Новорічний КВК для учнів та батьків 5-В класу
Цілі:1) формувати в учнів прагнення до активної інтелектуальної діяльності;
2) виховувати у дітей та батьків інтерес до спільної діяльності;
3) виховувати вміння спілкуватися, дружити, робити один одному свято.
Обладнання: назви команд (на окремих аркушах), завдання на картках у формі ялинок,
Музичне оформлення: мелодія «Ми починаємо КВН», пісня АВВи «Happy New Year», новорічні мелодії.
(на фоні мелодії «Ми починаємо КВК),
Вчитель: Отже, ми починаємо КВК. Сьогодні зустрічаються чотири чудові команди – 3 команди учнів 5«В» класу та команда батьків. В клубі веселих і кмітливих кожна команда має свою назву. Ми не будемо змінювати цієї традиції. Тож сьогодні у клубі змагаються такі команди: «Святкова Кока-Кола», «Сніговики», «Ялинки» та команда батьків «Снігуроньки». Привітайте їх. Привітайте один одного.З назв команд ви зрозуміли, що тема нашого КВК - зима. А яка ж зима без Нового року, нашого улюбленого свята, який ми завжди з нетерпінням чекаємо. Тому запитання і завдання будуть пов'язані з Новим роком. Але перш ніж ми приступимо до першого конкурсу, ми виберемо суддівську колегію (Дід Мороз, Снігуронька, Тітонька Зима), дозвольте представити наших ведучих: Черниш Є.( ведуча 1), Хелемендик А.(ведуча 3), Сніжко Є.(ведучий 2), Дименко Т.(ведучий 4), Снігуронька – Козирь Є., Дід Мороз -
Ведуча 1. Настав час покликати тих , без кого Нового року не буває. Я думаю, що всі здогадалися про кого іде мова ? Тому усі разом , дружненько покликали : «Дід Мороз! Снігуронька !»
( Під музику в зал заходять Д.М. і С .)
Снігуронька :
З Новим роком ! З добрим роком!
Він ступа невтомним кроком
На вкраїнську землю рідну,
Землю щедру і привітну,
Добру, милу і щасливу,
І багату, і красиву.
Рік Новий ми зустрічаємо – З новим щастям вас вітаємо.
Дід Мороз : Новорічний вечір лине, щедрий вечір.
Всім деревам срібний іній всіяв плечі.
В небі зірка новорічна срібно сяє.
З Новим роком я усіх поздоровляю!
Снігурочка : Хай рік Новий у кожну школу
Принесе добра доволі ,
Повно сонця , повно сміху
Всім на радість і на втіху .
Від душі прийміть вітання
І найкращі побажання :
У здоров’ї жити всім –
І великим , і малим !
Дід Мороз : Хай здійсняться ваші мрії
Всі у цьому році ,
Хай всміхається вам доля
На кожному кроці !
Щоб у щасті і здоров’ї
Від тепер ішов ваш час !
З Новим Роком ми вітаємо усих вас !
Ведуча 1. Ну от Дід Мороз і Снігурочка на місці . Можна переходити до розваг. Ой , а я сніжинку спіймала . Треба загадати бажання.
Ведуча 2. А яке ?
Ведуча 1. Я, взагалі, мрію побачити всі – всі країни та познайомитися з різними звичаями. І от в переддень Нового року, я провела журналістське розслідування під кодовою назвою «Новий рік. Х- файли», в якому намагалася розібратися в історії Нового року та його традиціях.
Ведуча 2. Так, це цікаво! Я, навіть, можу тобі допомогти. Давай все по порядку.
Ведуча 1. Отже, перший цікавий факт. В сиву давнину Новий рік пов’язували з весною – початком відродження природи, святкували його ж 1 березня.
Ведуча 2. І тільки в 1699 році Петро І, коли повернувся з подорожі Європою, захопившись традицією святкування Нового року, спеціальним наказом звелів святкувати Новий рік 1 січня. Обов’язковими атрибутами стали ялинка і побажання благополуччя. Чого і вам бажаємо.
Ведуча 1. А зараз вітайте на сцені команди учнів та команду батьків.
То ж перший конкурс – візитка
Гра-конкурс № 1 «Візитка»
(команди виходять на сцену )
Команда № 1 «Сніговики»: 1 Рогов Д. 2 Суходоля Д. 3 Нефьодов І. 4 Герасименко К. 5 Клейн А. 6 Фіалковський К. 7 Зінченко А.
|
Команда № 2 «Ялинки»: 1 Дібровський А. 2 Герасименко Ю. 3 Чермошенцева А. 4 Піхуля В. 5 Авраменко А. 6 Кузьменко К. 7 Левченко Д. |
Команда № 3 «Святкова «Кока-Кола»: 1 Таран А. 2 Базарова М. 3 Леоненко А. 4 Гайдар В. 5 Юренко С. 6 Богдан К.
|
Команда № 4 «Снігуроньки»
|
Виступ команди: «Святкова «Кока-Кола»
Девіз: Ми команда «Кока Кола», жити не можемо без прикола .
Привітання: Привіт, свято наближається-я.
Зустрічайте, Святкова «Кока-кола»
Ми святкова кока-кола жити не можемо без прикола (ГУРТОМ)
Ведуча 4. Дякуємо командам за виступ. Журі підраховує бали.
Ведуча 3. Чи знаєте ви, що добрий дідусь у кожусі, який приходить з подарунками, з’явився вже у ХІХ ст. Цей образ збірний. У нього є риси і святого Миколая, і Карапуна – стародавнього язичницького бога зимових морозів. І, звичайно, новорічний дід, як брат близнюк, схожий на героя народних казок - Морозка.
Ведуча 4. А щодо Снігуроньки, то вона з’явилася у 1873 році після романтичної п’єси Островського про дівчину зі снігу й стала супутницею Діда Мороза. Якщо вірити легенді, вона спочатку була його донькою, а пізніше трансформувалася в онучку.
Ведуча 3. І ще з тих часів у людей стало звичкою вітати один одного зі святом Нового року, наприклад такими словами:
Хай усмішка не йде з очей,
Хай вам щастить усюди.
Хай цей зігрітий сонцем день
Новим початком буде.
Ведуча 4. До побажань приєднуються і наші команди. То ж наступний конкурс «Привітання з Новим роком». Вам необхідно за 3 хвилини скласти віршоване привітання з Новим роком.
Гра-конкурс № 2 «Привітання з Новим роком»
(команди вітають один одного з Новим роком)
Ведуча1. А зараз я запрошую всіх у всесвітню подорож. Чи знаєш ти, в Іспанії був встановлений традиційний рекорд на кількість з’їденого винограду, звісно, лише в новорічну ніч.
Ведуча 2.Більш того, в цій країні існує унікальний звичай відзначати прихід Нового року на центральній площі Мадриду. В останні хвилини року збирається веселий іспанський народ. У всіх приготовлені кульки, в кожній з яких по 12 виноградин. І коли починають відбивати північ, всі закидають по виноградині кожен удар.
Ведуча1. А ті, хто Новий рік зустрічає вдома, свій виноград з’їдають під дзвін курантів перед телевізором. При цьому бажаючи один одному наступне:
Хай доля твоя процвітає
Хай щастя сміється тобі
Усе, що найкраще у світі
Хай буде в твоєму житті.
Вітайте оплесками учасників команд, які вже готові до наступного конкурсу- «Відгадайка»
Гра-конкурс № 3 «Відгадайка».
Вчитель: Кожна команда прослухає віршовані загадки. Вірна відповідь – 1 бал.
Команда «Святкова «Кока - Кола» 1.Біла морква взимку росте (Бурулька) 2.Літа на волі, та не птиця.(Вітер) 3.Невеличкі дві хатини, В них м’які і теплі стіни. По п’ять братиків малих Прожива в хатинах тих. (Рукавички) 4.Без пилки, без сокири, а мости будує. (Мороз) 5.Стало біло навкруги – Я розтрушую сніги, Наганяю холоди, Води сковую в льоди, В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я - … (Зима) 6. Буркотливий, вайлуватий, Ходить лісом дід кошлатий: Одягнувся в кожушину, Мед шукає і ожину. (ведмідь) 7. Влітку коні спочивають, Взимку діточок катають. Коні ці не просять їжі. Хто ж вони? Звичайно …. (лижі) |
Команда «Ялинки» 1.Узимку хто, скажіть мені, Малює квіти на вікні? (Мороз) 2. Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. (Сонце) 3. Росте вона зимою Донизу головою Тоненькою, Прозорою, Біло – голубою. (Бурулька) 4. Кручу, гуркочу, знати нікого не хочу (хурделиця) 5. З гілки на гілку стриба, як комашка, Легка й моторна, та проте не пташка (білка) 6. Зелену сукню маю, Ніколи не міняю, Один – єдиний раз на рік Її я прикрашаю (ялинка) 7. В зимовий, студений час Люблять всі малята нас. З гірки ми рушаєм в путь, А на гірку нас везуть. (санчата) |
Команда «Сніговики»
Донизу головою Тоненькою, Прозорою, Біло – голубою. (Бурулька) 2. Сніг на полях, лід на річках, хуга гуляє, коли це буває? (взимку) 3. Взимку вітер дме холодний, я блукаю Злий й голодний (вовк) 4. По стежині, по дорозі Бігти я у них не в змозі, По снігу не йдуть як слід: До вподоби – тільки лід. (ковзани) 5. Прийшла баба з вітрами Та з білими снігами. Привела з собою Діда з бородою. (Зима і Дід Мороз) 6. Восени не в’яне, а взимку не вмирає. (ялинка) 7. Взимку – білий, літом – сірий (заєць) |
Команда «Снігуроньки» 1. Без сокири, без цвяхів на річці місток вимостив (мороз) 2. Між берегів текла, текла, Мороз зміцнів – під скло лягла. (річка) На дворі горою, а в хаті – водою. (сніг) 3. В огні не горить, у воді не тоне. (льод) 4. Плету хлівець на четверо овець, а на п’яту окремо (рукавичка) 5. За селом була вона Вся блискуча, чарівна, По слизьких її боках Їдуть діти в саночках. (ковзанка) 6. Взимку вкрили ми навкруг Ліс, дорогу, поле й луг, А як сонце припече – Ми струмочком потечем. (сніжинки) 7.Який рік триває один день? (Новий рік) |
Ведуча 1. Я теж дещо знаю!
Ведуча 2. Невже?
Ведуча 1. Так! А саме те, що в Італії прийнято під Новий рік викидати старі речі. Але не в смітник, а у … вікно. Тож у новорічну ніч з вікон прямо на вулицю летять різні речі: телевізори, джинси, туфлі, каструлі. Під вікнами ходити в цю ніч небезпечно.
Ведуча 2. З Новим роком та Різдвом
Щастя, благ, здоров’я
Хай благословлять добром
Радістю й любов’ю.
Вас вітає __Авраменко Аліна__учениця нашого класу піснею
Ведуча 1. Раз ти така всезнаюча, тоді ж здивуй нас.
Ведуча 2. Легко! Ви, напевно, й подумати не могли, що в Японії Новий рік відзначають впродовж кількох днів. Святкування на сході країни тривають 7 днів, а на заході – 15.
Ведуча 1. Вау, от якби мені туди, на свята новорічні!
Ведуча 2. Не засмучуйся! Свої побажання ти можеш надіслати японським друзям.
Ведуча 1. Ти знаєш, ________, у такі свята особливо хочеться романтики!
Ведуча 2. романтики? Це вже минуле, треба жити сучасним! Хоча… Я, наприклад, в новорічну ніч мрію побувати в Парижі.
Ведуча 1. Це чому?
Ведуча 2. Тому, що в Парижі є дуже романтична традиція: у ніч на 31 грудня на 1 січня можна скільки завгодно цілуватися із ким тобі хочеться. Така вже традиція, а традиції треба дотримуватися.
Ведуча 1. Мені, навіть, сказати нічого!
Ведуча 2. Тоді скажи новорічне привітання!
Ведуча 1. Бажаю кохання, успіху, і втіхи
Щоб сльози блищали тільки від сміху
У посмішці щастя і радість світились,
Щоб всі побажання ваші здійснились.
Ведуча 2. Вітайте учасників. І наступний конкурс «Новорічна пісня».
Гра-конкурс № 4 «Новорічна пісня».
(команди виконують по 2 строки новорічних пісень)
Ведуча3. Всі ми знаємо, що в Австралії немає такої зими, до якої ми звикли .
Ведуча4. Але австралійці також святкують Новий рік, а отже і Дід мороз у них має бути. Проте він виглядає трохи не так, як у нас. Звичним для нього є не довгий кожух, а купальний костюм, в якому він хизується на пляжах Сіднею.
Ведуча3. А от побажання у них такі ж приємні, як і у нас.
Хай Новий рік зі щастям новим
В ваш дім господарем ввійде
І разом із запахами хвої
Здоров’я й радість принесе.
Вчитель: Поки журі підводить підсумки перших трьох конкурсів, ми з вами, пограємо. Жоден Новий рік не обходиться без пухнастої красуні, яку обов'язково потрібно прикрасити. Отже, спробуємо це зробити.
Гра «Ялинкові прикраси»
Зараз, діти, ми зіграємо в цікаву гру.
Те, чим наряджають ялинку, я зараз вам назву.
Якщо я вам скажу вірно, плескайте в долоні у відповідь,
Ну, а якщо раптом невірно – мовчить.
- Різнокольорові хлопавки! (Так.)
- Ковдри та подушки! (Ні.)
- Розкладачки і ліжечка! (Ні.)
- Мармеладки, шоколадки! (Так.)
- Скляні кульки! (Так.)
- Стільці дерев'яні! (Ні.)
- Плюшеві ведмедики! (Ні.)
- Букварі та книжки! (Ні.)
- Різнокольорові намиста! (Так.)
- А гірлянди світлі! (Так.)
- Сніг з вати білої! (Так.)
- Ранці та портфелі! (Ні.)
- Туфлі та чобітки! (Ні.)
- Чашки, виделки, ложки! (Ні.)
- Тигри справжні! (Ні.)
- Цукерки всі блискучі! (Так.)
- Шишки золотисті! (Так.)
- Зірочки променисті! (Так.)
Вчитель: Слово журі за підсумками трьох конкурсів.
Ведуча4. Я ще знаю, що в Судані на Новий рік люди бажають один одному знайти зелений горіх – це щастя. А щоб щасливими були всі – горіхи розкидають заздалегідь.
Ведуча3. Ми вам бажаємо обов’язково знайти горіх свого щастя.
Ведуча4. Стародавні греки та римляни засуджували та висміювали тих людей, що часто сварилися, посилаючи їм на новий рік буряк – символ сварок та пліток.
Ведуча3. бажаємо вам прожити рік так, щоб не отримати буряка.
Ведуча4. До речі, давно не було реклами.
Ведуча3. Запрошуємо команди на презентацію своєї реклами.
Гра-конкурс № 5 «Новорічна реклама»
( команди на сцені)
Ведуча4. В Ісландії у новорічну ніч прикрашають вогнями священний ясен. Ми ж прикрашаємо ялинку. На цей Новий рік у спортивному залі нашої гімназії стоїть справжня новорічна красуня, а допомогли їй прибратися до свята учні і вчителі.
Ведуча3. Раніше в українських селах клали на новорічний стіл перед кожним 3 голівки часнику, а на середину – 12 цибулин, вкритих снігом. Вважалося, що це захищає присутніх від хвороб та злих духів.
Ведуча4. Бажаємо, щоб хвороби та злі духи обходили нас стороною.
Гра-конкурс № 6 «Санки-саночки».
Ведуча1. (звучить будь-яка музика). Поки журі підводить підсумки конкурсів, я запитаю у команд: у який вид транспорту чужинцям сідати не рекомендується? (В сани.)
Тож зараз ми пограємо в гру «Санки-саночки».
Викликаються 5 учасників. Звучить музика.
Ведуча2. Учасники танцюють навколо санок. Музика зупиняється. Хто перший сів у санки, той і переміг. (Грають 2-3 рази).
Гра-конкурс № 7 «Новорічне меню»
Ведуча 1. Складемо «меню» і нагодуємо бабусь в новорічну ніч. (Потрібно переставити букви так, щоб вийшли назви страв.)
1. (плов)
2. (вінегрет)
3. (шоколад)
1. (холодець)
2. (пельмені)
3. (абрикоси)
Конкурс оцінюється в 3 бали.
Ведуча2. І поки суддівська колегія підводить підсумки, я вам зачитаю протокол нашого засідання Клубу Веселих і Кмітливих.
Протокол КВК
В цей день .... в нашому...... класі зібралися..... батьки. Ми раді бачити своїх ... мам і пап..., а також інших ... родичів. Залишивши ... справи, вони грали з нами ... у КВК. Ми з .... нетерпінням чекаємо .... результатів і подарунків.
Хай Новий рік, щойно вийшов на поріг,
Несе вам щастя, радість.
Нехай він позбавить від тривог,
Від бід, хвороб і турбот
І буде найкращим Новий рік!
Журі оголошує результати.
На сцені учасники команд і танок дружби.
Вчитель: Наше свято добігає кінця. Подякуємо усім учасникам святкового КВК за піднесений настрій, позитивні емоції, щирі побажання! Ще раз вітаємо з новим роком та Різдвом Хрестовим!
Найщиріші побажання на свята веселі
Щастя, успіхів, кохання, достатку в оселі
Хай Святвечір усміхнеться зіркою ясною
А колядочка озветься радістю святою!
Ж. Щасливі будьте всі
Сьогодні і навіки
Маленькі,старші, молоді
Усі – батьки і діти.
До нових зустрічей в новому році!!!!