Повторення вивченого про дієслово.

Про матеріал
У своїй розробці по темі "Дієслово" звертала увагу на роботу в парах,групах а також творчі завдання наприклад скласти казку. Діти закріплювали навички самооцінювання ,що потрібно себе оцінювати чесно,справедливо.
Перегляд файлу

Тема: Повторення вивченого по дієслово.

МЕТА: узагальнити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, удосконалювати вміння розпізнавати часові форми дієслова. Формувати самоосвітні компетентності, активізувати та поповнювати словниковий запас учнів, розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності учнів, вміння працювати самостійно і в групах. Виховувати любов і бережне ставлення до природи.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Обладнання: ноутбук  самоперевірка, робота з картками, завдання для групової та самостійної роботи.

                                                Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

    – Діти, я рада вітати  вас на нашому уроці.

Сьогодні на урок, до нас завітали гості, а гостям ми завжди раді. Тож давайте розпочнемо наш урок з привітання.

                                        Я посміхаюсь сонечку!

                                        Здрастуй золоте!

                                        Я посміхаюсь квіточці!

                                        Хай вона цвіте!

                                        Я посміхаюсь дощику!

                                        Лийся, мов з відра!

                                        Гостям ми посміхаємось

                                        Зичимо добра!

– Ну а тепер складемо девіз нашого уроку з «розсипаних слів». (на дошці слова)

Добре, знати, хто, хоче, все, того, навчати.

  (Добре того навчати, хто хоче все знати).

      – Хто з вас хоче все  знати?

      – Я рада, що ви , діти, хочете навчатися!

II. Повідомлення теми та мети уроку.

      - Сьогодні на уроці ми повторимо все, що знаємо про дієслово як частину     мови. Будемо працювати цікаво, самостійно, в парах та в  групах.

III. Актуалізація опорних знань учнів.

а) Виразне читання віршів учнями

Учень 1.

Весна у всі шпаринки рветься,
Зчорніли клаптики снігів,
Веселе сонечко сміється
І річка вийшла з берегів.

Учень 2.

Розквітли проліски блакитні,
Фіалки ніжні зацвіли.
А хмарки білі і тендітні
У синім небі попливли.

- Який настрій викликав у вас цей вірш?

- Які зміни відбулися в природі з приходом весни?

б)  Гра «Кубик Блума».( на гранях назви, поясни, придумай, поділись…)

     - Яку частину мови ви вивчили?

    Що таке дієслово?

    На які питання відповідають дієслова?

    Як називається початкова форма дієслова?

    Які часові форми дієслова ви знаєте?

    Як змінюються дієслова минулого часу?, теперішнього?, майбутнього?

    Скільки дієвідмін має дієслово?

    Як визначити до якої дієвідміни належить дієслово?

    Яким членом речення найчастіше є дієслово?

     Які дієслова прозвучали в вірші ?

в) Складання ментальної карти.  Колективна робота.

 

 

 

 

IV. Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу.

1.Творча робота в парах.

Замінити дієслова неозначеної форми дієсловами :

а) минулого часу ;

б) теперішнього часу

(Літати) над пасікою бджілка і (прислухатися). (Чути) , що десь далеко – далеко дзвенять голосні дзвіночки.( Летіти) бджілка на музику дзвіночків. (Прилітати) до лісу. А то (дзвеніти) квітки конвалії.

До чого прислухалася бджілка ?

Чиї дзвіночки дзвеніли в лісі ?

2. Робота в групах.

- Пригадайте, як дізнатися до якої дієвідміни належать дієслова і виконайте завдання з карточок.

а) Визначити дієвідміну дієслів написаних на карточках, розкласти слова у дві колонки

Несе, змінює, загомоніли, забриніли, поспішає, торкнулося, піднімає, радіти, розпускається, курличе, стоїш, потопає, прилетіли, уквітчалася, зацвіло, забуяло, синіє, визирає, виграє.

  1. Гра «Добери дієслово». Вправа «Мікрофон» складіть за вибором одне речення.

       Накивати п’ятами –

       грати в мовчанку –

       дати волю сльозам –

       всипати перцю –

  1. Робота у зошиті. Списати прислів’я , розкриваючи дужки.

           (Не) смійся з другого, щоб тобі (не) було такого.

           (Не) роби нікому того, що тобі не мило.

                                 Фізкультхвилинка 

Встаньте , діти, посміхніться,

Землі рідній поклоніться,

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

В різні боки нахиліться,

Веретином покрутіться,

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

5. Робота в групах. Інсценізація казки »Пролісок».

    а) Скласти казку про пролісок, використовуючи дієслова – підказки: настала, пригріло, прокинулась, потяглась, розкрила, засміялася.

   б) За малюнком скласти розповідь про весну.

 

  1. Рефлексія.  Картка самооцінювання. Діти, оцініть себе.
  2. Підсумок уроку.

--Над якою частиною мови працювали на уроці?

           -- Які завдання найбільше сподобались?

          

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бояринова Людмила
    Дякую за розробку уроку!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
13 січня 2023
Переглядів
500
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку