Урок-загадка засоби( Кросворд чайнворд відповідності прислів'я літературний диктант прислів'я приказки та інше
Чисті, вічно свіжі фольклорні джерела, як чарівна вода з казкового горнятка, наповнюють силою кожну творчу людину, дарують радість і дорослим, і дітям, переконують нас у тому, що творчість народу воістину безсмертна. (Л. Дунаєвська) Одне з таких фольклорних джерел - знайомі вам з дитинства загадки
Загадки — своєрідний і дуже давній вид народної творчості. В сиву давнину загадкам надавали магічного значення, вони були пов'язані з культовими обрядами й звичаями, в них помітні сліди первісного світогляду. Вміле відгадування загадок вважалося ознакою розуму і щасливої вдачі. Загадки служили засобом випробовування мудрості, зрілості людини.
Загадки — своєрідний і дуже давній вид народної творчості. В сиву давнину загадкам надавали магічного значення, вони були пов'язані з культовими обрядами й звичаями, в них помітні сліди первісного світогляду. Вміле відгадування загадок вважалося ознакою розуму і щасливої вдачі. Загадки служили засобом випробовування мудрості, зрілості людини. У древніх греків та німців загадки прирівнювались до єдиноборств. Їхні легенди свідчать про те, що люди, які не відгадали загадку наказувались смертю. Згодом вони втратили свою колишню функцію і використовувались як одна з форм культурної розваги
Види загадок. Про людей«Що воно за штука, що день і ніч стука.» (Серце)Про побут«Є у мене дивне скельце, що з усіх кривляється: як до нього усміхнешся, воно теж всміхається.» (Дзеркало)Про природу та природні явища«Кольорове коромисло через річку повисло.»(Веселка)Про тварин і рослини«Б'ється, стука молоток, поправляє нам садок.» (Дятел) «Літом одягається, а на зиму одежі цурається.»(Дерево)
10. «Зранку ходить на чотирьох, вдень на двох, увечері на трьох» 11. «У хлівці два ряди баранців, і всі біленькі» 12. «Було собі два брати й обидва Кіндрати, через доріжку живуть і один одного не бачать»13.«Не їсть, не п'є, а стоїть та б’є»14. «Зуби є, а рота нема»15.«По дроту ходить, пітьму розгонить»
Висновки : Загадки виникли давно. У загадках у завуальованій, алегоричній формі зашифрований якийсь предмет чи явище. Загадки відбивають особливості суспільно-побутового життя свого народу. Тематичне коло загадок надзвичайно широке. В кожній загадці вже міститься підказка, натяк на відгадку.