Новини

УЦОЯО: платне ЗНО розширить можливості учасників

Український центр якості освіти надав роз'яснення щодо проєкту наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», а зокрема – про можливість для учнів скласти ЗНО коштом фізичний чи юридичних осіб. 

В УЦОЯО зазначають, що така норма дійсно передбачена, але вона тільки розширить можливості здобувачів освіти, оскільки дозволить складати понаднормову кількість предметів ЗНО.

«Так, наприклад, у 2020 році учасники обирали до чотирьох предметів ЗНО, якби ця норма вже була чинною, учасники змогли б складати чотири предмети ЗНО за кошти держави і ще до семи предметів за власні кошти. У поточному році Міністерство освіти і науки України дозволило учасникам складати до п’яти навчальних предметів, тобто понаднормовими були б шостий, сьомий та інші навчальні предмети».

                                                                       УЦОЯО

Також в Українському центрі оцінювання якості освіти звернули увагу на той факт, що оплата проходження ЗНО з понаднормової кількості навчальних предметів передбачена чинним Законом України «Про повну загальну середню освіту». Так, у  п.7 статті 47 зазначено, що особа має право пройти ЗНО понад встановлену центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки кількість навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Якщо ж говорити про строки імплементації ціїє норми, то з огляду на комплексність питання про надання платних послуг бюджетними установами, брати участь у платному ЗНО учасники зможуть не раніше 2022 року.

УЦОЯО окремо наголосили на тому, що кількість предметів ЗНО, які можна скласти за кошти держави, завжди буде такою, що дозволить громадянам вступити до омріяних ВНЗ. А норма, про яку йдеться, розширить можливості громадян, які захочуть спробувати свої сили з багатьох навчальних предметів.

 
 

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter