12 лютого 2020 року Уряд проголосував за перерозподіл кошт державного бюджету на місця та виділив 1,4 млрд гривень на розвиток НУШ. Гроші призначені для закупівлі обладнання та матеріалів для пілотних шкіл і початкових класів, а також на розвиток учителів.
«Реформа НУШ – один із основних пріоритетів нашого Уряду, тому ми продовжуємо інвестувати у неї кошти. Цього року нам вдалося збільшити субвенцію на 17% у порівнянні з минулим роком, і тепер вона складає понад 1,4 млрд грн. Загалом же цього року держава планує інвестувати у розвиток шкіл понад 7,5 млрд грн».
Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад
Більша частина субвенції (а це 1,03 млрд гривень) піде на закупвлю обладнання та засобів навчання для початкової школи. 25 млн гривень на ті ж целі отримають і пілотні школи.
Кошти буде розподілено наступним чином:
- 40% – на закупівлю сучасних меблів;
- 35% – на придбання комп’ютерів;
- 25% – на інше обладнання та засоби навчання.
Окрема стаття витрат – розвиток учителів. На це виділяється понад 361 млн гривень. З-поміж них – 211,1 млн гривень піде на підвищення кваліфікації вчителів, а 21 млн гривень – на проведення супервізії. Ця частина субвенції також призначена для організації заходів із професійного розвитку директорів шкіл, їхніх заступників, учителів початкової школи, асистентів учителів, викладачів інозземних мов і педагогів, які викладають кілька предметів.
Зверніть увагу: закупівля і доставка обладнання та засобів навчання для початкової школи здійснюватиметься на умовах співфінансування. Для закладів, які фінансуються з обласних бюджетів та знаходяться у Києві, містах обласного значення та ОТГ з центром у таких містах, співвідношення становитиме 70% ресурсу субвенції та 30% коштів місцевих бюджетів. Для шкіл в ОТГ і районах – 90 і 10%, у селах і селищах зі статусом гірських, а також населених пунктах на лінії зіткнення – 95% і 5% відповідно.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.