Тема:Повторення і закріплення знань про лексичне значення слова, слова ввічливості, тематичні групи слів
Мета: вчити спостерігати і досліджувати значення слів, складати і записувати речення за малюнками та поданими запитаннями; виховувати спостережливість, інтерес до оточуючого, любов до природи.
Обладнання: Мультимедійний комплект, картки, лего.
Хід уроку
І.Організація учнів до уроку.
Ось і дзвоник дав сигнал, працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо і урок розпочинаймо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ.Повідомлення теми уроку
Тож, відкрийте зошити і запишіть дату прибуття судна в місце призначення.
(запис дати в зошит.)
Щоб наші дузі швидше повернулися ми в класі будемо їм допомагати. Тому робота наша буде називатися… (класна.)
1.Каліграфічна хвилинка (Слайд4)
Всі записи у зошиті ведіть старанно, каліграфічно.
Запишіть у зошит букву с та з’єднання.
ІУ.Закріплення вивченого матеріалу.
Гаджик нагадав, що мандрівникам час повертатися на вітрильник. Але на шляху до нього виникли перешкоди. Щоб їх подолати виконайте завдання.
Мавпа, кенгуру, жираф – це ________________ .
Шафа,___________________ - це меблі.
( мультимедійна дошка) -1 кубик
«Дзиґа» (квіти, овочі, шкільне приладдя, страви)
( мультимедійна дошка) -2 кубик
3.Для подальшого пересування мандрівників потрібно розчистити стежку, записавши сполучення слів у дві колонки.
Ленинг апс 3.3 - 2 рази. 4.Робота в зошиті.
Запишіть у дві колонки слова зліва з прямим значенням, праворуч з переносним значенням.Слайд6
Солодкі яблука, солодкі слова, колючий вітер,колючий їжак.
Пряме значення Переносне значення
Перевірка
5. - Друзі зустріли багато предметів, які мають однакові назви, але мають різні значення. Слайд7
Кран, ключ, ручка.
- Дайте назву предметам які мають різне значення.
6.Робота в зошиті
- Складіть два речення зі словом ключ, щоб у слово мало різне значення.
7.- Дайте назву предметам які мають різне значення.
Ленинг апс 3.4 - 2 рази.
8.Несподівоно дорогу перегородили пари гномів. Щоб вони звільнили шлях, опишіть їх протилежними за значенням словами.(Слайд8)
9.Слайд 9 з протилежними словами (лего) Слайд10
10.Стежина привела мандрівників до річки. Через неї перейде той, хто вибере з поданих слів близькі за значенням і з’єднайте їх лініями.
Радісний, хихикає, розмовляє, веселий, сміється, говорить.
Слайд11
Робота в парі. Картки квітів
(Ленинг апс Слова синоніми, антоніми.)
11. На стежині вони побачили зачарованого зайчика. Щоб зняти чари опиши його.
12.Знавці мови звернулися до Сови. Вона зможе їх почути, якщо вставити в текст пропущені слова.С
У.Підсумок уроку
Самооцінювання (лего)
Слайд12