Жінки грають важливу роль у науковому і технологічному співтоваристві, але навіть зараз, у ХХІ столітті, науковиць менше, ніж науковців. А ще кілька десятиліть тому жінка в науці взагалі виглядала радше екзотично. Ба більше, насправді не так уже й давно жінки взагалі не мали можливості отримувати освіту! На щастя, ці часи лишилися в минулому.
На щастя, зараз часи змінилися, але презентація жінок у науці все одно лишає бажати кращого. До того ж скільки відкриттів, зроблених саме науковицями, замовчувалося! Що, звісно, створювало додаткове підґрунтя для різноманітних стереотипів, жартів тощо. Саме для того, аби допомогти школярам позбутися упереджень та дізнатися більше про наукові відкриття, зроблені саме жінками, ми розробили неймовірно цікавий конкурс «Жінки в науці».
До речі, 11 лютого відзначався Міжнародний день жінок і дівчат у науці, головна мета якого полягає якраз у в забезпеченні повного і рівного доступу до науки для жінок і дівчаток, і їхній участі в ній. І це справді дуже важливо! Ми ж не можемо допустити, щоб якісь неймовірні відкриття так і не були зроблені через застарілі стереотипи?
Конкурс розрахований на учнів 1-11 класів і покликаний допомогти дітям отримати більше корисної інформації про видатні наукові відкриття, зроблені жінками, а також з'ясувати, чому гендерні стереотипи шкодять як розвитку науки, так і всього суспільства загалом. Завдяки участі в конкурсі діти дізнаються:
- що таке стереотипи та чому вони такі шкідливі;
- що таке 3D-біопринтінг;
- хто з науковиць першою отримав Нобелівську премію;
- хто та як вигадав склоочисники для автівок;
- завдяки чиїм винаходам ми зараз користуємося GPS та Wi-Fi.
- І це ще далеко не все! А ще ми розробили цікаві інтерактивні завдання та доповнили їх чималою кількістю ілюстрацій, відео та анімації. Школярі та школярки точно не занудьгують! До того ж в основі завдань – не шкільна програма, а цікаві та важливі питання, з якими може зіштовхнутися будь-хто з дітей.
Запропонуйте своїм учням долучитися до пізнавального конкурсу! Реєстрація триває з 9 лютого до 13 березня, а доступ до завдань буде відкрито одразу після реєстрації. Конкурс безкоштовний, тож неодмінно захочуйте кожного учня взяти в ньому участь.
Мета нашого конкурсу – не оцінити рівень знань школярів, а доповнити їхні знання, тож ми заохочуємо кожного учасника, незалежно від результатів конкурсу. Переможці будуть нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, а решта отримає іменні сертифікати. А кожен учитель, чиї учні візьмуть участь у конкурсі, отримає подяку, яка стане підтвердженням його професійної активності та доповнить учительське портфоліо.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.