Повторення вивченого з літератури у І семестрі

Про матеріал
Мета уроку: узагальнити знання, вміння й навички учнів , набуті у І семестрі; розвивати усне мовлення, мислення, увагу, пам’ять, літературно- художні компетенції учнів, вміння виразно і вдумливо читати твори, грамотно висловлювати свої думки, почуття; формувати вміння вчитися впродовж життя; виховувати в учнів громадянські почуття, активну життєву позицію.
Перегляд файлу

                                                                                                          8 клас

Тема.     Повторення та узагальнення вивченого з української 

              літератури у І семестрі

Мета:  узагальнити знання, вміння й навички учнів , набуті у І семестрі;

             розвивати  усне мовлення, мислення, увагу, память, літературно-

             художні компетенції учнів, вміння виразно і вдумливо читати твори,

            грамотно висловлювати свої думки, почуття; формувати вміння

            вчитися впродовж життя; виховувати в учнів громадянські почуття,

            активну життєву позицію.

Тип уроку:  урок узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

 

Перебіг уроку

Оголошення теми й мети уроку.

Опрацювання навчального матеріалу.

 

Конкурс № 1

«Відгадай твір»

  1.         Ой ти станеш за шабелькою,

        А я з кулаками,

        Ой, щоб слава не пропала

        Проміж козаками.

                            («Зажурилась Україна»)

  1.         З багатого хоч я й візьму –

        Убогому даю.

        Отак гроші поділивши,

        Я гріхів не маю.

                           («За Сибіром сонце сходить»)

  1.         Бо я вже потурчилась,

        Побусурманилась

        Для розкоші турецької,

        Для лакомства нещасного.

                       (Дума «Маруся Богуславка»)

  1.         Не прийнялись три ясени,

        Тополя всихала,

        Повсихали три явори,

        Калина завяла.

        Не вертаються три брати.

        Плаче стара мати,

        Плаче жінка з діточками

        В нетопленій хаті.

                             (Т.Шевченко, «Ой три шляхи широкії»)

 

       5.        Лунали б тоді мої мрії

                  І щастя моє таємне,

                  Ясніше, ніж зорі яснії,

                  Гучніші, ніж море гучне.

                                      (Леся Українка, «Хотіла б я піснею стати»)

  1.         Страшно впасти у кайдани,

        Умирать в  неволі,

        А ще гірше – спати, спати,

        І спати на волі –

        І заснути навік-віки,

        І сліду не кинуть

        Ніякого, однаково.

                      (Т.Шевченко, «Минають дні, минають ночі»)

     7.          Гей, поїхав Хмельницький

                  К золотому Броду, -

                  Гей, не один лях лежить

                  Головою в воду.

                                 («Чи не той то хміль»)

       8.        Не поет, хто забуває

        Про страшні народні рани,

        Щоб собі на вільні руки

        Золоті надіть кайдани.

                        (Леся Українка, «Давня казка»)

       9.        Для нас вона в світі єдина, одна,

                  Як очі її ніжно-карі…

                  Вона у зірках, і у вербах вона

                  І в кожному серці ударі.

                                 (В.Сосюра, «Любіть Україну»)

     10.        Яструб-розбійник  свисне

                  раптом над беззахисними,

                  ляже на нашу совість

                  за нашу байдужість

                  гріх…

                                  (В.Підпалий, «Бачиш: між трав зелених…»)

    11.         А хмара плете і плете

                  зелене волосся дощу,

                  холодне волосся дощу.

                                  (В.Голобородько, «З дитинства: дощ»)

    12.         Так же буде поле, як тепер, синіти,

                  і хмарки летіти в невідомий час

                  і другий, далекий, сповнений привіту,

                  з рідними очима порівняє нас.

                                  (В.Сосюра, «Васильки»)

 

 

 

 

Конкурс № 2

«Я добре знаю теорію»

         Закінчіть  речення.

     1. Розкриття сутності одного предмета через опис ознак іншого, схожого чи контрастного –… (метаморфоза).

    2. Гостре висміювання, критика чогось або когось, його поведінки –… (сатира).

    3.Віршоване побажання своїм рідним, близьким, гостям під час новорічних чи різдвяних свят –… (щедрівка).

    4. Основна подія чи кілька подій, про які розповідається у творі –…(сюжет).

    5. Зіставлення одного предмета, явища з іншим, подібним –…(порівняння).

    6.Поетичний твір, у якому початкові літери кожного рядка під час читання згори вниз утворюють слово чи фразу –… (акровірш).

    7. Художнє, образне означення –… (епітет).

    8. Невеликий ліро-епічний твір повчально-алегоричного змісту, що має сюжет і мораль  –… (байка).

    9. Доброзичливий,жартівливий сміх, що допомагає виправити певні вади людського характеру, недоліки поведінки –…(гумор).

   10. Образ-персонаж, довкола якого відбувається основна дія у творі, найглибше розкривається його характер –… (головний герой).

   11. Влучне, образне запитання, у якому є натяк на відповідь, або прихований опис предметів і явищ, що потребує відповіді - … (загадка).

    12. Образний опис природи, який створюється за допомогою художніх засобів - … (пейзаж).

 

 

 

Конкурс № 3

«Розшифруй. Анаграма»

      Переставте літери так,щоб утворилися слова.

ПЕТЕТІ  (епітет)

ФЕРНЕР  (рефрен)

ЙКАБА  (байка)

ЕДЕГЛАН  (легенда)

МУГОР  (гумор)

АЬМОРЛ  (мораль)

КАКАЗ  (казка)

ЗАЖПЕЙ  (пейзаж)

КАДАГАЗ (загадка)

ЖЕТЮС  (сюжет)

КАРИЛІ (лірика)

ТИРАСА (сатира)

 

 

Конкурс № 4

«Доведи свої знання»

      Учні по черзі витягають картки з назвами вивчених творів. Вони повинні назвати автора, рід, жанр, тему , про що йдеться у творі.

«За Сибіром сонце сходить»

«Маруся Богуславка»

«Ой Морозе, Морозенку»

«Давня казка»

«Наша мова»

«Чи не той то хміль…»

«Зимовий етюд»

«Мені однаково»

«Віють вітри, віють буйні»

«Засвіт встали козаченьки»

«Любіть Україну»

«Васильки»

 

 

 

Конкурс № 5

«Віднови слова»

  1.       Трішки туману і трішки інею,

      неба льодинку холодну –

      на шлях …

      Вечір, мов … (казка), над Україною,

      казка, як вечір,

      аж синьо в очах…

                                               (В.Підпалий, «Зимовий етюд»)

     2.        Співаймо пісні про кохання,

                щоб не вмерло слово …(«Дунай»),

                гуляймо весілля своїм дітям,

                щоб не вмерло слово … («коровай»).

                                                        (В.Голобородько, «Теплі слова»)

    3.         В далечінь холодну без жалю за літом

                (синьоока) осінь їде навмання.

                Вяне все навколо, де пройдуть копита,

                золоті копита чорного коня.

                                                         (В.Сосюра, «Осінь»)

    4.        А хмара плете і плете

               (зелене) волосся дощу, холодне волосся дощу.

               Але усім тепло,

               усі знають: дощ перестане,

               і хто напасеться, хто набігається,

               хто … (нахитається).

                                                     (В.Голобородько, «З дитинства: дощ»)

 

Підбиття підсумків.

Домашнє завдання. Підготувати розповідь про цікавв факти життя І.Малковича.

 

 

 

 

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Терпак Ольга Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Столяренко Людмила Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 лютого 2020
Переглядів
4437
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку