Міністерство освіти і науки України напрацювало принаймні три варіанти початку нового навчального року. Про це повідомив Сергій Шкарлет в інтерв'ю виданню «Главком». Він зауважив, що зрештою все залежить від нас самих: від того, чи дотримуємося карантинних норм, гігієни, дистанції, чи користуємося засобами індивідуального захисту.
«Усі ці сценарії прописані у постанові Кабміну №1236 (від 9 грудня 2020 року). Єдине, ми трохи міксуємо всі ці варіанти. Вересень і початок жовтня не такі вразливі щодо захворювань. Тим більше, у цей час ще буде достатньо тепло і сезонні захворювання не підпиратимуть. Ми розраховуємо, що перші два місяці осені не принесуть спалаху. Хіба що штам «дельта», який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію».
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет
Як зазначає очільник МОН, найбільш сприятливим сценарієм буде зелена карантинна зона для всієї країни. Тоді заклади освіти спокійно працюватимуть у звичному режимі. Але в окремих регіонах, якщо буде відповідне рішення педради, школи можуть перевести на дистанційне навчання. Звісно є і найбільш песимістичний варіант – високий рівень захворюваності. Але в цьому випадку МОН наполягатиме на тому, щоби 1-4 класи та спеціальні заклади, тобто інклюзивно-ресурсні центри, працювали у звичайному режимі. При цьому зміни до постанови №1236 передбачають, що в науково-педагогічних колективах має бути вакциновано 80% осіб.
Третій сценарій буде реалізовано за умови середнього рівня захворюваності, коли країна буде у жовтій чи помаранчевій зоні. Тоді місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) або педради можуть переводити навчання у змішану або дистанційну форму. При цьому показник у 80% вакцинованих вчителів дозволятиме навчальному закладу, навіть за перебування у жовтій або помаранчевій зонах, працювати повністю в звичайному режимі.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.