Практичні поради, які допоможуть зробити виховну годину до дня Святого Валентина цікавою.

14 лютого увесь світ відзначає свято закоханих – день Святого Валентина. В Україні його почали святкувати відносно недавно, але цей день  уже став одним із найулюбленіших свят як для дорослих, так і для школярів. Але як провести виховну годину до Дня закоханих нетривіально? Так, щоб дітям було дійсно цікаво? Маємо для вас кілька порад!

Вгадай традицію

Спитайте у школярів, які незвичайні традиції святкування цього дня в інших країнах ви знаєте? Так, наприклад, у Канаді в цей день жінка може запропонувати своєму коханому одружитися. І якщо той відмовиться, йому буде непереливки. Тому дехто з чоловіків намагається не потрапляти на очі жінкам у цей день. А в Японії навпаки: чоловіки отримую більше подарунків, ніж жінки. Британці ж дарують валентинки не тільки людям, а й домашнім улюбленцям.

Запропонуйте учням напередодні святкування самим знайти цікаві факти про традиції святкування дня Святого Валентина в інших країнах. Можна провести гру «Правда чи неправда»: ведучий зачитуватиме цікаві факти про традиції святкування, а діти відгадуватимуть, правда це, чи ні.  Наприклад, чи правда, що у НІмеччині Святий Валентин – покровитель не усіх закоханих, а психічно хворих? Або чи правда, що у Данії в цей день прийнято дарувати не живі, а засушені квіти?

Звісно, учням початкової школи буде складно грати у таку гру. Тому запропонуйте дітям пофантазувати про те, як святкуватимуть цей день їхні улюблені герої мультфільмів та казок. Допоможіть школярам навчитися висловлювати свою любов. Нехай вони напишуть теплі слова любові мамі, татові, іншим членам родини й навіть домашнім улюбленцям. Адже день Святого Валентина – свято любові.

Поробки та подарунки

Який День закоханих без вітальних валентинок та листівок із сердечками? Так приємно отримувати подарунки, зроблені саме для вас. А робити власноруч подарунки для когось із близьких – ще приємніше. Ми зробили добірку легких та оригінальних матеріалів для виконання поробок у класі. Й не лише початкової школи. Допоможіть учням зробити цей день щасливим та незабутнім!

1. Оригінальна валентинка з багатьма сердечками
Виконання цієї поробки не потребує багато часу. А потрібні матеріали знайдуться в сумці у кожного учня. Найголовніше – поробка вийде дуже красива та оригінальна. Залишається лише задіяти уяву.

2. Листівка з квіткою із сердечок

Надзвичайно красива листівка. А для її створення знадобиться обмаль матеріалу! Ножиці, 2 аркуші щільного кольорового паперу (один аркуш – рожевий, другий – червоний), 1 аркуш щільного паперу білого або кремового кольору, двосторонній скотч або клей.

1. Спочатку треба вирізати рожеві та червоні сердечки. Для цього аркуші кольорового паперу складають навпіл й сердечки вирізають за лінією згинання. Вони повинні бути однаковими за розміром. Потрібно 8 кольорових сердечок.

2. Наступним кроком буде приклеювання сердечок на листівку. Для цього беремо білий чи кремовий папір, складаємо його навпіл. Якщо хочете листівку меншого розміру, відріжте зайвий папір. Визначте центр листівки. На цю точку орієнтуватимемось, наклеюючи сердечки. Можна застосувати клей або двосторонній скотч. Розташовуйте сердечки, орієнтуючись на центр, розкладайте їх, як квітку. Приклеюйте колом, половинки сердечок мають бути, наче сторінки книги.

3. Йдіть по колу. Нехай утвориться квітка з пелюстками.

4. Готово!

3D-листівка до Дня Святого Валентина

Об’ємна поробка завжди має красивий вигляд. А цю дуже легко робити. Запропонуйте учням подарувати комусь із близьких таку листівку. Усі будуть у захваті!

Прикрашаємо клас до свята

На свято хочеться причепуритися, вбратися у щось красиве – бо це ж свято! А ще хочеться, щоб усіх нас атмосфера свята огортала та радувала. Для цього потрібно прикрасити приміщення, щоб увесь день посміхатися та насолоджуватися святковим настроєм. Ми підготували декілька відео, які допоможуть вам разом із учням легко та швидко причепурити ваш клас.

1. Об’ємні сердечки та помпончики  

Прикрасьте клас об'ємними сердечками та милими помпончиками з червоних ниток для в'язання. Це допоможе зробити ваш навчальний простір не тільки святковим, а й затишним.

2. П'ять дивовижних поробок для декору класу

У відео покроково показано, як робити прикраси: гірлянди із сердечками та бусинками, будиночки з сердечками та оригінальні сердечки зі стрічок кольорового паперу.

Рефлексія «Що таке кохання»

Незалежно від віку ваших учнів проведіть із ними бесіду про те, що таке кохання. Адже важливо вже з початкових класів усвідомити, що любити когось – це не лише дарувати валентинки 14 лютого. Поцікавтеся, як діти розуміють, що їх люблять.

Зі старшокласниками поговоріть про таке:

  • як вони розуміють кохання;
  • для чого людині кохання;
  • чим відрізняються поняття «любов» та «кохання»;
  • любити когось – це…
  • як проявляти свою любов;
  • як пов’язані любов та відповідальність.

З учнями молодшої школи можна обговорити, що вони відчувають, кажучи, що люблять когось. Разом із дітьми поміркуйте, в яких казках та мультфільмах є історії кохання. Запропонуйте учням намалювати емоції, які у них асоціюються зі словом «любов».

Скринька добра

Також можна напередодні виховної години зробити скриньку чи кошик, куди учні можуть анонімно класти записки з питанням чи проханням допомогти розібратися з ситуацією, пов'язаною з коханням. Це має бути виключно анонімно, без імен та прізвищ, щоб не втратити довіру учнів.  А взагалі, така скринька має бути присутня у класі не лише один день на рік, а протягом усього навчального процесу. Дітям, особливо в підлітковому віці, потрібні підтримка та добре слово від дорослої людини. Тому дуже добре, коли дитина (нехай і анонімно) звертається за порадою до вчителя. Адже вчитель не лише той, хто викладає предмет. Найкращий спосіб виявити любов до учнів – стати їхньою підтримкою, мудрим порадником. Наприклад, можна обговорити нагальне питання без згадки імен та прізвищ під час виховної години. Або, ознайомившись з листами у скриньці, сказати учням, що той, хто потребує допомоги, може приходити о певній годині до класу, щоб поспілкуватися віч-на-віч.

Нехай виховна година до дня Святого Валентина буде не черговим заходом, а зустріччю, сповненою світла та любові. Й усі слова нехай ідуть від серця, а не зі сценарію виховного заходу. Діти вчаться любити, коли відчувають, що їх люблять.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter
Коментарі

Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.