Поради, як провести виховний захід на тему боїв під Крутами

Проведення виховної години, присвяченої Дню вшанування пам’яті полеглих під Крутами, не втрачає значимості навіть з огляду на віддаленість події. Більш того, з роками переосмислюється важливість бою. Яскравим підтвердженням цього є той факт, що скоро у прокат виходить повнометражний фільм «Крути 1918», сюжет якого збудовано на реальних подіях. Ми пропонуємо декілька ідей для мотивації створення оригінального сценарію виховної години та зацікавлення учнів у залученні до проведення заходу.

Для чого проводити виховну годину?

Дуже важливо правильно подати інформацію, даючи поле для роздумів. Історична значимість події не підлягає сумніву, але є ще один дієвий фактор, який варто розуміти – деякі учасники боїв під Крутами не набагато старші за сучасних старшокласників. Це не міфічні чи вигадані персонажі, про які пишуть в книжках. Це реальні люди, які зробили те, за що їх пам'ятають й досі. Важливо пояснити мотивацію певних бажань та дій, та наслідки від їх здійснення.


Крути 1918. Офіційний трейлер 1

Зразки завдань для проведення виховної години

Можемо запропонувати декілька варіантів завдань, які підходять для виконання дітьми у молодшій та старшій школі.

Проведіть аналогії

Запропонуйте учням пригадати літературних героїв чи персонажів з кіно, мультфільмів, які робили героїчні вчинки. Можете конкретизувати завдання, наприклад, нехай пригадають героїв, що самотужки намагались протистояти численним ворогам.

Придумайте символ боїв під Крутами

Залежно від віку школярів, складіть завдання. Молодші можуть намалювати символ, який ви придумаєте разом чи кожен самостійно після усвідомлення отриманої інформації. Старші ж можуть розробити символ із залученням інтернет-технологій.

Творче завдання: Я - герой

Дайте учням свободу вибору та запропонуйте такі види творчих завдань:

  • Есе: Мій прадід загинув під Крутами.
  • Інтерв’ю: Останні запитання напередодні 29.01.1918.
  • Твір: Я герой боїв під Крутами.
  • Сценарій (групова робота): Спогади про Крути (потребує поділу класи на групи).

Це може бути домашнє завдання після уроку з предмету Історія України, яке допоможе виявити рівень засвоєння теми.

Корисні посилання для підготовки виховної години

Рекомендуємо довіряти виключно перевіреним джерелам у підготовці заходу, адже сьогодні в інтернеті дуже багато викривленої або трактованої на свій розсуд інформації стосовно цього та інших питань.


Україна, забута історія

Матеріали з бібліотеки, що варті уваги

Зазвичай ми готуємо для вас опорну презентацію до того чи іншого виховного заходу. Але з часом поповнюється бібліотека освітнього проекту «На Урок». Ми регулярно переглядаємо її, саме зараз знайшли гарну тематичну презентацію Руденко Анни Сергіївни. Тому рекомендуемо цей матеріал для демонстрації учням середньої та старшої школи. Презентація містить вичерпну історичну інформацію, оригінальні тогочасні світлини, пам’ятні зразки сьогодення.

Розробка: Презентація «Бій під Крутами»

Також варті вашої уваги й такі розробки:

Автор: Дацун Наталія Миколаївна
Розробка: Лінійка, присвячена пам'яті Героїв Крут
Про матеріал: Сценарій лінійки, до проведення якої можна залучити клас чи всю школу. Для втілення сценарію потрібно декілька учнів. Матеріал оперує історичними фактами та містить тематичні поетичні рядки.


Автор: Смусь Ольга Іванівна
Розробка: Урок пам'яті на тему: «Крути – і сум, і біль, і вічна слава України» 
Про матеріал: Сценарій виховного заходу вшанування пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року.

Користуйтеся спільною Бібліотекою, аби знаходити більше корисного та цікавого для вас та учнів.


ДФ «Герої України. Крути. Перша Незалежність»

Вибір за вчителем, як саме проводити урок, про що говорити. Єдина рекомендація – зробити максимум для того, аби дитина вийшла після уроку не з думками «Нарешті закінчився урок!», а з усвідомленням значимості тих подій.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.