Позакласне читання
Тема: Сергій Плачинда
Г і л е я
Мета: Тренувати вихованців в умінні самостійно працювати з текстом.
Опрацювати зміст легенди за допомогою запитань і відповідей.
Розвивати мовлення дітей, мислення, часові і просторові уявлення, по-
чуття прекрасного.
Коригувати вимову вихованців.
Виховувати зацікавленість та любов до читання.
Наочність: Презентація, т/костюми для персонажів інсценівки, зошити-словники
Хід заняття:
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
Сьогодні до нас завітали гості. Привітайтесь з ними ( привітання учнів).
Прошу вас, сісти рівно, слідкувати за своєю мовою, бути уважними і ста-
ранними.
2. Перевірка готовності вихованців до заняття.
-У всіх є слухові апарати?
- Оксано, ти чуєш нормально?
- Як чуєш,ти Діма ?
-Яке зараз буде заняття? ( заняття з позакласного читання)
- Що ми будемо читати? ( ми будемо читати легенду «Гілея»)
-Хто автор легенди? ( автор Сергій Плачинда).
-Що таке «легенда»?
Легенда – це напівказка, напівправда
Сьогодні ми почнемо наше заняття із мандрівки до казки, яка подумки пере-
несе нас в ті далекі часи, на 10 тисяч рокув тому, коли наша Україна мала грець-
ку назву- Гілея, річка Дніпро був Борисфеном, а наша Десна була широка і повно-
водна.
Якось, до країни Гілеї забрів хлопець, грецький-велетень Геракл і побачив
тут красиву дівчину, напівжінку, напівгадюку. У неї були довгі коси, біла шия,
красиве обличчя…
Сценка з елементами презентації ( діти показують сценку)
ГЕРАКЛ - Вітаю, тебе красуне! Я здивований і схвильований. Багато я бачив в
світі різних див, а такої вродливої жінки ніколи не бачив !
-2 -
ГІЛЕЯ - Моє ім’я, Гілея!
поля, річки, озера.
-3 -
ГЕРАКЛ Мені подобається твоя країна. І ти мені дуже сподобалась. Давай
жити разом!
ГІЛЕЯ Ти, мені теж сподобався. Я згодна стати тобі парою.
Дякую!
Ви подивились театральну сценку, яку підготували на минулому занятті. Але
це була тільки маленька частинка легенди. І всім вам цікаво, як починалась ле-
генда, як закінчилась. Про це ми прочитаємо в тексті. Словник нових слів, які ви
зустрінете в тексті, записані на дошці, згадайте, ми вивчили їх на минулому за-
нятті.
Словник
Лісиста – багато лісів
Безкраї степи – великі, широкі степи ( не видно краю )
Борисфен – річка Дніпро, сьогодні.
Забрів – зайшов
Велетень – богатир, великий, сильний.
Вражений – здивований, схвильований
Зажили – жили ( почали жити разом)
Вправно – вміло, добре.
Предки – давні родичі
Злагода - мир, взаєморозуміння.
( Діти читають текст)
Ви прочитали легенду. Про що, ви дізналися?
Фізкультхвилинка : Зарядка для очей
Запитання і завдання: ( презентація)
б. Гілея
в. Русь
а. Галина
б. Горпина
в. Гілея.
4. З якої країни прийшов Геракл?
- 4-
5. Хто із синів Гілеї і Геракла став володарем країни ?
а. Дарина
б. Дуня
в. Десна
( Дніпро)
Підсумок
і Десни)
Дякую всім! Ідіть відпочивайте!