Новини

Уряд затвердив положення про ДСЯО

14 березня Кабінет Міністрів затвердив положення щодо повноважень Державної служби якості освіти (ДСЯО). Тепер саме ця служба відповідатиме за інституційний аудит закладів освіти. Передбачено також, що вона здійснюватиме акредитацію шкільних програм, що не є типовими.

Поява ДСЯО передбачена новим Законом «Про освіту». Основна мета створення організації – гарантія чесності та прозорості перевірок. Їх має здійснювати орган, який жодним чином не залежить ні від закладу освіти, ні від його засновників. Нагадаємо, раніше моніторінг якості роботи шкіл здійснювали місцеві органи влади, які якраз відповідальні за школи. Така ситуація давала широкі можливості для спекуляцій.

Як зазначив очіник ДСЯО Руслан Гурак:

«Раніше складалася ситуація, що органи місцевого самоврядування, які  є засновниками шкіл та у обов’язки яких входить матеріально-технічне забезпечення закладів, перевіряли свою ж роботу. Часто таке розподілення повноважень створювало ситуацію, коли педагогічний колектив школи підпадав під надмірний тиск зі сторони управлінь освіти. Саме щоб уникнути цього конфлікту інтересів, було прийнято рішення віддати повноваження щодо контролю Держслужбі якості освіти. Вона фінансуватиметься з державного бюджету і не залежатиме від органів та закладів, роботу яких має перевіряти».

Зазначимо, що ключова мета інституційного аудиту – допомога освітнім закладам у вирішенні різних проблем. Цікаво, що давати незалежну оцінку якості освіти також зможуть громадські організації фахових об’єднань та інші юридичні особи.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter