Урок: математика
Клас: 2-й
Дата: _____________
Тема: Повільно, швидко. Віднімання виду 11–а. Розв’язування задач.
Мета: вчити віднімати вирази виду 11–а; актуалізувати знання учнів поняття «повільно», «швидко»; удосконалювати навички обчислення виразів, розвивати вміння складати і розв’язувати задачі різних видів; виховувати любов до математики.
Обладнання: моделі іграшкових автомобілів, звірят, робот, мультимедійний комплект; зображення ялинки, кульки для прикрашання ялинки.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА.
Організаційний момент.
Створення позитивного настрою. Мотивація навчальної діяльності.
Ось і все! Дзвенить дзвінок,
В гості йде до нас урок.
Сядьте зручно! Усміхніться
І на мене подивіться!
– До нас на урок завітала гостя, без якої не проходять жодні зимові свята.
– Відгадайте, будь ласка, загадку та скажіть: «Хто вона?»
В неї гарні, пишні віти,
І колючок не злічити…
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас. (Ялинка)
– Так, молодці, це дійсно Ялинка. Але ж вона якась сумна і зовсім не весела. Як ви думаєте, чому? (Відповіді учнів)
– Так, у загадці було сказано, що вона любить прикраси. Тож, нумо вберемо нашу Ялиночку до зимових свят. Ми будемо виконувати завдання і поступово на ній з’являтимуться новорічні іграшки. І вона перетвориться на справжню красуню.
– Нумо, до роботи!
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА.
1. Практична робота на визначення швидкості руху предметів; формування й розвитку уявлення про порівняння швидкостей.
2. Уточнення понять «швидко», «повільно». У яких ситуація люди використовують ці поняття? (Коли хочуть сказати про рух чи дії чогось, чи когось).
3. Робота в зошитах.
– Відриваємо зошити, записуємо число, класна робота.
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу,
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу враз візьмусь.
– Пригадайте, чим відрізняється одноцифрове число від двоцифрового?
– Пропишіть, будь ласка, число, в якому 8 одиниць, а десятків на 3 менше. (53)
Графічний диктант.
Початкова точка – 2 клітинки вниз, 5 клітинка вправою.
Усні обчислення. Гра «Намистинки».
Склад числа «Ялиночки»
Виконання завдання 2 на с.57
4 = 1 + 3
5 = 1 + 4
7 = 1 + 6
3 = 1 + 2
6 = 1 + 5
Пояснення завдання 3, с.57
Розв’язування прикладів 4, с.57.
11 – 2 = 10 – 1 = 9
11 – 3 = 10 – 2 = 8
11 – 4 = 10 – 3 = 7
11 – 5 = 10 – 4 = 6
11 – 6 = 10 – 5 = 5
11 – 7 = 10 – 6 = 4
11 – 8 = 10 – 7 = 3
11 – 9 = 10 – 8 = 2
Робота над задачею 5, с.57
Оксана – 6 дн.
на ? дн. швидше
Петрик – 11 дн.
Розв’язання
11 – 6 = 5 (дн.)
Відповідь: Оксана на 5 днів прочитала книжку швидше, ніж Петрик.
Робота над задачею 6, с.57
З тенісу – 8 дн.
З шахів - ?, на 3 дн. довше
Розв’зання
8 + 3 = 11 (дн.)
Відповідь: 11 днів тривали змагання з шахів.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Підсумок уроку. Рефлексія.
– А з яким настроєм ви закінчуєте урок? Про що дізналися на уроці? Чи справдилися ваші очікування? Оцініть свою роботу.