Повідомлення "Корисно і смачно" розповідається про користь українського борщу, страви інших народів. Має освітньо-виховне значення, бережливе ставлення до свого організму. Даний матеріал можна використати як додаткову інформацію як до уроків про здорове харчування.
Корисно і смачно
Про користь українського борщу
Український борщ, приготовлений за традиційним рецептом, є ідеально збалансованим стравою. Співвідношення в ньому білків, жирів і вуглеводів – носіїв енергії, необхідної для нормальної роботи всього організму, а також мінералів, вітамінів і ферментів таким, що кращого й бажати не треба. Показник оптимального співвідношення поживних речовин не підходить лише прихильникам роздільного харчування і вегетаріанцям, якщо мова йде про борщ на м’ясному бульйоні. Для інших людей страва являє собою зразок гармонії продуктів в одній тарілці. Коли в страві все збалансовано, то, наприклад, жири (рослинні або тваринні) дають м’який жовчогінний ефект, що корисно для печінки. Виходячи з цього, і вся травна система починає працювати, як годинник.
Справжній український м’ясний борщ з салом – справжнє джерело білка, що є вражаючим по силі енергетиком, який гарантує бадьорість і високий рівень працездатності. Повноцінний білок живить, дає відчуття ситості надовго, підвищує ефективність обмінних процесів. Овочі і приправи постачають організму макро – і мікроелементи, органічні кислоти, клітковину, вітаміни A, C, K і групи В.
Борщ – чудовий детоксикатор, очищає організм від токсинів. Суміш овочів, які йдуть на приготування цього традиційного українського борщу, не випадково називають «чудовою сімкою». Буряк, картопля, капуста, цибуля, морква, помідори, зелень (іноді часник) – всі разом вони відмінно доповнюють один одного і утворюють ту саму «чудову сімку», яка у відвареному вигляді виступає в якості чудового сорбенту, «щітки». За рахунок присутньої в цих овочах клітковини – досить грубій їх частини, яка практично не перетравлюється шлунком і виводить продукти розпаду і гниття, які накопичилися в організмі.
Бульйон українського борщу, як сказали б японські довгожителі, посилає енергію травлення і відновлює кров, тобто регулює її в’язкість, роблячи її більш рідкою, що корисно для серця і судин.
Корисні властивості японських суші
Корисні властивості суші пов'язані з тим, що продукти приготування містять різноманітні вітаміни та мікроелементи, омега-3 жирні кислоти і білки. Дуже важливо, що суші не піддаються термічній обробці, яка значно знижує корисну дію вітамінів і мікроелементів. Суші сприяють поліпшенню діяльності серця, судин і шлунку, збільшують розумову активність.
Суші найчастіше їдять з соусом васабі, який має антисептичні властивості. Рис містить клітковину, яка просто необхідна для хорошого травлення.
Не дивно, що серед японців дуже багато довгожителів і практично відсутні повні люди. Згідно з науковими даними, отриманими в ході дослідження, регулярне вживання в їжу суші значно знижують небезпеку захворювання на рак легенів у курців. Доведено також, що ця страва допомагає впоратися з депресією. Цей вплив суші засноване на поліненасичених жирних омега-3 кислотах, що містяться в рибі. Діти, які регулярно вживають в їжу рибу, виростають врівноваженими людьми.
Корисна вівсянка
Можна назвати ще чимало країн, з харчових традицій яких можна перейняти чимало корисного. Наприклад, звичку корейців ретельно пережовувати їжу і вечеряти не пізніше семи вечора, звичай французів планувати трапези на один і той же час з дня на день і їсти неодмінно в приємній компанії, традиції італійців, які вживають велику кількість овочів і не змішувальних м`ясо з рибою. Когось може надихнути приклад шведів, також увійшли до числа самих струнких націй, які в суворих кліматичних умовах віддають належне свіжим молочним продуктам, рибі і ягодам.
На сніданок норвежці їдять не що інше, як вівсяну кашу - і після цього мчать на роботу, відчуваючи на собі такі ж мінусові температури, як і ми. Так що заважає нам завести цю звичку, додаючи в пластівці геркулесу сезонні ягоди і ложку нежирної сметани?
Горіхи
Дієтологи стверджують, що вживання в їжу горіхів кілька разів на тиждень знижує ризик захворювань серцево-судинної системи.
Ягоди
Ягоди містять мало цукру і багато клітковини. Чорниця підвищує пам'ять, малина і суниця містять велику кількість елагової кислоти - потужного антиоксиданту, який, за даними Американського товариства боротьби з раком, має протиракові властивості.
Бобові
Боби містять дуже велику кількість клітковини, яка допомагає контролювати вагу, захищає від захворювання на діабет, а також запобігає раку прямої кишки і хвороби серця.
Молочні продукти
Свіже молоко містить велику кількість ліноленової кислоти - речовини, що захищає від онкологічних захворювань. Крім того, в ньому багато вітамінів, мінералів і корисних бактерій.
Натуральне м'ясо
М'ясо від корів, що харчуються травою, сильно відрізняється за складом жиру від м'яса з супермаркету: у ньому високий вміст жирів омега-3. Воно є багатим джерелом білків і вітаміну B12, не утримуючи при цьому стероїдів, гормонів та антибіотиків.
Яйця
Яйця, які багато хто вважає ідеальним природним продуктом, містять багато білка і порівняно мало кілокалорій. У жовтку міститься холін - найважливіша поживна речовина для мозку, а також лютеїн, корисний для зору. Правда, за високого вмісту холестерину (дуже потрібної організму речовини, яка, однак, у великих кількостях починає йому шкодити) лікарі не радять їсти яйця частіше, ніж раз на тиждень.
Яблука
Яблука корисні не тільки для зубів, але і запобігають раку легенів, діабету і астму. В одному яблуці міститься п'ять грам клітковини і набір поживних речовин, включаючи вітамін K, корисний для кісток. Здавна відома користь яблук для організму людини, але багато раніше невідомі корисні властивості були відкриті зовсім недавно.
Склад корисних речовин в яблуках залежить від сорту, умов вирощування та зберігання, від їхньої зрілості та тривалості зберігання.
Яблука містять велику частку сахаров , основним з яких є фруктоза. Яблучну, лимонну, хлорогенову, урсолову органічні кислоти (урсолова кислота регулює обмін речовин в організмі людини).
В хімічному складі яблук містяться дубильні, мінеральні й пектинові, азотисті речовини, залізо, калій і ін, клітковина. За вмістом вітамінів яблука незвичайно багаті , містяться в них вітаміни А, С, РР, Е, К, Р, групи В, фолієва кислота, інозит.
Найголовнішим властивістю яблук, є їх здатність знижувати рівень холестерину в крові . Доведено, що містяться в них нерозчинні волокна з'єднуються з холестерином, видаляють його з організму, чим запобігають передчасному старінню організму і знижують ризик виникнення серцевих нападів.
Доведено що, з'їдаючи (ретельно розжовуючи) п'ять яблучних зерняток можна забезпечити організм добовою нормою йоду .
Капуста
Білокачанна, брюссельська, брокколі - всі види капусти містять індоли, речовини, що знижують ризик захворювань. Крім вітамінів, вони також містять сульфорафан, який допомагає організму очищатися від шкідливих хімічних речовин.
Цибуля і часник
Згідно з безліччю досліджень, цибуля і часник допомагають боротися з різними захворюваннями. Корисні властивості цибулі та часнику дуже важко переоцінити. Тільки одна їх наявність в будинку допомагає знезаражувати домашню атмосферу, причому в буквальному сенсі: фітонциди, що містяться в цибулі і часнику, вбивають деякі хвороботворні віруси, у тому числі віруси застуди та грипу.
П’ята частина риби — це білок. Організму людини необхідно споживати білок кожен день, з розрахунку 0,8 грам на 1 кг ваги. Недолік білка в організмі позначається на працездатності й опірності інфекціям. Крім того, це будівельний матеріал для тіла. Тому важливо включати в раціон харчування рибні продукти. Необхідно також пам’ятати, що риба перетравлюється в організмі швидше тваринного м’яса.
У рибі багато жирних кислот, які значно знижують ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, в риб’ячому жирі містяться вітаміни А, D і Е, які необхідні для зміцнення кісток і м’язів, для росту організму.
Багато хто не знає, чим корисна червона риба. Варто сказати, що вчені виявили в ній ряд жирних кислот типу Омега-3, які очищають кров від холестерину і жиру.