Повторення матеріалу за курс початкової школи (1 урок)

Про матеріал
Урок спрямований на повторення компонентів дій додавання та віднімання, правил їх знаходження. Запропоновані завдання сприяють відтворенню вміння виконувати додавання та віднімання багатоцифрових чисел.
Перегляд файлу

УРОК 1

Тема

Повторення матеріалу за курс початкової школи

Мета:

Формування компетентностей:

  •   предметна компетентність:

 

 

відтворити вміння читати та записувати багатоцифрові числа; повторити означення дії додавання, віднімання, назви компонентів цих дій, правила знаходження невідомих компонентів; відтворити вміння виконувати додавання та віднімання чисел.

  •    ключова компетентність:

спілкування державноюграмотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; поповнювати свій словниковий запас;

математична компетентністьоперувати числовою інформацією;

уміння вчитися впродовж життя  визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети.

  •    наскрізні лінії:

здоров'я і безпека  - здатність  вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

Тип уроку:

узагальнення та систематизація знань.

Обладнання та наочність:

 

картки

 

ХІД УРОКУ

І.  Організаційно-підготовчий етап

  1. Ознайомлення з учнями класу.
  2. Ознайомлення учнів з особливостями вивчення математики в 5 класі, особливостями підручника та роботи з ним, вимогами до вивчення предмета, критеріями оцінювання навчальних досягнень.
  3. Ознайомлення з необхідним обладнанням на уроках математики.
  4. Підписування зошитів.
  5. Ознайомлення з вимогами до запису в зошитах:
  •        кожен математичний запис повинен бути чітким, охайним, зручним

для читання і зрозумілим;

  •        необхідно  вживати  лише  загальноприйняті  математичні  символи,

одиниці вимірювання величин, записувати їх правильно і на потрібних місцях. У запису скорочених назв одиниць вимірювання крапки

не ставляться;

  •        помилкові записи не виправляють, а закреслюють однією косою ри-скою.

ІІ. Основний етап.

  1. Ознайомлення з темою та метою уроку.
  2. Мотивація навчальної діяльності. Цікаві факти про математику

Математика — точна наука, яку так само називають царицею всіх наук, за свою багатовікову історію існування вона накопичила безліч цікавих фактів.

 Соціологічні опитування по всьому світу показали, що найбільша кількість людей вважає щасливим числом «7», друге за популярністю — «3». Такі результати не дивні, адже практично у всіх культурах і релігіях з найдавніших часів «7» пов'язане з позитивною енергетикою.

Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.

Якщо додати всі числа від одного до ста, то вийде 5050.

Корольок — найменша співоча пташка в Європі, Росії та Азії, важать 6-7 грамів

Оптимісти́чна  найдовша у світі  гіпсова  печера, найдовша печера Євразії та п'ята за довжиною серед печер світу. Сумарна закартована довжина ходів становить понад 260 км.

  1. Усний рахунок (табличка множення)
  2. Математична «Лічильний многокутник»

  1. Фронтальна бесіда

Питання для бесіди:

  • Скільки цифр у математиці? Назвіть їх?
  • Скільки чисел у математиці?
  • З яких цифр складається число 35?
  • Що можете сказати про числа 5 і 555? (одноцифрове, багатоцифрове)
  • Знайдіть спочатку суму двох чисел, а потім різницю цих же чисел.

             12708  і  9592;          45616  і  33569.

Питання для обговорення

  • Яких правил дотримуємося, коли виконуємо дію додавання чи віднімання?
  • Як називають числа під час додавання?
  • Як називають числа під час віднімання?

 

Алгоритм додавання:

1) При додаванні (відніманні) багатозначних чисел одиниці підписують

під одиницями, десятки під десятками, сотні під сотнями і т. д.;

2) додавати (віднімати) починають з одиниць;

3) далі додають (віднімають) десятки, сотні і т. д.

 

  1. Фронтальна бесіда

— Як знайти невідомий доданок?

— Як знайти невідомий від’ємник?

— Як знайти невідоме зменшуване?

 

  1. Розв’язування  рівнянь

в) 674508 + x= 1230300;   14035 – x= 7204

 

  1. Робота над задачею 

  Дієтична їдальня одержала 2 бідони молока: у першому міститься 36 л, а в другому –  на 5 л більше, ніж у першому. На обід витратили з кожного бідона по 25 л молока. Скільки літрів молока залишилося в кожному бідоні?

 

По завершенню роботи над задачею проводиться бесіда щодо реалізації наскрізної лінії «Здоров’я і безпека».

Питання для обговорення:

  • Чи вважаєте ви молоко – корисним продуктом для здоров’я? Чому?
  • Молоко корисне для здоров'я кісток.  Всі чули про таке неприємне захворювання як остеопороз. Всі знають, що для здоров'я кісток необхідний кальцій, фосфор і вітамін D — і все це є в молоці. Щоб отримати середню добову норму кальцію, достатньо трьох склянок молока в день. Крім того, багато кальцію міститься в інших молочних продуктах: кефірі, йогурті, деяких видах сиру (наприклад, в кисломолочному сирі, чеддері, моцарелі)

 

9. Робота на карточках. Виконання тестових завдань (із взаємоперевіркою)

    Укажіть букву,  що відповідає правильній відповіді.

  1. Запишіть цифрами число двадцять дев’ять тисяч три.

а) 29300       б) 29003           в) 29030           г)2903

  1. Виконай додавання: 23045+36480

а) 58625       б) 59425           в) 59525           г) 60425

  1. Виконай віднімання: 873534  –  39156

а) 48198       б) 47298           в) 49098          г) 834378

 

ІІІ.  Рефлексія

  • Що ви вважаєте основною метою сьогоднішнього уроку?
  • Що найбільше запам’яталося вам із сьогоднішнього уроку?

 

ІV.  Домашнє завдання

         с.7 № 12, №15

Додаткове завдання.

У запису чисел  8  8  8  8  8  8  8  8  поставте між деякими числами знак + так, щоб утворився вираз, значення якого дорівнює 1000.

 

 

Використані джерела:

  1. https://milkalliance.com.ua/blog/ua/stattya/prychyn-chomu-varto-pyty-moloko-kozhen-den
  2. https://uk.wikipedia.org
  3. https://www.facebook.com/OBKPROEKT/posts/748312635295263/
  4. Ензельт Ольга   Уроки математики в5 класі. — Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. — 288 с.

 

 

 

 

docx
Додано
4 вересня 2021
Переглядів
721
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку