціацій. Не варто часто змінювати головне фото. Краще це робити не частіше 1 – 2 разів на рік, або тоді, коли змінюється колір чи довжина волосся, вага, вік тощо. Головне, щоб людина, з якою ви не знайомі безпосередньо, могла легко впізнати вас при зустрічі «в реальному житті».

2. Фонове фото

Треба звернути увагу й на фонове фото – обкладинку. Як зазначають фахівці, воно має працювати на створення шару додаткової інформації, яка має «читатися»  з цього зображення. Воно може розповідати про ваші уподобання, місце роботи, містити картинку з улюбленим краєвидом або архітектурною спорудою. Тут може бути «атмосферне» фото, яке характеризуватиме ваш настрій, створюватиме враження про ставлення до життя, роботи або важливих життєвих подій. До того ж фонове фото можна змінювати часто, оживляючи таким чином свою сторінку і привертаючи до неї увагу.

3. Фото для самопрезентації

Додатковою можливістю для самопрезентації у сучасному Фейсбуці є 5 обраних фото. Це світлини, які докладніше розповідатимуть про вашу професійну діяльність, уподобання, особисті здобутки. Ви перемогли у конкурсі, отримали престижну нагороду, вперше випустили свій клас, провели цікавий урок, познайомилися із авторитетною і знаною людиною, здійснили із учнями захопливу подорож або зробили важливий крок у професійному житті? Маєте світлини? Обов’язково треба їх завантажити!

Але пам’ятаймо, що ці знімки може побачити велика кількість людей, і перед тим, як їх поширювати, ще раз спитаємо себе: чи хочу я, щоб про це знали усі? Якщо нашою метою є успішна самопрезентація, ми маємо чітко визначитися, яку сферу намагаємося представити і відповідно добирати зображення та інформацію. Усе це стосується й інших світлин, які ми поширюємо у стрічці. Якими мають бути завантажувані фото? Вони повинні відповідати основним вимогам:

  • розповідати про ті подробиці нашого життя, які ми хочемо зробити публічними;
  • стосуватися важливих життєвих і кар’єрних подій;
  • не дискредитувати осіб, які на них зображені;
  • не повторюватися;
  • містити інформативні підписи.

4. Інформація про власника акаунту

Важливим інструментом самопрезентації є розділ «Про себе». Тут необхідно розмістити інформацію про навчальні заклади, які ви закінчили, наявний досвід роботи, професійні здобутки і компетенції. Не забуваймо про розділ «Додати тимчасову інформацію». Тут в кількох реченнях, якщо це можливо, можна не просто розповісти про те, де і ким ви працюєте, а повідомити про те, хто ви, які особливості саме вашої професійної діяльності тощо. Наприклад: «15 років працюю в школі. Навчаю математики найкращих дітей України».


Звісно, соціальні мережі мають й інші можливості для створення професійного образу педагога. Більше інформації про самопрезентацію вчителя і систему безпеки в соцмережах, вплив на учнів і колег, а також про 7 конкретних кроків для покращення свого Фейсбук-позиціонування ви можете дізнатися на вебінарі Сергія Вожжова «Самопрезентація вчителя на Фейсбук – вимоги часу та професійні можливості», який відбудеться 10 серпня о 18.00.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter